Sarı Motor Işığı Yanıp Söndü Sonra Start Stop Hatası Verdi

EmreGren

Yeni Üye
İsim
Emre
Merhabalar. Golf 7 1.2 tsi aracımı daha bir hafta önce alarak aranıza katıldım. 

Aracım 115.000 kmde. 

Yolda giderken sarı motor ışığı yanıp söndü ve ardından ekranda start stop arızası yazdı. Kenara çekip kontağı kapattım açtım ve normale döndü. Ama start stop çalışmıyor hiç. Nedendir acaba başına gelen oldu mu daha önce? 

Bilgilendirirseniz sevinirim 🤗

@mufayu inşallah aküdür. Daha önce basınıza geldı mı ya da duydunuz mu boyle bir olay 🤔

Upvote 0

Aracım 115.000 kmde. 

Yolda giderken sarı motor ışığı yanıp söndü ve ardından ekranda start stop arızası yazdı. Kenara çekip kontağı kapattım açtım ve normale döndü. Ama start stop çalışmıyor hiç. Nedendir acaba başına gelen oldu mu daha önce? 

Aynısı benim de başıma geldi...

1 gün sonra start stop hatası da gitti 

Aküm sıfır 2 ay önce değişti yetkili serviste...

Bir daha yapacak mı die bakıyorum bende merak ediyorum benim aracım da 1.2 tsi manuel 115 bin km de 

Upvote 0

Aracım 115.000 kmde. 

Hocam Yetkili servise götürurseniz ariza kodu çıkıyormuş ben goturemedim yoğunluktan konuyu yakından takip ediyorum 

Upvote 0
@mufayu inşallah aküdür. Daha önce basınıza geldı mı ya da duydunuz mu boyle bir olay 🤔
Aküden mi değil mi anlaması çok basit herhangi bir elektrikçide akü test cihazı ile akünün elektriksel değerleri ölçülür

Upvote 0
@EmreGren Aracın çalışmasında sıkıntı yoktur sanırım.

bu durumda aküsü zayıf kalmış olabilir, araç stop etmiş durumda müzik dinleyip telefonu şarj ettiyseniz bu durumu yapabilir. araç ile medya sistemini vs açmadan yüksek devirde aracı kullanın, akü kendisini şarj etsin sonra durumu gözlemleyin. eğer yine yapıyorsa akü yavaş yavaş gidiyor demektir.

Upvote 0
bu arıza ile ilgili bir konu daha olacaktı. formu araştırırsanız bulabilirsiniz. 

Upvote 0
@EmreGren Aracın çalışmasında sıkıntı yoktur sanırım.

bu durumda aküsü zayıf kalmış olabilir, araç stop etmiş durumda müzik dinleyip telefonu şarj ettiyseniz bu durumu yapabilir. araç ile medya sistemini vs açmadan yüksek devirde aracı kullanın, akü kendisini şarj etsin sonra durumu gözlemleyin. eğer yine yapıyorsa akü yavaş yavaş gidiyor demektir.
Fethiye sahil yolunda yaptı benim aracim 3. Vites 45 e sabitledim araç titredi hız sabitleme den çıktı kendisi sonra sonrada motor arıza ışığı yandı söndu sanırım 10-15 sefer...

İstop etmedim 2. Vitese aldım gaz verdim söndu daha sonra eve gittim istop ettim çalıştırdım ariza: start stop yazdı...

Sabahına yola çıktım yaklaşık 150 km sonra start stop arıza hatası söndu bir daha yapmadı...

Akü serviste değişti fakat sorun akü mü acaba bilemedim şimdi 

Upvote 0
@Mmt0634 Akü serviste yeni mi değişti. 

geçmiş yıllarda benim araçta da start stop çalışmıyor siye uyarı verdi, öyle sarı motor ikaz lambası falan yanmadı, arabayı 1.2 gün devirli kullandım sondü, sonrasında yaklaşık 1 yıl yanmadı sonrasında da aracı satmıştım zaten. eksper raporunda da hiç bir sıkıntı görünmedi. 

Upvote 0
@Mmt0634 Akü serviste yeni mi değişti. 

geçmiş yıllarda benim araçta da start stop çalışmıyor siye uyarı verdi, öyle sarı motor ikaz lambası falan yanmadı, arabayı 1.2 gün devirli kullandım sondü, sonrasında yaklaşık 1 yıl yanmadı sonrasında da aracı satmıştım zaten. eksper raporunda da hiç bir sıkıntı görünmedi. 
Aynen hocam yeni değişti bu sorun başıma geldi 

Upvote 0
@Mmt0634 Serviste değişti diye söyleyince, akünün farklılığı, farklı ise kodlaması, şarj dinamosu sorunu akla gelmiyor bile. bakmışlardır diye düşünüyorum.

Upvote 0

Aracım 115.000 kmde. 

Hocam ilk akla gelen akü.daha sonra alternatif olarak kirli yakıt veya ateşleme sistemi olabilir bujiler ateşleme bobini vs.

Upvote 0

Geri
Üst Alt