7,5 Kavrama Değişimi

Hocam öncelikle teşekkür ederim.dışarda 3500 lira LUK kavrama seti 1000 lira işçilik toplam 4500.
O zaman işler değişir ben yanlış anlamışım., burada en önemli şey ustanın işinde ehil yani zanaatkar olup-olmaması.., iyi bir usta olduktan sonra dışarda yaptırmanın bir sakıncası yok ama işte o ustayı bulmak sorun.,

Servis rakamda 1.000 lira daha düşerse ben serviste yaptırırdım., yerinizde olsam başka bir servisten de fiyat alırdım., bu servislerin işi belli olmaz., size 7 bin derr başkasına 8 bin derr., bana 6 bin derr kime ne tutturursa yedirmeye çalışır., mümkünse başka bir servisten de fiyat alınız., ayrıca o fiyata bu zubizu indirimini yapmışlar mı onu da öğreniniz.,  %15 az rakam değil 1.050 tl. yapar. Tekrardan başınız sağ olsun... VW zubizu servis bakım/onarım kampanyası detayları: https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar-ve-finansal-cozumler/servis-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ÖzDi Ben kesinlikle bunu tercih ederdim. Parça garantisi de bu durumda yalan olur. 2500 tl az vereceksiniz. 2 yılda da  dışarda bakım ile 2000 tl az vereceksiniz. Yeni bir kavrama parası çıkıyor . 

Dışarda  yaptırdığınız luk marka setin faturasını alın. O da 2 yıl garantili olacak zaten. 

@forzaGilles yarın bi sorayım şu zubizuyu.1000-1500 daha düşerse serviste yaptırırım aksi halde dışardan yaptıracam artık.

@ÖzDi Ben kesinlikle bunu tercih ederdim. Parça garantisi de bu durumda yalan olur. 2500 tl az vereceksiniz. 2 yılda da  dışarda bakım ile 2000 tl az vereceksiniz. Yeni bir kavrama parası çıkıyor . 

Dışarda  yaptırdığınız luk marka setin faturasını alın. O da 2 yıl garantili olacak zaten. 
Aynı fikirdeyim hocam yarın son bi görüşme yapıp ona göre bakacam artık.

@ÖzDi Öyle sacmalık mı olur hocam, ben 7-8 ay önce 2017 model aracımı 55 binde kavrama değiştirdim, garantim de bitmişti, araç servis bakımlı olduğu icin 1200 TL para ödedim değiştiler değişen parcanında 2 yıl garantisi var İstanbul Tekstilkent Avek otoda

Başınız sağolsun.

Başka bir problem yoksa bu ses yüzünden kavrama değiştirmezdim ben.

@ÖzDi Tam olarak mesele bu zaten bakımları yaptırdığınız sürece servisin ilgi alakası yerden arşa kadar. Hoşgeldiniz efendim canımız efendimiz balımız efendimiz fakat bir sorun çıktımı kullanıcı hatasıdır, servisten kaynaklı sorun değildir, hatta utanmayıp bakım için aldıkları emanet arabayı vurup aynı gün içinde boyatıp müşteriye haber vermeyen, müşteri kıllanınca bizde olmadı diyen servisler gördük. Aracım 2017 model senede 2 kere bakıma girer garanti bittikten sonra bakımları kendim yaptım servisin 2100 tl çektiği bakımı 650 ye halletim alın size 1450 tl. 4 bakımı kendim yaptım 4x1450tl = 5800 tl şu anda kavrama param çıktı üzerine bakım parası bile kaldı. Servisin garanti kapsamında değiştirdiği parça tekrar bozulunca garantinin garantisi olmaz diye para istedi lanet olsun dedim verdim, sonuç 1 sene geçti yapılan işlem yine sorun çıkardı. Buradan tekrar ediyorum Doğuş otodan ayrılan tanıdık bir elektrik ve mekanik ustasının anlattıklarından sonra servisle ilişiği kestim.

Başınız sağolsun
Bir firmanın hiçmi standart işi olmaz, full servis kayıtlı aracınız mutlaka iyi niyetten daha düşük çıkmalı fiyat.

Başınız sağolsun.Kavranın serviste değişmesi faydalı olacaktır.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam şahsi fikrim, bu kavramayi suan degismenize gerek yok. Bunu siz farketmissiniz ama emin olun piyasadaki birçok araçta bu durum var. Arabayi biraz yuklediginizde genelde bu ses gelir.   100 bin km yi devirmeden degismeyin derim.

Iyi niyet garantisi gercekten bittiyse garanti biter bitmez sanayide bakimi yari fiyatina yaptiririm valla iyi olur.

teyit edebilecek var mi bu durumu?

Geri
Üst Alt