Golf 7 1.4 TSİ kendi kendine gaz vermesi

Resul911

Üye
İsim
Resul
Araç
Golf 1.4 TSİ Mk7 140hp R-Line
Merhaba;

Aracım viteste iken bazen kendi kendine gaz veriyor.
sorun nedir ? 
bilen kişilerin yardımlarını rica ederim.

sorun aşağıdaki linkte bulunan videodan bakabilirsiniz.

https://files.fm/f/6dqvawwsu

İlk akla gelen akü oluyor bu durumlarda. Akü'nüzü kontrol ettiniz mi? Start-stop devreye giriyor mu?

Upvote 0
@Resul911 bu işi araç giderken mi yapıyor yoksa ayak debriyajda basılı dururken mi? 

Upvote 0
@HONEY hocamın da dediği gibi boğaz kelebeği temizliği gerekebilir bunun dışında ateşleme sorunu veya yakıttan olabilir. bu sorunu yakıt aldıktan sonra mı yapmaya başladı. 

Upvote 0
Bendede 1.4 dsg 125lik mevcut, park yerinden cikarken yada autohold tuttu diyelim hafifce gaza basiyorum namissiz sanki 4.0 litre amerikan v8 gibi kafa kaldirip , kurbaga gibi ileri zipliyo korkuom birgun biryere patlatacak, tiktok vidyolari gibi beni sununla kapistir gibi edalara bürünüyor, bir ara bakımda yetkili servise soyledim, servis danismani benim yasadigim olay icin daha oncede sikayet aldik almanyaya yazdik cozum yok arada delleniyor bu modeller dedi.

sizin durum icin @HONEY hoca dogru biryerlere isaret etti, bogaz kelebegi boyle sıkıntılar yapabiliyor

Upvote 0
Upvote 0
Merhaba ;

Aracınızı bilgisayara bağlatarak kontrol kontrol ettirmeniz önemli ama , emiş hattınızdaki basınç sensörlerini (ilk resim 11/12 numaralı parçalar) kontrol ettirmeniz önemli , ayrıca 1 ve 2. resimlerdeki emiş hattında kaçak olmaması püf noktadır , geçmiş olsun... 

image.pngimage.png

Upvote 0
@DoğanARABACI 

detaylı anlatım için teşekkür ederim bahsettiğiniz yerleri kontrol ettireceğim.

bugün fark ettiğim bir durum vites boştayken yapmıyor. Araçta viteste ayağım debriyaj da iken yapıyor. debriyaja yarım basmak dan dolayı olabilir mi ?

Upvote 0
@Resul911 abim debriyaja zaten yarım basılmaz ki, balataları yersin. tarım debriyaj demek araç gideceğim diyor demek. tam basmayı denediniz mi? veya tam basarak denediniz mi?

Upvote 0

@Culture33 bu cevabın geleceğini tahmin ediyordum zaten :)
yarım debriyaj derken aracın yürüyeceği kadar değil yani

Upvote 0

Geri
Üst Alt