Arka cam silecek kolu üstündeki plastik düşmüş :(

feykbey

Üye
İsim
Serdar
Arkadaşlar aracımı yıkatırken  basınçlı su ile dengesizce yakından tutan yıkamacı yüzünden, arka cam silecek kolunun vida üzerinde bulunan plastiği çatlamıştı. bugünde düşmüş olduğunu gördüm. Şimdi o koldan serviste bulabilir miyim ? daha önce bu koldan alan oldu mu hiç ? internet'te buldum ama nereden almalıyım? çok sinirlendim ama yapacak bişey yok.

benim bulduğum : http://urun.n11.com/muz-silecek/vw-golf-6-7-8-arka-silecek-kolu-silecek-supurgesiyle-birlikte-P67940874 

DSC_0962.JPG

DSC_0959.JPG

@feykbey Hocam hiç dert etmeyin, servisten temin edebilirsiniz. Önceki aracımız polonun aynı parçasını mahallenin çocukları oyuncak bellemişti. 3-4 defa aldık hepsini de çıkarıp attılar, bizde bi daha almadık. O zamanlar 30 lira gibi bir fiyatı vardı diye hatırlıyorum. 

İlanda ki ürün komple arka silecek kolu sanki, ona hiç gerek yok size sadece kapak lazım :)

@fcsrn golf 7nin parça tüm. sadece kapak şeklinde değil. birelişk yapılmış sadece kapak olmaz. malesef tüm almamız gerekiyor. 

Benim de uc ay once calindi. Oyle bos bi sekilde duruyor. Goruntu olarak estetik degil sadece. Diger turlu bi sikinti olmadi.

ebay ve aliexpress'te Rear Wiper Arm Cap Cover şeklinde aramalar yaptım ama mk7'ye uyumlu olan bir kapak bulamadım maalesef :/

mk7_arka_silecek_kapagi_1.jpg

mk7_arka_silecek_kapagi_2.jpg

mk7_arka_silecek_kapagi_3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar dün servise doğuş otoya gittim bu parça serviste varmış. 12 lira aldım ve taktım. bilginiz olsun. boşuna bu şekilde gezmişim :)

Bugün bende servisten bu parçayı aldım 14 liraydı hiç yurtdışından arayışa girmeye gerek yok bilginize:)

bugün benimde yıkamacı çocuk oraya vurup kırdı.

serviste varmış sevindim.

Bende transporter varken petrolde fırçaya soktum orda düşmüştü. Diğer gün petrole gittim sordum buldunuzmu böyle bir parça diye adam önüme bir poşet bundan döktü abi hangisi uyarsa istediğini al diye

Bu gibi durumlarda önce servisten fiyat alınır., parça ne olursa olsun farketmez önce servise sorucaksın ne dir kardeşim bunun masrafı? ne değişecek? tek bir kapak mı yoksa komple set mi? Sonrasında pahalı-ucuz başının çaresine bakarsın.!! Çok bilmeyen insanlar var biliyorum çok şahit oldum adamın çamurluk iç davlumbaz plastiği kırılmış değiştirecek., servise ne sorucam gider sanayiden yan sanayi alırım., gidiyo yan sanayi 120 lira., serviste 130 lira :)  Sanayicilerdeki tamircilere de öyle çok güvenmeyin onlarda çok masum değiller.,

Opel'in şanzıman baskı-balata-volan değişirken şanzıman üst-arka kulağının da değişmesi gerekti tamirci usta diyor abi yan sanayi alalım serviste orginal gm pahalıdır., Eee dedim sor parçacıya ne kadar mış, sordu abi 75 lira., Sonra aradım servisi kaç para kardeşim 90 lira dedi.,  15 lira için yan sanayi takacak değilim., gittim servisten aldım orginal gm 

Aslında usta iyi biliyor parçanın fiyatını ama işine gelmiyor şark kurmazı.,  çünkü gidicen servise bi sürü zaman kaybı git-geri gel zaman kaybı olucak elindeki iş yarım kalacak vs.. sanayidekiler de servistekilerden farkı yok 

servise gittim benim kapak saglam kol hasar almış parçası kırık. adam abi boşuna masraf yapma 100 liradan fazla tutar dedi.

parçayı yapıştırdı sağ olsun.

Geri
Üst Alt