İlk yakıtım2

Beşiktaş1903

Katılımcı Üye

İsim
Mustafa Kemal
ec3971a5bff0ab8be895ea5713529cbb.jpg
ankara yolu eskişehirden shellin den aldım otoban tüketimi hız 90-110 şöyle birşey var aracı full doldurdum 318 km sonra tekrar doldurdum 65 tl yakıt ödedim aldığımda 8 km deydi 310 km için 210 kuruş gibi bir şey oluyor

Sent from my D6503 using Tapatalk

ankara yolu eskişehirden shellin den aldım otoban tüketimi hız 90-110 şöyle birşey var aracı full doldurdum 318 km sonra tekrar doldurdum 65 tl yakıt ödedim aldığımda 8 km deydi 310 km için 210 kuruş gibi bir şey oluyor

Hocam 210 kuruş değildir o yaw :)  2 TL yi geçer öyle olsa. 21 kuruş iyidir şuan için

Eski yeni para meselesine hala alışamadım 65/310 =0,21 yaptım ;)

Yanlız inandırıcı gelmedi çok az ;) bir iki ölçüm yapmam lazım fakat depoyu gözümle doldurdum iki seferinde de

Eski yeni para meselesine hala alışamadım 65/310 =0,21 yaptım ;)

Değerli Mustafa Hocam;

Karıştırmak normal alışamadım bazı hesaplara ben de..

Bu değerler TDI araca mı ait diye sorasım geliyor...

Sanki TSI'dı ? İmzanıza ekler misiniz rica etsem motor ve donanımm özelliklerini?

Hocam böyle bi değer inanasım gelmedi ama gözümle görünce şaşırdım valla bravo.. Ben 5,9 dan düşemedim 120 sabit hızla.. Hemen hemen aynı mesafe

Sent from my iPhone using Tapatalk

@silvershadow umarım imza işini becerebildim :)  birazda bu hanımla blue score meselesi için kapıştık verdiğimde 91 di aldığımda 85 yarı yarıya kullandık yolda, rodaj içinde aracı çok yormadık , 1500 km sabretme gayretindeyim doğru yanlış rodaj var yok en azından hurafe bile olsa ruhen rahatlamak için ilk 1500 km max 120 max 3000 bin devir 

Hocam böyle bi değer inanasım gelmedi ama gözümle görünce şaşırdım valla bravo.. Ben 5,9 dan düşemedim 120 sabit hızla.. Hemen hemen aynı mesafe

Sent from my iPhone using Tapatalk
bende inanmıyorum uzaktan sessizce takip edenler için diyorum bilgisayarın ve benim hesabım bu diyelimki hepsinde hata var (umarım yokdur :)  ) bir sonraki tüketim verilerinde daha garanti sonuçlar alabilirim, yukarıda yazdığım gibi rodajın hatrına biraz dikkat ettim ama öyle yolun en sağından tın tın gitmedim ekran 18L yazdığını bile gördüm zaman zaman, 4.3 L değilde uzun yol çokda kendime eziyet etmeden 5,5-6,5 ortalaması beni memnun edecektir, şehir içindede 6,5-8 L arası ideal gibi olurki babbamın tiguan'ı 3bin km şehir içi verisi 9,7 diydi baktığımda ki ankara için bence normal, ve babam hiç öyle azmı yakıyor çokmu yakıyor dikkat eden biri değildir

Forum yenilendikten sonra.ben kimsenin imzasini gorememeye basladim. (Telefondan giriyorum)

Forum yenilendikten sonra.ben kimsenin imzasini gorememeye basladim. (Telefondan giriyorum)
Tapatalk ta görünüyor mu bilmiyorum ama normal tarayıcıdan girildiği zaman görünmüyor, bende %90 mobil takılıyorum imzalar yok, ama bence böyle daha iyi, imzalar olsa hem kota sıkıntı ( :D ) hem sayfalar çok uzar kanaatimdeyim.

Ben hep 120 sabit gidiyorum. Ortalama 5.1-5.6 arasında değişiyor. Tebrik ederim bu değerler bayağı iyi. 

Ben bir şey sormak istiyorum: 1.4 TSI 125 ps. DSG Highline BMT dediğimiz Golflerde uzun yolda; acelemiz yoksa , yol da güzelse, hele bir de Karadeniz yoluysa en iyi değerleri yakalamak için kaç kmh hıza sabitleyelim aracı?  

@silvershadow umarım imza işini becerebildim :)  birazda bu hanımla blue score meselesi için kapıştık verdiğimde 91 di aldığımda 85 yarı yarıya kullandık yolda, rodaj içinde aracı çok yormadık , 1500 km sabretme gayretindeyim doğru yanlış rodaj var yok en azından hurafe bile olsa ruhen rahatlamak için ilk 1500 km max 120 max 3000 bin devir 
Değerli Hocam;

Bu kadarını ummazdım....

Dersem şimdi soracaksınız nasıl umarsınız? beni nereden tanırsınız ki? diye ...

Fakat ben bu lafzı ettim siz de sordunuz varsaysak...

şu açıklamayı kabul edebilirseniz ne mutlu bana:

"tevazu göstermişsiniz sanırım becerebildim mi derken? 

Siz başarmak değil "çağ atlatmışsınız" imzanızla..."

Espri gayet şık ve ölçülü.

Rodaj tevatür değil hakikattir.

En azından kılavuz kitapçığı büyüklere masallar kabul etmeyenlerdenseniz ve bilime inanlardansanız kesinlikle müspet bilimin bir gerçeğidir...

Uymakla asla bir şey kaybetmeyeksiniz... Olsa olsa yavaş gitmek zorunda kaldığınız için bir kaç kaza gerçekleşmeden atlatılacak, radar için kesilecek cezalar cebinizde kalacak ama en önemlisi Rodaj sonunda... ( ki bu da 1500 km'yi tamamladıktan sonra motor devri kademeli olarak arttırılacaktır. ) yağ yakmayan ve sağlıklı bir motora sahip olacaksınız.

Buna uymazsanız sizin kapasitenizde bir zihin için yukarıdakileri tersine çevirerek okumak zor olmayacaktır sanırım :)  

Görüyorum ki siz bir mantık ve matematik insanısınız..

Kaybınızın olasılığının yüksek, kazancınızın düşük olduğu hallerde geri durmak,gerek...

Yüksek hızın kaza riskini arttırdığı gibi, yüksek devrin de motorun ömrünü kısalttığı kadar kesin bir bulgu bana kalırsa..

Kayıplar  ve kazançlar konulu bir dilemma ile yanıt vermiş oldum size..

Sürç-i lisan ettiysem affola

@Nektar yani benim hızıma düşerseniz aynı değerler olacakdır, ankara istanbul oto yolu hanım kullandı 110 sabitleyici ile ben de yeniçağ - zonguldak ilyolu arasında kullandım 90 km hız ile bu yakıt değerinde 864 rakımlı çankayadan  sıfır rakımlı bartın semalarına gidişin etkiside vardır muhakkak dönüşede bakmak gerek, size tavsiyem normal hız sınırı olan 110 km perhiz yapmak gibi arada kendinize ödül verip tam gaz yapabilirsiniz :)  buda tatlı kaçamağı gibi bişey olur

Geri
Üst Alt