2018 highline - alınır mı?

Arkadaşlar merhaba. Size bir konuda danışmam lazım. Şimdi 2018 model 1.4 tsi 125 dsg highline bir araca baktım. Kazasız, servis bakımlı. İlk sahibinden. 18.000 km’de. Cam tavan yok. Renk atlantik mavi. Aracı incelediğimde çok güzel görünüyordu. Sahibi 290.000’e bırakıyor. Sizce almalı mıyım?
Maaleesef birileri bu aracların fiyatını bu noktalara çekmiş. 

Atlantik mavi bu araç icin düşse düşse 285 e düser bir piyasa var. (Düsşe iyi olurdu ama) 3 e 4 e bakmadan 289 a anlasmıssınız.

Ortada kazık yok keklenme yok ..

Hayırlı olsun

3 yıllık aracın ortalama 45-50 bin km de olması beklenir

Bu arac 18 binde !!

Bu nedenle fiyatı kabul ediyorum bende

45-50 binde olsa 283 de ısrar edilebilirdi.

1.5 TSI Highline'lara baktınız mı? Pazarlıkla 315 bin lira civarına 2019 model maks 15 bin km'de araçlar bulunabilir. Koltuk ve silecek suyu ısıtma, cam tavan ve geri görüş gibi ekstralara sahip olmuş olursunuz yaklaşık 27 bin tl fark ile.

1.5 TSI Highline'lara baktınız mı? Pazarlıkla 315 bin lira civarına 2019 model maks 15 bin km'de araçlar bulunabilir. Koltuk ve silecek suyu ısıtma, cam tavan ve geri görüş gibi ekstralara sahip olmuş olursunuz yaklaşık 27 bin tl fark ile.
Kesinlikle daha iyi tercih olurdu ama şöyle oluyor sonra , 

- 315 verdin 40 daha koy yeni kasa al 

-350 verdin 50 daha koy audi al 

-400 verdin bari 50 daha koy vs vs derken  devamlı bir üstü çıkıyor , 

şahsen aracımı satıp borçları kapatıp 100bin civarı idare edecek bir araba alayım derken 

140a sattığım aracımın üstüne koyup 240a golf 7 aldım sonrada keşke 50daha koysaydım diye düşünüp durdum :)

bu işin sonu yok bence bütçene göre en uygun aracı alıp bineceksin olup bitecek :)

@emrdmrc bende şahsen biraz daha fazla verip yeni nesil motor 1.5tsi act 150bg tercih ederdim. düşük km li, 2019-2020 model. artı extralarıda var koltuk ısıtma vs.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kesinlikle daha iyi tercih olurdu ama şöyle oluyor sonra , 

- 315 verdin 40 daha koy yeni kasa al 

-350 verdin 50 daha koy audi al 

-400 verdin bari 50 daha koy vs vs derken  devamlı bir üstü çıkıyor , 

şahsen aracımı satıp borçları kapatıp 100bin civarı idare edecek bir araba alayım derken 

140a sattığım aracımın üstüne koyup 240a golf 7 aldım sonrada keşke 50daha koysaydım diye düşünüp durdum :)

bu işin sonu yok bence bütçene göre en uygun aracı alıp bineceksin olup bitecek :)
Bunun videosu var yahu  :)

@AhmetCakmak

Arkadaş sunroof istemiyor (15.000 vermiycek)

1.4 tsi 125 hp / 1.5 tsi 150 hp sırf motor farkı yine 15.000 verilmek istenmiyor. (İki motor aynı fiyat olsa tabiki yeni teknoloji alınırdı)

Dediğim gibi 

1.4 tsi higline sunroofsuz 285 bin (289 a alındı ayrı konu)

1.5 tsi highline sunrooflu 315 bin (335 yazanlar 1 eylül av yasağının bitmesini bekleyen sazancılar)

30 bin farka bunlar eksik.

+ Şu da var 

1.5 tsi high SUNROOFSUZ ilan yok istesekde fiyatı 300 e düsüremiyoruz . ,,(Ben ilanlarda öyle gördüm)

@AhmetCakmak

Arkadaş sunroof istemiyor (15.000 vermiycek)

1.4 tsi 125 hp / 1.5 tsi 150 hp sırf motor farkı yine 15.000 verilmek istenmiyor. (İki motor aynı fiyat olsa tabiki yeni teknoloji alınırdı)

Dediğim gibi 

1.4 tsi higline sunroofsuz 285 bin (289 a alındı ayrı konu)

1.5 tsi highline sunrooflu 315 bin (335 yazanlar 1 eylül av yasağının bitmesini bekleyen sazancılar)

30 bin farka bunlar eksik.

+ Şu da var 

1.5 tsi high SUNROOFSUZ ilan yok istesekde fiyatı 300 e düsüremiyoruz . ,,(Ben ilanlarda öyle gördüm)
Hocam bütçe meselesi tabiki ama 30 bin tl farka değer gibi gözüküyor.

Bir de işin komik yanı Mk7 1.4 ve 1.5 Highline'lara 400 bin TL'ye kadar fiyat yazıyorlar. Sıfır Mk8 1.0 Rline bayi fiyatı ise 390 bin TL civarı. 2.el Mk7 fiyatları sıfır Mk8 fiyatlarıyla başa baş gidiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bütçe meselesi tabiki ama 30 bin tl farka değer gibi gözüküyor.

Bir de işin komik yanı Mk7 1.4 ve 1.5 Highline'lara 400 bin TL'ye kadar fiyat yazıyorlar. Sıfır Mk8 1.0 Rline bayi fiyatı ise 390 bin TL civarı. 2.el Mk7 fiyatları sıfır Mk8 fiyatlarıyla başa baş gidiyor.
Bence 1.5 TSI motorlu MK 7.5'lar piyasa ve rakiplerine göre ucuz bile satılıyor. Sarı sitede highline donanımlı, düşük km araçlar ortalama 350 civarı yazılıyor. 1.5 motorlu dolu bir MK8'i o paralara almak imkansız.

Bunun sonu gelmez ama net olan bir şey  var ki o da tamamen tercihlerin bütçeye denk getirilebilmesi.. hal böyle olunca eleme ve öncelik durumuna göre tercih edilecektir.

Günümüzde hepsi birarada olsun ve ucuz olsun yok.. ya tavandan kısacak motoru yüksek olacak.. ya da motoru küçük olacak tavanı olacak..

Bütçe sorunu yoksa kıyaslama yapmak anlamsız..

Öyle olacak olsa ne var ne yok ekletilir en üst model ve donanım seçilir alınır.. 

Seçim yaparken en temel kriter, hangi donanımın ya da özelliğin olmayışı sizi ne kadar üzer ya da olan özelliğin oluşu ne kadar memnun eder. Durum bundan ibaret 

@Savatage hocam teşekkürler. Bu aracın bana en cazip gelen tarafı rengi ve km’si. Bende piyasaya bakıyorum uzun zamandır ama sürekli bir yukarı yönlü çıkış var. Golf 8 tip olarak bana hiç hitap etmediği için listede bile yoktu. O sebepten bundan yana tercihimi kullandım.

@AhmetCakmak hocam teşekkürler. 1.5 tsi araçlar beni daha çok cezbediyordu ama 2020 modeller ile arasında 30-40K fiyat farkları oluyor. 1.5 bu sebeple bana mantıklı gelmedi. Koltuk ısıtma ve cam tavanda elzem olmadığı için tercih etmedim.

@emrdmrc hocam teşekkürler. az kalsın passat business alacaktım, iyiki vazgeçmişim diyorum. Kredi maliyetleri çok yüksek. Kredi ile almak mantıklı değil.

@ft19 hocam teşekkürler. Yukarıda belirttiğim gibi bence o fiyat farklarına değmez.

Diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi 30 koy şunu al, 40 daha koy bunu alın sonu gelmiyor. Yarın sabah ekspere gideceğiz. Bir sıkıntısı yoksa oradan notere. Hayırlısı artık :)  en azından istediğim renkte ve donanımda bir araba alıyorum. Yaza doğru belki eklemeler yapabilirim. Bu arada golf gerçekten başka bir araç. Dönüp dolaşıp yine aynı yere dönüyoruz gibi :)  MK8 için aynı şeyi diyemem ama :D  

O paralara cam tavan+keyless go şart bana göre.Yine de alırım diye saygıyla hayırlı olsun derim

@yunusaktas91 hocam insan çok saçma bir strese giriyor. Gönül isterki istediğini git al, ama ülkemizde paranın değeri ve saçma sapan vergiler yüzünden mümkün değil :)

@mufayu hocam bulabilsem bende alırım ama bu zamanda almadığın her gün geriye gidiyorsun. İhtiyacım olduğu için mecbur hızlı karar verdim.

289 bedava  2018 Highline golf için. 2018 Golf şuan çok uygun ilanlar var. Yeni kasayla uçurum fiyat farkı

Geri
Üst Alt