7,5 Kavrama Değişimi

ÖzDi

Üye
İsim
Özgür
Herkese merhaba uzun bi süredir pek giremiyordum foruma babamın rahatsızlığından dolayı,kendisini geçen ay malesef kaybettik.bu hastane ve cenaze koşuşturmacaları esnasında da aracım 3den 4e ve 5den 6ya geçerken gıjj diye bi ses yapmaya başladı.Erzincan vw servisine götürdüm gerekli kontroller yapıldı ve aracın kavramasının değişmesi gerektiği söylendi.Doğuşla gerekli görüşmeler sonrası 7bin liralık değişim ücreti talep edildi(indirimli hali normalde 10.500).aracım 2018 dsg highline ve bu zamana kadar tüm bakımlı yetkili serviste yapıldı.doğuş otoyla kişisel olarakda görüştüm ve rakamın çok fazla olduğunu belirttim fakat tüm itiraz vslerime rağmen  yapabilecek bişey olmadığını söylediler.adamların söylediği şey özetle şu:”2016 sonrası üretim dsg araçlarda şanzıman sorunları giderildiğinden bu tarih sonrası üretim araçlar iyi niyet garantisi dışındadır.”dıışardan 4500 lira işçilik artı parça fiyatı aldım.konu hakkında deneyim sahibi arkadaşlar,başka yapabileceğim bişey var mı yoksa dışardan mı yaptırayım?bu arada aracım 58bin kmde.

2010 dan beri golf kullanıyorum ve bi çok arkadaşıma da aldırttım ama servisin şu yakalşımdan sonra bi daha da vw mi artık hiç sanmıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
7000 tl yetkili servis tercih ederdim 2 yil garantisi oluyor

Disardan 4500 parca ve iscilik yakin bir rakkama gelir cok fark olmaz garanti de vereceklerini sanmıyorum

Teşekkür ederim hocam.

Abi 2500 liralık fark ki bence hiç azımsanacak bi rakam değil hele de şöyle bi ortamda.Ayrıca doğuş otonun yaklaşımdan aşırı derece de rahatsız oldum.yani bu güne kadar bakımlarını dışarda yaptırsaydım en az %50 daha ucuza yaptırırdım.sürekli servise bakıma giden bi aracın olası problemlerinde de müşteriye gerçek oranda kolaylık sağlanması gerektiğini düşünüyorum.bunların ki laf olsun diye yapılan bi indirim.

Başınız sağ olsun. Allah sabır versin.

Vites geçişlerinde ses harici bir fark var mı? 

Ben de servis taraftarıyım ancak bu iyi niyet olayları galiba biraz bu zamanda elle tutulur gözle görülür bir durum olmadığından değişkenlik gösterebiliyor. 

Yakında başka servis varsa ona gösterin diyeceğim ama o da sonuçta merkeze bildirecektir. Halbuki hiç servise gitmemiş araca bile servise kazandırmak adına yapıyorlar diye de duymuştum. Belki de geçmişte kaldı.

Öncelikle yerinizde olsam DSG ile ilgili temel ayar denen bir durum var. Onu yaptırıp denemek fayda sağlayabilir. Elbette servis değişecek demiş, mekanik bir durum varsa doğrudur ancak belki de kalibrasyon bozulmuştur.

Değiştirmeyi kafaya koyduğunuzda öncesinde DSG resetleme diye artınca  bazı bilgiler çıkabilir, önce onu deneyin. Belki düzelebilir. 

@ogzogz Çok teşekkür ederim.ses harici hiçbirşey yok ne titreme ne silkeleme nede başka birşey.Dsg resetlemeyi ilk defa duydum bi bakayım.Teşekkür ederim.

3den 4e geçerken gelen gıjj sesine dikkat edin.

Servis pişmanlıktır dışarıda yaptırın paranız cebinizde kalsın. Servise taktırın kavramada problem çıksın kabullenmemek için elinden geleni yapıyorlar. Cevap hep şu oluyor bizim taktığımız parçada Bi problem yok falanca parçadan dolayı o da şu kadar para. Servislerin işçilikleri rezalet. 

Nasıl ya öyle şey mi olur gitmeyelim o zaman servise garanti bitince. Ne anlamı var ki?..

Hem nasıl giderilmiş 2016 sonrası araçlarda? Neye göre diyor bunu? Saçmalamasınlar, giderilmemiş işte ki gelmişiz!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Herkese merhaba uzun bi süredir pek giremiyordum foruma babamın rahatsızlığından dolayı,kendisini geçen ay malesef kaybettik.bu hastane ve cenaze koşuşturmacaları esnasında da aracım 3den 4e ve 5den 6ya geçerken gıjj diye bi ses yapmaya başladı.Erzincan vw servisine götürdüm gerekli kontroller yapıldı ve aracın kavramasının değişmesi gerektiği söylendi.Doğuşla gerekli görüşmeler sonrası 7bin liralık değişim ücreti talep edildi(indirimli hali normalde 10.500).aracım 2018 dsg highline ve bu zamana kadar tüm bakımlı yetkili serviste yapıldı.doğuş otoyla kişisel olarakda görüştüm ve rakamın çok fazla olduğunu belirttim fakat tüm itiraz vslerime rağmen  yapabilecek bişey olmadığını söylediler.adamların söylediği şey özetle şu:”2016 sonrası üretim dsg araçlarda şanzıman sorunları giderildiğinden bu tarih sonrası üretim araçlar iyi niyet garantisi dışındadır.”dıışardan 4500 lira işçilik artı parça fiyatı aldım.konu hakkında deneyim sahibi arkadaşlar,başka yapabileceğim bişey var mı yoksa dışardan mı yaptırayım?bu arada aracım 58bin kmde.

2010 dan beri golf kullanıyorum ve bi çok arkadaşıma da aldırttım ama servisin şu yakalşımdan sonra bi daha da vw mi artık hiç sanmıyorum.
Başınız sağ olsun....,

Dışarda 4500 + 2.000 tl parça desek zaten 6.500 yapar., belki 1-1.500 liralık baskı-balata (kavrama seti) kullanacak., kullanacağı parçanın kalitesini markasını bilmiyoruz..

edit: araç 3 yaşını doldurdu ise yedek parça ve işçilikte %15 zubuzi dan yararlanırsınız., bunu sorun 7 bin dediği rakamdan bunu düşmeleri lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Servis pişmanlıktır dışarıda yaptırın paranız cebinizde kalsın. Servise taktırın kavramada problem çıksın kabullenmemek için elinden geleni yapıyorlar. Cevap hep şu oluyor bizim taktığımız parçada Bi problem yok falanca parçadan dolayı o da şu kadar para. Servislerin işçilikleri rezalet. 
Bugün kü durumdan sonra bana öyle geliyor artık pişmanlığın yanı sıra aptallık gibi gelmeye başladı.hem sanayinin iki katından fazla para vererek rutin bakımları yaptır..bi sorun yaşadığım zamanda servis ağız burun kıvırsın,olacak şey değil.

Nasıl ya öyle şey mi olur gitmeyelim o zaman servise garanti bitince. Ne anlamı var ki?..

Hem nasıl giderilmiş 2016 sonrası araçlarda? Neye göre diyor bunu? Saçmalamasınlar, giderilmemiş işte ki gelmişiz!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Valla öyle hocam,2016 sonrası araçlar iyi niyet garantisi dışındaymış bugün öğrendim.yani bakımları yekili serviste yaptırmanın hiçbir mantığı yok!abi şanzıman aynı kavrama seti aynı neyi düzelttiniz de 2016 sonrasını garanti dışı bırakıyorsunuz.

Başınız sağ olsun....,

Dışarda 4500 + 2.000 tl parça desek zaten 6.500 yapar., belki 1-1.500 liralık baskı-balata (kavrama seti) kullanacak., kullanacağı parçanın kalitesini markasını bilmiyoruz..
Hocam öncelikle teşekkür ederim.dışarda 3500 lira LUK kavrama seti 1000 lira işçilik toplam 4500.

Geri
Üst Alt