1.2 tsi araçtan gelen avans sesi??

talhaiskender

Yeni Üye
İsim
talha
1.2 tsi golf 7 aracım var genelde 1000-2000 devir arası gaza bastığımda dizel arabalar gibi bir avans sesi geliyor bu sorunla karşılaşan var mı? her zaman yapmıyor genelde yağ ısınınca daha fazla yapıyor? çözümü ne olabilir

Arabanızın manuel oldugunu düşünerek yazıyorum bu bir sorun değil düşük devirde gaza basarsanız bunu her araba yapar.Bendede 1.2 TSI var 2000 devir altına düşürme hiç bir ses duymazsınız.Hatta yokuş yukarı düşük devirde gaza basarsanız daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
Kullanım tarzınızı değiştirmeniz gerekli.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
yok aracım otomatik vites 1000-2000 devir arası 3000 gibi de bazen yapıyor ve tabi bayır yukarı çıkarken daha fazla önceki aracım da 1.2 tsi manueldi onda böyle bir sorunla karşılaşmadım

şakır şakır dediğim gibi dizel araç avans vurur ya aynı o ses 

Upvote 0
1.2 tsi golf 7 aracım var genelde 1000-2000 devir arası gaza bastığımda dizel arabalar gibi bir avans sesi geliyor bu sorunla karşılaşan var mı? her zaman yapmıyor genelde yağ ısınınca daha fazla yapıyor? çözümü ne olabilir
Hocam aynı sorun bende de var başta avans sesi sonradan zil sesi gibi bir ses turbo revizyon oldu yine kesmedi sesi çözüm bulabildiniz mi?

Upvote 0
Arkadaşlar bende LEON 1.2 tsi otomatik cjz kodlu motor var araç 1000 km 1 kg yağ yakıyor ve 1500 ile 3500 devirde avans vuruyor resmen şakırdıyor motor yan refüjler den yankı ile duyuyorum sesini ben sorunu bir miktar çözdüm ecuteck te yazmılım yaptırdım yani 2000 ile 4000 devir arasının avans haritasında örneğin taban 28 tavan 35 ilen aşağı çektirdim 2000 ile 4000 de avans sesini kesti araç ama 1500 devirde yüksek viteste vuruntu devam ediyor bunu. Sebebi aracın yağ yakması yani piston yağı bujide yakamadığı için vuruntu yapıyor motor kompresörlü ölçtürdüm 2. Ve 3. Kompresör zayıf şimdi yağı değiştirdim motül 10/60 koydum yağın bujiye gitmesini kesmeye çalışıyorum deniyorum kesmez ise motor yapılacak çaresi yok ha sakın ola katkı falan katmayın araca inanmayın dediğim gibi bunun çaresi motor yaptırmak.

Upvote 0
Turbo wheskey arızalı dediler galiba size o ses yağıyor dediler doğal olarak ama sizin sorun gitmedi

Upvote 0
Zaten yağ derecesi 90 olunca piston sızdırıyor yağı avans vurmaya başlıyor özellikle yüksek vites düşük devir de geleli gaza biraz yüklenin

Upvote 0
yüksek basınç pompası değerlerine bakın sorun ondan da kaynaklanabiliyor.
benim sorunum değişince düzeldi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt