Aracıma pasta cila yaptırmak istiyorum

Aliii

Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar merhaba aracıma pasta cila yaptırmak istiyorum önümde iki marka seçeneği var Farecla ve Sonax sizce hangisini tercih etmeliyiz deneyimi olanlar var mı teşekkür ederim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Aliii Hocam ben 2 sinide önermem fakat bu ikisi arasında secim yapmamızı isterseniz sonax derim.

Menzerna 

3m

3d

Bu markaları incelemenizi tavsiye ediyorum.

Slikon içermeyen ve kalitesi tartışılmaz 

menzerna halen aracımda kullanmaktayım

3M silikon ve kapatıcı içerir., Sonax Profiline serisi ve Menzerna silikon ve kapatıcı içermez güzel pastalardır.

@forzaGilles Değerli hocam  bilgi edinmek için soruyorum 3m in cilasını kullanmıştık içerdiği içerik maddelerinde silikon bazlı bir içerik görememiştim pastalarındamı mevcuttur ?

@forzaGilles Değerli hocam  bilgi edinmek için soruyorum 3m in cilasını kullanmıştık içerdiği içerik maddelerinde silikon bazlı bir içerik görememiştim pastalarındamı mevcuttur ?
Evet 3M pastalarında kapatıcı ve silikon mevcuttur. piyasada en kolay bulunabilen silikon içermeyen pasta menzerna 'dır.

Cila, detay spreyi, torpido koruyucu, hızlı cila, cam temizleyici, plastik yenileyici vs.. genel olarak detay ürünlerinde silikon içeren ürünler kullanmayın.

(Edit)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet 3M pastalarında kapatıcı ve silikon mevcuttur. piyasada en kolay bulunabilen silikon içermeyen pasta menzerna 'dır.
Cila, detay spreyi, torpido koruyucu, hızlı cila, cam temizleyici, plastik yenileyici vs.. genel olarak detay ürünlerinde silikon içermeyen ürünler kullanmayın.
Kafam karisti ustad

Silikon icermeyen kullanmayin demissin son cumlede

Cilanın Siikon içermesi daha iyi değil mi?
Silikon sayesinde Antistatik toz itme özelliğine kavuşur diye bilmekteyim!

Silikon içeren ürünler kullanmayın yazacakmış Ali hocam yanlış olmuş son cümle.

Silikon ve kapatıcı içeren pastalar çizikleri almak yerine doldurur ve birkaç ay sonra çiziklerin geri geldiğini görmeye başlarsınız. 

Silikon içerikli ürünler kısa vade de iyi gibi gözüksede, örneğin torpido da kullandığınızda uzun vade de yapısal bozukluk, beyazlama gibi sorunların ortaya çıkması kaçınılmazdır.. 

@AliiAdana ya gidebilirsiniz Mahmut hocam @AdanaDetailing yardımcı olabilir. Bu tip markalar yerine butik olarak çalışan detailing firmalarına işlem yaptırırsaniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Herkese tek tek teşekkür ederim dostlar o zaman en başta  silikon içermeyen ürün arayacağım 

Cilanın Siikon içermesi daha iyi değil mi?
Silikon sayesinde Antistatik toz itme özelliğine kavuşur diye bilmekteyim!
Anti-statik özelliğini silikon olmadan farklı hammaddeler ile kazanıbiliyor., kalitesiz ürünlerde silikon ucuz bir hammadde olduğu için tercih ediliyor hocam.

Kendi aracıma polisaj makinası ile sırasıyla Menzerna 2500 - 3800 ve son olarakta Menzerna Sealing Wax Protect kullanıyorum. Başkada ürün kullanmam.

Geri
Üst Alt