Start-Stop Sonrasın Gaza Basmam ile Gelen tıRRRRRRR Sesi

@jajaja Hocam son durum nedir ? Geçen sefer servise gittiğimde benimkini bulamamışlardı en azından sizinkinde makinada bişey bulmaları hepimize yol gösterir. Hangi servis bu arada ?

dogustan bi usta ile test surusune ciktik. cigdem mah tarafinda ara bir sokaga girdik. dur kalk. dur kalk denemeleri yaparak start stop sisteminin calismasini sagladik. ancak hic bir denememizde sabah cikan sesi yakalayamadik. youtube'da ki video yu izlettim. bu aracta aynisi olmadan bakamam ben dedi. bende devamli video yapip kayit cekemem dedim. sifir arac bu yaptigi sesi soyluyorum dedim.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

@jajaja Hocam son durum nedir ? Geçen sefer servise gittiğimde benimkini bulamamışlardı en azından sizinkinde makinada bişey bulmaları hepimize yol gösterir. Hangi servis bu arada ?
konya yolunda sizin eve yakin olan yer cankaya

bu nasil bir sacmaliktir yahu.

@jajaja hocam, ne kadar saçma birşey bu ya o videoyu sizin çekmiş olmanızla başka birinin çekmiş olması arasında ne kadar fark olabilir ki ? Tamamıyle aynı ses işte bizim hep beraber duyduğumuz bu ve demek ki kronik bir problem var :/

Videoyu çeken arkadaşa ulaşıp onun servise gidip gitmediğini ne gibi işlemler yapıldığını sorgulamak lazım. 

@jajajaGeçmiş olsun hocam. Hangi servis?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun, umarım kısa Zaman'da sıkıntı çözüm bulur,

Sent from my iPad using Tapatalk

Aynı sorun benim araçta da var.Şuana kadar 3 kez duydum aracı aralıkta aldım.Ben start stopu kapattığım için sorunu yaşamıyorum ama geçen forumda konusunu görünce bi deniyim dedim tırrr sesini duydum :)  Gene kapattım zaten servise gideceğim bir kaç şey için o zaman bu sorunuda söyleyeceğim.

SAYGILARLA

Acaba bu sorun sadece Euro 6 motorlu araçlarda mı var? Euro 5 motorlu aracı olup bu sorunu yaşayan forumdaşımız var mı ?

simdi tekrar gittim servise. ekran goruntusunde paylastigim sey icin. start stop tusu takili kalmis bu tus degiscek ellerinde parca yokmus ama bu tirrr seklinde helen hilti sesi ile alakasi olmadigini dusunuyorum.

Aynı sorun benim araçta da var.Şuana kadar 3 kez duydum aracı aralıkta aldım.Ben start stopu kapattığım için sorunu yaşamıyorum ama geçen forumda konusunu görünce bi deniyim dedim tırrr sesini duydum :)  Gene kapattım zaten servise gideceğim bir kaç şey için o zaman bu sorunuda söyleyeceğim.

SAYGILARLA
Hocam sonuçta start/stop bize factory default sunulan bir özellik. Ben kapatmak istemiyorum bunu, siz kapatarak sorunu çözmüşsünüz ama bunu Ar-Ge ekibine case açarak gidermelerini sağlatabiliriz.

Benim aklımda olanı söyleyeyim; herkes için standart bir script oluşturulacak, bu kişiler Doğuş Oto'ya bu sorunu bildiren durumu eposta olarak atacaklar. 

Gerekirse video'ya önce plakanızı çekip sonra kaydı durdurup, araca binip çalıştırıp kayda devam edip sesi yakalayıp video'yu sonlandıracaksınız.

Gerekirse Almanya'ya direk e-posta atacağız. Bu şekilde düzeleceğine inanıyorum. Ben gelişme olunca buradan güncel bilgileri paylaşacağım. 

Biraz önce Emrah Hocam ile görüştüm. Kendisi verdiği bilgiler ile içini iyice rahatlattı, sağolsun. @EMRAH ATTS

Start/Stop sistemini onun önerisi üzerine yenisiyle değiştirildikten sonra bir daha kullanmamayı düşünüyorum. Marş zamazingosu takılı kalıyormuş

Gerekçelerini kendisi detaylı olarak aktaracaktır zaten. Ama o tırrtt diye öten parçayı da ıspatlayıp adamlara onu değiştirtmem lazım.

Şimdi iade hakkım vs varsa bi ton iş beklemek durumunda kalıcam falan. İki ucu ... değnek derler ya o hesap. 

Bir yanımda hakkını sonuna kadar ara diyor. Bakalım ne olacak bekleyip göreceğiz. Start/Stop tuşu nazarlık oldu hocalarım. 

Hepiniz sağolun varolun. 

sevgiler + saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli forumdaşlarım start sotop esnasında böyle kronik bir sıkıntı patlak verdi bu 2.forumdaşımız aynı sıkıntı devam ediyor 

az önce dinamocu arkadasla görüştüm aynı şeyi söyledi doğuş oto esenyurttaki arkadaşıma ulaşıcam net bilgiyi sizlerle yine paylasıcam benim teşhisim bu yönde fakat doğuş oto nasıl bir yol izler birşey diyemem o ses mars motorundan başka birşey olamaz 

gelelim start stop kullanımına bence her bindiğinizde o tuşa basın kapansın ben kullanmıyorum 

örn:araçla 100 km gittiniz trafik ışıgında durdunuz pat stop etti hani yağlama kesildi bu fabrika aracla yoldan eve gelince rolantide bir süre çalıştırıp sonra stop edin demiyormuydu

diğeri mars motoru zaten içinde küçücük bir sargı (endüvi)var bunun ömrü ne kadar ki hep start stop moduna dayanamaz her yönü ile zarar

bizim araçlarda bu zaten başarısız nedenide durdunuz stop etti tamam gidiceksin freni bırakınca çalışmalı ama yook gaza basınca çalışıyor ve rampada denk gelmeyin fena vuruyor korkup gazı bırakınca geriye kaçıyor

bi konuya daha gelmeliyim suruş profili secme modu dsg aracımla rampa aşagiya inerken aco mod boşa attırıyor baktım ortalamaya 0 gösteriyor vitese geçince aynı mod gaza basmıyorum 01 02 gibi bi ibare çıkıyor bu diğer araçlarda bosa atmayın daha çok yakıyor deniyor ama bu yazılımın azizliği bence sürüş modu olmayanlar bosta yakıyor gorunuyor ama benimki yakmıyor çozum ne biliyormusunuz degerli dostlarım kafayı yicem çünki yok bu boyle :D

araçla 100 km gittiniz trafik ışıgında durdunuz pat stop etti hani yağlama kesildi bu fabrika aracla yoldan eve gelince rolantide bir süre çalıştırıp sonra stop edin demiyormuydu
Start-stop u hiç kullanmıyorum neredeyse,fakat mutlak vardır bir formulu,araç stop edince yağlama kesilmiyordur herhalde diye düşünüyordum. Çünk ortada ciddi bir ikilem var...

Ben de zaten takıntı gibi bir durum oldu devirsiz ve kısa mesafede olsa biraz bekleyip stop ediyorum...(takıntı timer) :)

bi konuya daha gelmeliyim suruş profili secme modu dsg aracımla rampa aşagiya inerken aco mod boşa attırıyor baktım ortalamaya 0 gösteriyor vitese geçince aynı mod gaza basmıyorum 01 02 gibi bi ibare çıkıyor bu diğer araçlarda bosa atmayın daha çok yakıyor deniyor ama bu yazılımın azizliği bence sürüş modu olmayanlar bosta yakıyor gorunuyor ama benimki yakmıyor çozum ne biliyormusunuz degerli dostlarım kafayı yicem çünki yok bu boyle :D
Bu da ilginçmiş Emrah hocam buna da dikkat edeyim...

Geri
Üst Alt