1.2tsi rölantide düşük devir-titreme-motor sesi

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Hocalarım bugün akşama doğru dikkat ettiğimde içime bi kırt düştü, rölantide devir fotoğrafta gördüğünüz gibi, anlık tüketim 0,4 hatta 0,3e düştüğünü gördüm. Araçta daha önce hissetmediğim yada en azından daha önce farketmediğim bi titreme hissediyorum böyle olunca ve motor sesi de videoda dinlerseniz eğer https://youtu.be/czKLTO4M3uE bu şekilde. Bi terslik mi var yoksa ben mi lüzumsuz pimpirikleniyorum acaba.

IMG_20210904_190553.jpg

İyi akşamlar. Motor sesinde ben bir anormallik duymuyorum hocam. 1.2 TSI karakteristik sesi 

Upvote 0
Normal

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Motor çok saglikli 0.3 görüldüğüanda motor 1.2 tsi motor mükemmel calsiyor demektir...

Ses olayına gelince bende sormuştum servise tsi motor kullanıcılarına tavsiye müziği sesli dinleyin mis :)

sese takılmayin herşey normal diyorlar...

Tsi motor hepsi aynı zaman zaman değsik sesler çıkarabiliyor :) normal....

Upvote 0
90bin km 1.2tsi kullancisi olarak ben de normal diyerek sayiyi arttiriyorum.

isterseniz titresim icin maf sensoru, kelebek sensoru temizligi ve adaptasyonu yaptirabilirsiniz. sorunun bundan kaynakli oldugunu garantileyemem tabi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Yorum yazıp alakadar olan herkese teşekkür ediyorum. Özel serviste bakıttım usta da sesine titremesine normal dedi içim bir nebze daha rahat etti. Benden önceki sahibinin 60bin bakımında değiştirdiğini bildiğim bujilerle alakalı bir ihtimalle sorun da olma ihtimali varmış öyle söyledi. Bujilere baktırsam mı baktırmasam mı bilemedim bujide sorun olursa nasıl farkedilir ki?

Upvote 0

Geri
Üst Alt