Discover Pro Mib 2.5 Retrofiti

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Merhaba, bugün aracım için temin ettiğim discover pro mib 2.5 ünitenin montajını gerçekleştirdim. Oncesinde aracimda discover media mib 2 unite ve 8 inc fiziki tuşlu ekran bulunuyordu. İki multimedya ünitesini kiyaslayacak olursam;

-İlk olarak daha büyük ve parlak ekran aracin icerisine guzel bir hava kattı. Fakat, eski ekranda bulunan fiziki tuşların kullanım kolaylığı da ayri bir keyifti.

- Ses anlaminda harman unite güçlü olduğunu hissettiriyor. Çok ciddi bir fark var diyemem. Henuz o kadar deneyimlemedim ama ilk gözlemim bu şekilde. Bu farki dynaudio bağladığımda göreceğim diye düşünüyorum.

-Hız anlamında pek bi fark goremedim dogrusu. Eski unitem de hizli bir cihazdı.

-Navigasyon çekim kalitesi eski unitede daha fazlaydi. Belki de bu unitedeki haritanın guncel olmamasindan dolayidir. Bilemedim. Bunu zamanla göreceğim henüz erken diye düşünüyorum.

-Ekranda bulunan home tusu eski cihazimda yoktu. Bu tus kullanisli olmus. Ayni anda 3 farkli kisim ekrana getirilebiliyor.

Bu iki unite arasinda geçiş tamamen bütçe ile ilgilidir. Bütçe elveriyorsa tavsiye ederim. Şimdilik aktaracaklarım bu kadardır. Teşekkürler.

81CB69D1-6B4C-4B69-803A-FB12CE24142A.jpeg

F9F390C1-1386-461E-BE66-92CD7F1ADA4D.jpeg

A50D1432-944D-4A22-A748-FD70B8B3717D.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni ünite ve ekran hayırlı olsun mib 2.5 bende kullanıyorum araca ayrı bi hava katıyor ama full dokunmatik oluşu bazen zorlayabiliyor dediğiniz gibi.Dynaudio parçaları nereden temin ettiniz özel değilse maliyeti ne kadar oldu?Bildiğim aracın her yeri sökülüp tekrardan kablolama yapılması gerekecek bilmiyorum dinlendiniz mi daha önce ama aftermarket neden düşünmediniz daha güçlü sistemler kurulabilir.

Yeni ünite ve ekran hayırlı olsun mib 2.5 bende kullanıyorum araca ayrı bi hava katıyor ama full dokunmatik oluşu bazen zorlayabiliyor dediğiniz gibi.Dynaudio parçaları nereden temin ettiniz özel değilse maliyeti ne kadar oldu?Bildiğim aracın her yeri sökülüp tekrardan kablolama yapılması gerekecek bilmiyorum dinlendiniz mi daha önce ama aftermarket neden düşünmediniz daha güçlü sistemler kurulabilir.
Hocam dynaudioyu ben enderelektronikten sipariş geçtim. Henüz temin aşamasında. Aracın heryerinin sökülmesi mühim degil benim için. Zaten sökmedigimiz yeri kalmadi 😃 Evet daha güçlü sistemler kurulabilir. Ama dynaudio aracın orijinal donanımı oldugundan dolayi ve retrofite gönül verdiğimizden dolayı tercihimi ondan yana kullandım. Çok mühim degil begenmezsek onu da söker koyarız bi kenara :) . Teşekkürler.

ekran  çok güzel  bidehayalet  ekran  takarsan  harika  olur

@ZaGani Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın inş.

Şahsen ben parlak ekranı hiç sevmedim sevemedim.

Geri
Üst Alt