Arabanın altını vurduk otoyolda kütük

therewish

Yeni Üye
İsim
Derviş
Selamlar,

Edirne İstanbul istikametinden gelirken bugün yolun ortasında hem de trafik olan bir noktada şerit değişirken ağaç kütüğünün şans eseri oda lastiğe denk geldi, üzerinden atladık. Sağ ön teker ve arabanın sağ tarafı diyebilirim ki havaya kalktı oturdu ve resimdeki sağ ön tekerin hemen arkasında kırık meydana geldi.

Çok anlamadığımdan sormak istedim bu yağ karterinin altındaki koruyucu kapağın parçası mıdır?

Bir sızıntı birşey görmedim böyle kalmasının zararı olur mu?

Son olarak ta nasıl onarabilirim fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim.  

karter.jpg

Çok teşekkürler, görünen parça koruma plastiği sanıyorum, bana kırık gibi geldi onu kırılsada vida ile sabitliyebilirler diye düşünüyorum

Upvote 0
Çok teşekkürler, görünen parça koruma plastiği sanıyorum, bana kırık gibi geldi onu kırılsada vida ile sabitliyebilirler diye düşünüyorum
Öncelikle geçmiş olsun... kocaman kütüğün üstünden geçince (ön salıncak, yağ karteri vs.. gibi) aracın hayati bölgelerine plastik parça  herhangi bir koruma sağlamaz..!! 3 kuruşluk plastiğe bişey olmuş mu..? boş verin plastiği kırılmış mı kırılmamış mı., bir an önce aracın lifte kaldırılıp aracın hayati önemi olan bölgelerine zarar gelmiş mi.., Esas kontrol ettirmeniz gereken şey budur..!! Önemli olan plastik parçanın nasıl onarılacağı değildir., Öncelik sıralamanızı yeniden gözden geçirmenizi öneririm..

Upvote 0
@therewish Geçmiş olsun. Ali hocamın da dediği gibi basit bir plastik parçasını düşünmektense aracı lifte kaldırtıp “yürüyenine” baktırmanız daha mantıklı olur. Mekanik aksamda inşallah bir problem yoksa o basit plastik parçanın yetkili serviste günahı 1250₺ o da aklınızda bulunsun. 

Upvote 0
tavsiyeler ve geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkürler özellikle Ali hoca sana dediğin gibi yapacağım en kısa sürede baktıracağım tabi ki yunus hocamın dediği gibi servise bayılmak gerçekten büyük sıkıntı sanayide bir yerde baktırmak istiyorum usta tavsiyeniz olursa seve seve alırım. 

Upvote 0
Hocam geçmiş olsun. Alt muhafazada plastik yerine metal plaka kullanmak daha mı doğru acaba direkt bunu düşündüm. Sanayide bi keresinde sorduğumda 250lira fiyat söylemişlerdi, koruyuculuğu plastikten fazla mı olur sizce?

Usta tavsiyesine gerek yok bence en kısa sürede aracı vw grubundan anlayam biyerde lifte kaldırıp baktırın

Upvote 0
@therewish Geçmiş olsun. Ali hocamın da dediği gibi basit bir plastik parçasını düşünmektense aracı lifte kaldırtıp “yürüyenine” baktırmanız daha mantıklı olur. Mekanik aksamda inşallah bir problem yoksa o basit plastik parçanın yetkili serviste günahı 1250₺ o da aklınızda bulunsun. 
@therewish 

C7F47BCF-DE10-4295-B622-5ABA3397D61E.jpeg

Upvote 0

Hocam geçmiş olsun. Alt muhafazada plastik yerine metal plaka kullanmak daha mı doğru acaba direkt bunu düşündüm. Sanayide bi keresinde sorduğumda 250lira fiyat söylemişlerdi, koruyuculuğu plastikten fazla mı olur sizce?

Usta tavsiyesine gerek yok bence en kısa sürede aracı vw grubundan anlayam biyerde lifte kaldırıp baktırın
Motor muhafaza kapakları bilerek zayıf yapılır. Çünkü olasi bir kazada motorun zayıf olan alt kisimdan cikmasi ve yaşam kabinine girmemesi amaçlanır. Alt muhafazayı metal yapmak bu nedenle sakıncalıdır. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt