xenon far ampulu ve u led

ha_kans

Yeni Üye
İsim
hakan
merhabalar 2015 golf highline aracımda sol farı kontrol edin uyarısı aldım inip baktığımda yanmıyordu yetkili servisi aradığımda ellerinde olmadığını siparişle geleceğini söylediler bende bir gün sonra uzak yola çıkacağım için sanayiye gittim ustanın taktığı ampul mavi ışık veriyordu ısınınca düzeleceğini beyaza döneceğini söyledi diğer farla fark olur dedi ve 2 sinide değiştirdim 1000 tl ye yola çıktım gece oldu ne rengi değişti nede aydınlatması iyiydi 10 metre önümü göremiyordum şimdi geldiğim yerde servise sipariş ettirdim 2 ampul 2600 tl ye sizce bu fiyat normal mi dışarıda yaptırmak istesem hangi ampulu alıp taktırmalıydım ayrıca u led ler gündüz tek yanmıyor outo modda sarı far yanıyor nasıl düzelir teşekkürler

merhabalar 2015 golf highline aracımda sol farı kontrol edin uyarısı aldım inip baktığımda yanmıyordu yetkili servisi aradığımda ellerinde olmadığını siparişle geleceğini söylediler bende bir gün sonra uzak yola çıkacağım için sanayiye gittim ustanın taktığı ampul mavi ışık veriyordu ısınınca düzeleceğini beyaza döneceğini söyledi diğer farla fark olur dedi ve 2 sinide değiştirdim 1000 tl ye yola çıktım gece oldu ne rengi değişti nede aydınlatması iyiydi 10 metre önümü göremiyordum şimdi geldiğim yerde servise sipariş ettirdim 2 ampul 2600 tl ye sizce bu fiyat normal mi dışarıda yaptırmak istesem hangi ampulu alıp taktırmalıydım ayrıca u led ler gündüz tek yanmıyor outo modda sarı far yanıyor nasıl düzelir teşekkürler
Sanayide taktıkları belli ki ucuz merdiven altı bir ürün ama şu kadarını söyleyeyim o merdiven altı ürünün fiyatı dışardan siz almaya kalksanız 150 liradan fazla değildir., Malesef çakma çin malı bir ampül takmışlar.,

Servise 2.600 tl. çok yüksek rakam aynı ampülü dışarda tanesini 450-500 gibi rakamlara alabilirsiniz., ama aldığınız yerin güvenilir çok önemli olması., çünkü en çok sahtesi üretilen ampüller Xenon tip ampüllerdir., servise 2.600 vereceğinize kendiniz satın alıp serviste sadece montaj için işçilik ücreti ödeyerek çok daha uyguna getirebilirsiniz.,

Bu aşşağıdaki satıcı Osram ana bayisidir;

Osram Xenarc Classic D3S (ekonomi/bütçe odaklı ürün) https://www.trendyol.com/osram/d3s-xenon-ampul-4300k-1-adet-orjinal-66340clc-p-36918135?boutiqueId=579926&merchantId=123693&filterOverPriceListings=false

Osram Xenarc Original D3S (servisteki ürün ile bire bir aynı kalitede) https://urun.n11.com/ampul/osram-d3s-xenon-ampul-35w-4-yil-garantili-P123518762

Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S (piyasadaki en iyi aydınlatmaya sahip olan ampül) https://www.hepsiburada.com/osram-next-generation-d3s-night-breaker-laser-xenarc-xenon-ampul-200-35w-p-HBV00000HYNLO?magaza=Yeni Işık Otomotiv

en sondakini al  elektrikçiye  taktır 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar  konuyla kısmen alakalı o yüzden Park lambası biliyorsunuz. Pw24w  kısa sürede aldıklarım sorun çıkarıyor. 30 dakika sonra park lambası hatası ama  yanıyor park sorunsuz. 

uzun ömürlü Pw24w led beyaz lamba varmıdır. :)  baktım iyi markalarda yok 

Arkadaşlar  konuyla kısmen alakalı o yüzden Park lambası biliyorsunuz. Pw24w  kısa sürede aldıklarım sorun çıkarıyor. 30 dakika sonra park lambası hatası ama  yanıyor park sorunsuz. 

uzun ömürlü Pw24w led beyaz lamba varmıdır. :)  baktım iyi markalarda yok 
PW24W bu ampül tipi Philips 'in patentinde olduğu için sadece kendisi (halojen) olarak üretiyor., Led olarak Çin üretimi alternatif markalara bakmalısınız veya Photon üretiyor olabilir. Led ampüller yüksek sıcaklık ürettiği için aracın sistemi bunu algılayarak bir süre sonra güvenlik amaçlı uyarı veriyor olabilir., ampül ısındıkça farın iç sıcaklığı ve ampülün duy kısmı çok yüksek sıcaklıklara ulaşıyor. neticede farın teknolojisi led tip ampüller için uygun değil..

Photon markasına bulaşma derim. Ürünü satana kadar her sorunuza hızlı dönüş sağlıyorlar sattıktan sonra tık yok. 600TL ye h11 xenon led aldım, ürünlerden biri defoluydu, tek parça olması gereken ürün kopmuş 2 parça olmuştu, whatsapp üzerinden yazdım ama geri dönüş yapmadılar. Baktım, montaj sonrası hareket etmiyor, kullanıyorum. Ürün güzel , iyi aydınlatıyor ama yaşanan bir sorunda sattıkları ürünün arkasında durmuyorlar.

Geri
Üst Alt