Mann filtre hakkında

Frkntna

Üye
İsim
Furkan
Mann filtrenin ispanya üretimi var mı orijinal midir bu filtre logosunda mann filter kısmında f de bi eksiklik var şüphelendim gibi

IMG_20210908_113403.jpg

Mann filtrenin ispanya üretimi var mı orijinal midir bu filtre logosunda mann filter kısmında f de bi eksiklik var şüphelendim gibi

Ekli dosyayı görüntüle 50150
Evet İspanya üretimi de mevcut ön görünüşten de bir foto atarsanız filtrenin sünger kısımlarına turuncu kısım düzensiz bir şekilde taşmış ve nizami değilse sahte olabiliyor.

Hocam benzinli Mann filtre ilk kez görüp kıyaslama durumunda kaldım fakat tam emin olamadım. Dizellerinkinde bariz abartılı turuncu kaucuk kısımda düzensiz taşmalar mevcut oluyor. Nereden temin ettiniz filtrelerinizi ? 

@OKAN7716 filtre marketim sanırım kaymazlar otomotiv diye geçiyor mann ın sitesinde bayi olarak geçiyor ama logo baskısında f si hatalı olunca acaba mı dedim

bende bir resim atayim aracı geçen sene aldim satmadan arkadaş bakımını yaptırmış bakim yapan yağci takmış bunlari mann iyi güzel felan diyordum içime sahtemi diye kurt düştü hava filtresinin hiç bir yerinde mann yazmıyor geri kalan yazilar resimde mevcut sizce sahtemi geçen ayni yere gidip yağ bakimi yaptırdım filtreler hâlâ temiz kalsin dedim

Ekli dosyalar

• IMG_20231223_163620.jpg
    IMG_20231223_163620.jpg
    93.4 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20231223_163626.jpg
    IMG_20231223_163626.jpg
    417.9 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20231223_163633.jpg
    IMG_20231223_163633.jpg
    410.5 KB · Görüntüleme: 41
@La1end

İbreti alem !!!

Aracın eski sahibine sorun

Sanayide aracına shell rotella 20-50 kamyon yağı koyulmuş olabilir mi ?

Sanayinin olayı bu hocam zaten.
Orijinal dedikleri bile yan sanayinin en kötüsü.

Geçmişte benim 1.2 tsi a da sizinkine benzer bir filtre takmışlardı
ekliyorum fotoğrafını
temiz olan Mann
IMG20220409174551.jpg

Screenshot_20231224_221243_Opera.jpg

Ancak sizdeki filtre daha kötü durumda imiş
müsait bir zaman kendiniz değişmenizi tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• IMG20220409204407.jpg
    IMG20220409204407.jpg
    234.1 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG20220409174455.jpg
    IMG20220409174455.jpg
    287.6 KB · Görüntüleme: 19
Buradan dalga gecer gibi yazdığımı zanneden varsa ? Ona da yuhhh derim...

Yazık günah yahuuu

Milyonluk araçta göz göre böyle vurdumduymazlıklar çok yazık

5 yıldır yazılıp çiziliyor. Örneklemeler resimleriyle paylaşılmış

Biraz sahte/orjinal farkındalığın olmak lazım

Bi tarafta 70 bin km de triger değiştirenler

Diger tarafta böyle abuk filtrelerle yola devam edenler.

Gece 24:00 a kadar o filtreleri söküp atın araçtan lütfen. @La1end

Üçüncü mesajdaki filtre

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231224_222741_Opera.jpg
    Screenshot_20231224_222741_Opera.jpg
    193.3 KB · Görüntüleme: 20
bende bir resim atayim aracı geçen sene aldim satmadan arkadaş bakımını yaptırmış bakim yapan yağci takmış bunlari mann iyi güzel felan diyordum içime sahtemi diye kurt düştü hava filtresinin hiç bir yerinde mann yazmıyor geri kalan yazilar resimde mevcut sizce sahtemi geçen ayni yere gidip yağ bakimi yaptırdım filtreler hâlâ temiz kalsin dedim
Filtre %100 sahte, yazık araç 1 senedir sahte filtre ile hava emiyor,

motor yağınızı, filtrenizi kemdiniz alınız, amortisör, triger, baskı-balata, fren balatası, karter tapası dahil araçta ne değişecek ise kendiniz alınız, Ustalardan yedek parça vs.. güvenmeyiniz.

cevap verenlere teşekkür ederim daha önce dediğim gibi satmadan önce bakımını yaptırmış ben bi ara açtım buralari temizledim taktım o yüzden değişmeyin dedim yağ değişimi 10 bin km oldu ama 1.5 sene sürdü filtrelerde 2 sene idare eder diye düşünüyordum zamlanmadan onlineyedekparça dan sipariş geçtim zaten henüz gelmedi şimdi değişmem biraz idare etsin demiştim tekrar açıp temizleyip takayim dedim acaba sahtemi diye resim çektim

gördüklerimde de hep mann yazıyor bunda yazmıyor ayrica zahmet edip saymışsiniz bayağı eksik yağa gelince Shell ect 5 30 yazıyordu yine aynindan koyun dedim çünki malûm bizim araçlarda yağ eksiltme var 10 bin km yaptım ama maşallah çubuğun ucuna bile inmedi o yüzden aynindan devam edeyim dedim shellin kutusundan koydular detayını bilmiyorum ect yazıyor kutuda shell helix olabilir şuan hatırlamıyorum

karter tapasida ne durumda bilmediğim için servise gidip 140 liraya tapa ve conta aldım tapa çok içime sinmedi aslında yetkili servis ama basit bir civata sanki değişen abimize tapa verecem onu değişelim dedim tapa kısa bi daha ki sefere uzun al dedi eskisini aldım eskisi daha bi janjanli duruyor ve uzun 4.25 lt yağ ve filtre 1050 lira verdim

cevap verenlere teşekkür ederim daha önce dediğim gibi satmadan önce bakımını yaptırmış ben bi ara açtım buralari temizledim taktım o yüzden değişmeyin dedim yağ değişimi 10 bin km oldu ama 1.5 sene sürdü filtrelerde 2 sene idare eder diye düşünüyordum zamlanmadan onlineyedekparça dan sipariş geçtim zaten henüz gelmedi şimdi değişmem biraz idare etsin demiştim tekrar açıp temizleyip takayim dedim acaba sahtemi diye resim çektim

gördüklerimde de hep mann yazıyor bunda yazmıyor ayrica zahmet edip saymışsiniz bayağı eksik yağa gelince Shell ect 5 30 yazıyordu yine aynindan koyun dedim çünki malûm bizim araçlarda yağ eksiltme var 10 bin km yaptım ama maşallah çubuğun ucuna bile inmedi o yüzden aynindan devam edeyim dedim shellin kutusundan koydular detayını bilmiyorum ect yazıyor kutuda shell helix olabilir şuan hatırlamıyorum

karter tapasida ne durumda bilmediğim için servise gidip 140 liraya tapa ve conta aldım tapa çok içime sinmedi aslında yetkili servis ama basit bir civata sanki değişen abimize tapa verecem onu değişelim dedim tapa kısa bi daha ki sefere uzun al dedi eskisini aldım eskisi daha bi janjanli duruyor ve uzun 4.25 lt yağ ve filtre 1050 lira verdim
TSI motorların tapası kısa olur, uzun tapalar TDI içindir. ustanız tapaya (teflon bant) vs.. sarmak isterse asla müsade etmeyiniz..!! sağlıklı bir araçta tapa kaçırma yapmaz.

Geri
Üst Alt