Filtrelerin Son Kullanma Tarihleri Hakkında

YASOGRC

Üye
İsim
Yasin
Merhabalar,  geçenlerde orjinal filtre sattığına emin olduğumuz bir siteden mann marka filtreler sipariş verdim.

yağ filtresinin üzerinde 2010 tarihi vardı, yani üretilme tarihi.

ben de mann global'e yazdım, bu filtrelerin ömrü var mıdır?

gelen cevapta, üretim tarihi 11 yıl öncesi olduğundan kullanmamanızı tavsiye ederim yazmışlar.

aynı zamanda orjinal yağ filtresinin üstünde de son kullanma tarihi yeri "none" yani son kullanma tarihinin olmadığını yazıyor.

bilgisi olan üstadlardan yardım isterim.

geçenlerde benzin filtresi sipariş vermiştim o da 2007 yılı üretimdi.

bundan sonra online alışveriş ile filtre siparişi verme olayım sona ermiş oldu :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@YASOGRC

Yanlış tespit desiniz

Filtrenin alt plastik kısmında yazan 2007 kodunu niye direk 2007 olarak algıladınız?

2020 yılında forum alemlerinde bir şahıs aynı endiseye kapılmış

Filtrede 2004 yazınca bunun 2004 üretim oldugu üzerine forumda konu açmış.

En son kendi isini kendi çözmüs tabi. 

Mann-Hummel TR ye mail atarak

Cevap ilk resimde.

Elimde (zulada) 

Mann Hu 7020Z tdi golf yağ filtresi var

Durum bu 

2103 ???? (İkinci resim)

2021 / MART üretim bu kadar basit

Sizin 2007 üretim dediginiz filtre

2020/Temmuz üretim . 

IMG_20210917_204157.jpg

IMG_20210917_203825.jpg

Filtrelerde genelde maksimum 1 yıllık olması istenir. sonuçta kağıt ve poliüretan kağıt nemli bölgelerde  nemlenir şişer emişi değişir kuru bölgelerde kalır takta gibi olur görevini tam yapamaz. saklama depolama koşulları da önemli tabiki. 

@Savatage merhaba, ben ilk benzin filtresini aldığımda bu endişeye kapıldım. Ancak yağ filtresinde gerçekten bir son kullanma tarihi  yoksa, ki 1. Fotoğrafta "expiry fare :none " yazıyordu, bu beni düşündürdü. 

ha ben de kendi işimi kendim gördüm, gittim mann globale yazdım gelen cevap da aşağıda. Ancak sanırım ben yanlış bir şekilde sorduğumdan dolayı (sizin cevabinizdan dolayi böyle düşünüyorum) böyle cevap vermişler. 

teşekkürler bilgilendirmeler için. Artık bu konuda sıkıntım kalmadı sayenizde 😊

IMG_20210918_070316.jpg

IMG_20210918_070352.jpg

Screenshot_20210918-070437_Gmail.png

Geri
Üst Alt