Yakıt Tüketimi

Salih4284

Yeni Üye
İsim
Salih CEVİZLİ
Merhaba arkadaşlar benim aracım 2016 golf 7 1.6 tdi 110 beygir yarı otomatik aracımda bi sıkıntı mı var bilmiyorum ama ortalama yakıt tüketimi bir türlü 6 litrenin altına indiremedim nasıl kullandıysam fabrika verileri çok daha altında gösteriyor sebebi ne olabilir acaba?

@Salih4284  Aracı kullandığınız rota , ortalama hızınız , şehir içi kullanılıyorsa kullandığınız mesafe , rotanız üzerindeki rampalar , trafik ışıkları gibi etmenlerin hepsi yakıt tüketiminizi etkiler. 

Ortalama hızınızı ve sürüş mesafenizi belirtmeden forumdaki arkadaşların sorun var mı anlaması zor olacaktır.

Manuel bir TDI Golf şehir içi ortalama hız 22-24 km arası yaklaşık 5,8-6 Litreye yakın yakmakta , ortalama hız arttıkça tüketim düşer 30 km ortalamaya çıkınca 5,1-5-3 arası tüketim olur kendi aracımdan biliyorum.

Fabrika tarafından verilen tüketim verilerini yakalamak gerçek hayatta çok zor. Fabrika verilerini birebir yakalayabilen bir araç daha görmedim ben.

Son olarak multimedya üzerinden Tüketim bilgilerinizin fotoğrafını yüklerseniz yorum yapmak daha kolay olacaktır.

Geri
Üst Alt