3000 km de uzun süreli tüketim verilerinin sıfırlanması

muratoz

Üye
İsim
Murat
Merhabalar,

Dün 3000 km'de uzun süreli tüketim verilerinin sıfırlandığını fark ettim. Bu durum sizce normal mi? 10.000'de otomatik sıfırlandığını duymuştum. Ama bende 3000 'de sıfırladı. Acaba servise göstersem mi? Güncelleme var mıdır? Bu sorunu başka yaşayan oldu mu ?

Hocam Servis Danışmanı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Bunun dışında bir bilgim yok. Daha tecrübeli arkadaşlar yorumlarını paylaşacaktır.

Hocam her 100 saatte bir veya 10.000 km.de uzun süreli veriler sıfırlanıyor. Sizin saat olarak sıfırlanmıştır.

Anladım, keşke toplam süre aklımda olsaydı. Yani normal bir durum diyorsunuz. Otomatik sıfırlanması olayı çok saçma geldi :)  

Saatinizde geri kalma, km. verilerinin sürekli sıfırlanması vb. gibi problemler yoksa anormal bir durum yoktur.
Bende toplam süreyi hatırlamıyordum ,benimde 2500-3000 km. arası sıfırlandı. Muhtemelen sizinde 100 saati aştığı için gitti.
Evet otomatik sıfırlanma olayı pek mantıklı değil, vardır bir bildikleri heralde :)   

Benim de 3000km civarı sıfırlanmıştı.Bu 100 saat neye göre?

@Umut arabanın Hakkını ver abi [emoji1]

Şaka bir yana kontak açık olduğu sürece saat saymaya devam ediyor. Aslında start stopta süre saymayı bıraksa ya da her ortalama için start stopta geçirilen süreyi de kaydetse iyi olurdu. Mesela 60dk sürüş yaptın bunun 8dk'sında start stop devredeydi hatta ilgili ekrandaki ortalama yakıta göre şu kadar tasarruf ettin falan da yazabilirdi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Keşke Vag-Com ile bu 100 saatte otomatik sıfırlama durumu kapatılabilse ne iyi olurdu :(

Bu durum sanırım araçlarımızda yer alan infotainment sistemlerinin bellekleri ile ilgili bir sınırlamadan ibaret olsa gerek, vag ile bu sürenin uzatılması konusunu irdeledik ancak henüz bir sonuç alamadık, herhangi bir gelişme olursa mutlaka haberdar oluruz ancak her halükarda bize sınırsız bir uzun süreli kullanım verisi sağlaması bu mantıkta mümkün gözükmüyor :(

Merhabalar,

Dün 3000 km'de uzun süreli tüketim verilerinin sıfırlandığını fark ettim. Bu durum sizce normal mi? 10.000'de otomatik sıfırlandığını duymuştum. Ama bende 3000 'de sıfırladı. Acaba servise göstersem mi? Güncelleme var mıdır? Bu sorunu başka yaşayan oldu mu ?

Degerli Hocam

Sürüş süresi 100 saate vardığı anda da sürüş bilgileri sıfırlanır

@Umut

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt