20 Km hiza kadar olan vikvik ses sorunu

HONEY

Uzman Üye

İsim
BÜLENT
Selam ustadlar

Yaklasik 400 km önce arka balatalari ferodo ile degistirdim bitmemisti bir tarafin içi dengesiz aşındığından dolayi

Hic ötme vikvikleme sorunum yoktu genelde fren esnasinda balata ötme sesi olur bende tam tersi durum var balatadan midir anlayamadim

5 ~ 20 km arası hizda arka tarafdan vikvik ses geliyor bu hizin üstüne cikinca ses ya yok oluyor yada ben duymuyorum

Benzer sorun yasayan oldu mu

Aracim 1.2 dsg 66 bin kmde

Moderatör tarafında düzenlendi:
A.s baklava reis :)   Ate sıkışmış arka kalipere

bende yarım fren de + ara ara giderken de vik vik yapıyor.   haftaya fren hidroliğini yetkili serviste  arka balataları  ate alıp  bakımla  birlikte özel serviste yaptırmayı planlıyorum. 

Upvote 0
Cevap veriyorum :)  baklava..

Şaka bi yana acaba gerçekten şu balata alıştırma işlemini yapmak mı gerekiyor.? 

En azından denenmeli. Varsın azıcık erken bitiversin..

Upvote 0
@ogzogz Polo aracım 1 senede alışamadı - Passat aracım yıkamadan sonra kısa süre yapar kesilirdi - Şu anki  golf 7 /  2 sene olacak alışamadı 10k yaptım kaç senede alışıyor balatalar. öyle sinir ediyor ki aracı sattırır balatası alışmış araç aldırır :)  

Birine ıslık çalar gibi millet dönüp bakıyor :)

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] Üstadım arka balataya baklava sıkışmış [emoji2960][emoji1787][emoji2957]
Yedim yine ses var

Upvote 0
A.s baklava reis [emoji4]  Ate sıkışmış arka kalipere
bende yarım fren de + ara ara giderken de vik vik yapıyor.   haftaya fren hidroliğini yetkili serviste  arka balataları  ate alıp  bakımla  birlikte özel serviste yaptırmayı planlıyorum. 
Ate mi baklava mi dersen baklava derim varsin vikviklesin

Balata mi sorun onu anlamak istiyorum

Upvote 0
Cevap veriyorum [emoji4] baklava..
Şaka bi yana acaba gerçekten şu balata alıştırma işlemini yapmak mı gerekiyor.? 
En azından denenmeli. Varsın azıcık erken bitiversin..
Alistirma islemi nasil yapilir ustad ?

Upvote 0
Alistirma islemi nasil yapilir ustad ?
Videolar vardı, balata rodajı olarak. Bir kaç defa 100 km/hıza çıkıp 20 km/h'a kadar frenleyip tekrar hemen 100 km/h tekrar fren şeklinde olmalıydı yanlış hatırlamıyorsam. 

Amaç diskleri balatayı ısıtıp teması artırmak. 

Belki çözer.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Vik vik güzel ses....

O ses türkiye!!

En güzel balata sesi yarışması düzenleyelim

Trw takcam bekletiyorum zulada

Takınca bakalım hangi makamda çalacak

Upvote 0

Düşük hızda yumuşak frende ötme yaparak başladı. Sonra 10-15 kmh hıza kadar diskin belli yerine gelince vik vik sürtme sesi yapmaya başladı 
Benim durum biraz farkli frene hic dokunmadan 20 km hiza kadar giderken ses yapmasi

Fren basinca ses sorunum yok

Upvote 0

Geri
Üst Alt