Start-Stop Sonrasın Gaza Basmam ile Gelen tıRRRRRRR Sesi

jajaja

Katılımcı Üye

İsim
before after avatar
Merhaba,

Bu sabah sıkışık trafikte giderken bir ses geldi, dışarıdan mı geldi, yoksa benim araçtan mı geldi emin olamadım.

Gelen sesi nasıl tarif ederim bilmiyorum ama trafikte durdum, start-stop devreye girdi ve araç motoru kapattı. Sonra gaza bastım hafifçe ve tırrttttt diye bi ses geldi. Ben emin olamadığım için eşime sordum, sanki bizim araçtan gibi geldi dedi ama o da %100 emin olamadı. Hani hilti ile belediyedeki amcalar yeri deler ya ona benzer çok kısa bir ses.

Bunuda sabahki görüşmemde ST'ye söyledim, tekrar yapar mı diye yol boyu telefonda ses kaydını açtım, ama tekrar yapmadı. İçiniz rahat edicekse gelin servise gösterelim dedi.

Benzer durumu yaşayan var mı yoksa gaza basmamla tesadüfi bir anda dışardan o sesi mi duydum ? 

Aracım 150 PS ACT'li TSI ve DSG

Değerli üstadlar yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum;

@silvershadow @berreday @Negatiwe @Orhan Hoca @calik @maniax @kimi-emd @ansolak

Benzer sorunu berreday'da yaşamış

http://www.golftutkusu.com/topic/1609-15000-bak%C4%B1m%C4%B1-do%C4%9Fu%C5%9F-oto-%C3%A7ankaya/#comment-41732

@kimi-emd hocam sağolsun videoyu bulmuş, ahanda bende böyle ses geldi start stop'tan sonra gaza hafifçe basınca.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@berreday hocamda şu konuda benzer bir sorun yaşamış. 15000 Bakımı - Doğuş Oto Çankaya

Hocam benim de start stop devreye girerken kığğğğğğhhhğğğhh gibi değil de sürtünmeye benzer tııııırrrr gibi bir ses çıkaryor tam çalışacağı anda :/ Bence gösterin ama o sesi duymadan bulabilmeleri biraz zor :/ Genelde de bu tarz seslerin tam ustanın yanına gideceği zaman kesileceği tutar. Ama ben yine de içiniz rahat etsin diye götürmeniz taraftarıyım 

@berreday yaşadığı sorunun benzerine 3-4 kez ben de yaşadım. bakımdan sonra o sesi hiç duymadım.

@alper32 aracı ne zaman aldınız ? Ne zaman bakıma götürdünüz ? Ben alalı daha bir hafta oldu. O sesi duyduğumda beynimden aşşağıya kaynar sular döküldü.

şimdi araç yeni olduğu için belki bir sefer duymuşumdur ama belki ileride bu aralık daha da kısalabilir.

Sorunu daraltmak adına bir sorum daha var hocam. Sizde dur kalk esnasında mı yaşadınız bu durumu, trafiğin sıkışık olduğu zamanlarda vs ?

Araç temmuzda alındı, ctesi ilk bakıma götürdüm.
Geçen hafta 3-4 kez farklı zamanlarda start stop sonrasında çalışırken yaklaşık 1 sn süreyle matkap sesine benzer sert bir ses geldi. 
kayıt için durup kalktım ama yakalayamadım sesi.

Edit: videodaki sesin aynısı, iyi yakalamışlar ;)

@alper32 hocam benim araba yeni. Böyle bir sorunu bi kaç ay kullandıktan sonra yaşasam tamam derim ama daha 1 hafta olmuş. of of of

Sorun olarak görmemek lazım, ben çok kafaya takmadım. Tekrarlarsa ciddiye almak gerek.

@alper32 keşke dediğiniz gibi olabilsem. Kafaya takmamak lazım da, sıfır olunca insan beklemiyor, üzülüyor. Bir bug'dır vs servis biliyodur çözülür. Ama sıfır araçta bu olabilecek bir ihtimal ise servis baksın neyin bug'ıysa düzeltsin hotfix'ini geçsin öyle versin. 

Videodaki sesin aynısı kimi zaman uzun sürüyor kimi zaman kısa sürüyor, sağolun @kimi-emd hocam.

Videodaki sesin aynısı kimi zaman uzun sürüyor kimi zaman kısa sürüyor, sağolun @kimi-emd hocam.
@berreday servise gidelim mi beraber ? 

Ben VW sayfasında form doldurdum+chat açtım oradan belirttim aranmanızı sağlayacağım dedi. + [email protected] mail adresine derdimi anlatan bir e-posta gönderdim. Sonucu paylaşacağım.

Sıfır araçta böyle sorun yaşamak çok can sıkıcı. 

Bende bu sesi 1 sefer duydum. Başka olmadı.

@jajaja hocam benim araç bakım nedeniyle serviste şu anda. Kavrama değişeceği için düne yetişmedi, dün bu problemi de yazdırmıştım servis formuna, bugün de yukarıdaki videoyu servis danışmanıma mail attım. 

bende servise geldim su an. bekliyorum.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

serviste bi arkadas gosterdim.makineye bagladi hemen. tier1 bir arkadas. start stop sistemi.ile ilgili bir ariza oldugunu soyledi. ekranin resmini cektim.

a30M7R.jpg

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

Geri
Üst Alt