Epc arızası ve start stop arızası

emre2525

Yeni Üye
İsim
Emre
Merhaba golf 7 1.4tsi 122 hp aracımda epc arızasıyla beraber start stop arızası veriyor sorun neyden kaynaklıdır?

Merhaba golf 7 1.4tsi 122 hp aracımda epc arızasıyla beraber start stop arızası veriyor sorun neyden kaynaklıdır?
aynı sorun bendede oldu o anda sakaryada idim servise gittim. bilgisayara bağlayıp sorunu çözdüler ama şimdide araç yeni çalışsa bile rolente normal seviyesine geldiği anda hemen stop ediyor. motor ısınmadan ve 10 metre gitsem bile hemen devreye giriyor. galiba servisteki eleman derecesini düşürüp sıfır mı yaptı nedir anlamadım.

Upvote 0
aynı sorun bendede oldu o anda sakaryada idim servise gittim. bilgisayara bağlayıp sorunu çözdüler ama şimdide araç yeni çalışsa bile rolente normal seviyesine geldiği anda hemen stop ediyor. motor ısınmadan ve 10 metre gitsem bile hemen devreye giriyor. galiba servisteki eleman derecesini düşürüp sıfır mı yaptı nedir anlamadım.

Upvote 0
Benim araçtada epc arızası vardı iyi bir turbocuya gittim tsi motorlarda turbo arızası kronik bir arızaymış ya klepeden yapar dedi yada vesgeytten bemim araçta klepeden yapıyomuş tamir etti şimdi epc ışığı yanmıyo yani öncelikle turbo klepesi ve vesgyetine baktırın derim

Upvote 0
Usta dediki yüzde 90 bu parçalardan arıza veriyo vesgeyt turbonun beyni klepe turboyu açıp kapatan parça

Upvote 0

Geri
Üst Alt