Hata Start-Stop

İsim
Serkan
Merhaba herkese iyi haftalar mart ayında aküyü değiştirmeme rağmen( yeni akü varta efb n60 12volt 60 amper) dün start stop hatası almaya başladım sabah baktım düzelmemiş. Sorun aküde mi bilmiyorum 🤷‍♂️ Farları, radyoyu vs. açık bırakmam hiç, bugün aküyü aldığım yeri arayacağım garantisi var sonuçta bakalım 🤔 aksilik geldi mi hepsi üst üste geliyor 🤣

ABE8B0AC-B21E-480C-B7E7-C997445A51F8.jpeg

En büyük derdin bu olsun ustad

Akü sorunlu ise garantiden degisir

Arka balatayi kontrol ettir

Upvote 0
@HONEY @atacandiriAkücüyü aradım azıra kaydı bıraktı, sanki çamaşır makinesi bozuldu :D  Vartayı öneren arkadaşlardan alacağım parasını o zaman baklavada olur yemekte  :D   

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Eğer sorun aküden kaynaklı değilse şanzımanın üzerinde bi sensör var sorun ondan olabilir. Benim de aracımın start stopu çalışmıyordu ve 7 senelik orijinal aküden olduğunu düşünüp yeni varta akü taktım ve sorun çözülmedi. Meğerse sorun dediğim bu sensörden kaynaklanıyormuş.

Screenshot_20210914_174452.jpg

Upvote 0
@buelent111 Bülent Bey merhaba; bugün varta akünün yönlendirdiği serviste akü ölçümü yaptılar full çıktı akü. Sorun aküden değil galiba. Aküden olsaydı da garanti belgesini bulamadığım için varta aküye sahip çıkmıyormuş. Hafta sonu bakıma götüreceğim arabayı bilgisayara bağlandığında ne çıkacak bakalım. Sensörün ismi tam olarak ne diye geçiyor aklımda olsun?

Upvote 0
@buelent111 Bülent Bey merhaba; bugün varta akünün yönlendirdiği serviste akü ölçümü yaptılar full çıktı akü. Sorun aküden değil galiba. Aküden olsaydı da garanti belgesini bulamadığım için varta aküye sahip çıkmıyormuş. Hafta sonu bakıma götüreceğim arabayı bilgisayara bağlandığında ne çıkacak bakalım. Sensörün ismi tam olarak ne diye geçiyor aklımda olsun?
Serkan bey, sensörün ismini bilmiyorum fakat bu sensör şanzımanın üzerinde takılı. Arabayı yukarı kaldırıp alttan bakınca kolayca görebilirsiniz hatta kendiniz bile değişebilirsiniz. Daha önce bu arızanın Vcds programıyla okutulmuş hata kodunun resmini çekmiştim ve sizin için arayıp buldum. Hata kodu P15A1. Eğer sizde de aynı hatayı verirse o zaman yüzde yüz problem bu sensör kaynaklıdır. Kolay gelsin. 

Screenshot_20210915_014400.jpg

Upvote 0
Bende de her kontak açışımda çıkıyor bu start stop hatası. Aküde problem yok 2019 Haziranda değişmiş Varta akü ölçtürdüm baktırdım. Sensör hatası da yok neyden kaynaklanıyor bitürlü bulamadım

Upvote 0

@HONEY @atacandiri @buelent111 @tuncer_2632 @Tulkas @emre2525 @Terms Geçen hafta pazar günü akşam başlayan start stop hatası dün sabah itibari ile kendiliğinden kayboldu 🤔 aynı gün periyodik bakım için özel servise götürdüm cihaza bağladılar hata kodu çıkmadı ekstra olarak ön fren balataları değişti.

2EC269F2-3A0D-4756-9FB2-549CD152120F.jpeg

Upvote 0

Geri
Üst Alt