Kaza (arka tampon)

Bugracan

Üye
İsim
Mustafa
Arkadaşlar bugün bu şekilde bir talihsizlik yaşadık. Arka tampon hasar gördü. Sizce tampon değişir mi yoksa tamir edilebilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiIMG_2100.jpgIMG_2097.jpgIMG_2099.jpg

Geçmiş olsun, tamir edilebilir gibi duruyor. İçe göçen kısım düzeltilip üzeri güzelce kapatılarak tampon boyanır. 

Tampon iç tarafına da bakılsa iyi olur hasarı emen kısımlarda bir şey var mı diye.

Geçmiş olsun, tamir edilebilir gibi duruyor. İçe göçen kısım düzeltilip üzeri güzelce kapatılarak tampon boyanır. 
Tampon iç tarafına da bakılsa iyi olur hasarı emen kısımlarda bir şey var mı diye.
Teşekkür ederim hocam. Arka demirde sorun yok. Tam kenarına denk geldiği için demir tamponu yırtmış. Üç tarafına bakamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam tamirle ugrasacagina cikma bir tampon alip, boyatip kullanin derim. Hemen hemen ayni para cikar cebinizden

Hocam tamirle ugrasacagina cikma bir tampon alip, boyatip kullanin derim. Hemen hemen ayni para cikar cebinizden
Şimdi araştırıyorum dediğiniz gibi tamir ücreti de çıkma tampon ile aynı paraya denk geliyor. Ben de sizin gibi düşünmeye başladım. Çıkma orijinal tampon arıyorum.

@Bugracan geçmiş olsun. 
Daha önceden böyle bir duruma şahit olmuştum. Düzgün işçilikle dikip orjinal gibi yapıyorlar. Bilginiz olsun.

@Bugracan Geçmiş olsun. Çok benzer bir hasar benim ön tamponumda olmuştu. Park halindeyken yeni otomobil kullanmayı öğrenen bir bayan sürücü otomatik ford focus'u geri vitese takıp gazı köklemişti. 30 m uzakta duran aracımın sağ sön köşeden tamponuna vurmuştu. 

Servise götürdüm tamponu değiştirin dedim. Ama sonradan öğrendim tamponu servis tamire göndermiş, geldikten sonra güzelce boyamış, akabinde far yıka sistemi parçalarını komple değiştirmişti. Tamponun sıfırdan farkı yoktu.

Size de önerim serviste yaptırmanız. İlerde elinizde belge olur. Tabi bunu kaskodan yaptırırsınız diye söylüyorum. 2020 Ocak ayında tampon tamiri + boyama + far yıkama komple değişim + sökme takma işçilik hepsi 1.250 TL tutmuştu. Tabi karşı tarafın sigortası ödedi.

Bende makyajlı kasa tamponu bulur isem arka tamponumu satmak isterim hocam geçmiş olsun bu arada. Tampon hatasız benimde tungsten gri renkte

Öncelikle geçmiş olsun ben başka bir konuya değineceğim aynı yerden daha köşeden benim tampona da çarptılar tam arkasında havalandırma var yerinden çıkmış kışın bagaja su girdi tamir den sonra mutlaka kontrol edin gerekirse tampon sökülmüşken silikonla sağlamlaştırın

Hocam bence çıkma ya da orijinal tampon takın. Çünü tamir edilse bile yaz kış genleşmeden dolayı boyası yeniden çatlayabilir.

Üstelik onca uğraştan sonra çatlaması boya atması vs. can sıkacaktır ve 2 iş olacaktır.

Geçmiş olsun.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese teşekkür ederim. Tamir için biraz araştırdım 1.000 TL civarında masraf olur dendi. Piyasada çıkma orijinal tamponlar var. Hemen hemen aynı paraya denk geliyor. Kararsız kaldım. Benim tamir pek içime sinmeyecek gibi. Kazayı eşim yaptı geri geri giderken direğe çarpmış. Aracımda kasko da var aslında.

Gecmis olsun

Bende 7.5 tampona gecmek istiyordum aracim su an 7.35 de kaldi proje

İstanbul da olsaydiniz birsekilde anlasirdik

Herkese teşekkür ederim. Tamir için biraz araştırdım 1.000 TL civarında masraf olur dendi. Piyasada çıkma orijinal tamponlar var. Hemen hemen aynı paraya denk geliyor. Kararsız kaldım. Benim tamir pek içime sinmeyecek gibi. Kazayı eşim yaptı geri geri giderken direğe çarpmış. Aracımda kasko da var aslında.

geçmiş olsun.

çıkma tamponunda azda olsa tamir gerektiren kusuraları olacaktır büyük ihtimalle, ama bakmakta fayda var. sizin tamponu da alabilir çıkmacılar 

hocam  geçmiş olsun. Bana göre de çıkma tampon daha sağlıklı olacaktır düşüncesindeyim. 

Geri
Üst Alt