Bakımı gelmeden servise gitmeli mi ?

sasc

Üye
İsim
C. salih
Arkadaşlar merhaba, çok fazla konulara katılamıyorum ama sizi sık takip ediyorum. 2019 1.6 vw golf highline aracım şuan 19.000 km tam olarak. Araç 15.10.2019 çıkışlı. ilk bakımı ya 15.000 km ya da ilk sene dolunca getirin denildi,  25.09.2020 tarihin de 12.000 km bakım yaptırdım. 28.000 km ile 30.000 km arasında aracı getirebilirsin dedi servis.  Takıldığım yer ise aracım şu an 19.000 km de malum yıl yaklaşıyor servisi aradığımda km dolmadıysa yılında getirin dediler. Ancak bir çok arkadaşım 28 km kadar götürme dedi. Sizce ne yapmalıyım ? Yılında mı götürmeliyim veyahut 28.000 km civarında mı ? Ayrıca aracım da ise çok şükür herhangi bir sıkıntı yok 

Garanti devam etmesi için yılında götürmeniz gerekiyor diye biliyorum hocam. Ya 15 bin ya 1 yıl. Yani servise göre 1 yıl tamamlanınca bakımı gelmiş oluyor. İlerde iyi niyetde falan sıkıntı çıkarabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Moderatör tarafında düzenlendi:
aracım 1.6 tdi. Yılın da götürülmeyince iyi

niyetin de sapma oluyor yani. Malum araç bi de dsg şanzıman mecbur yılın da götüreceğiz o zaman gibi duruyor. Nerden baksan en az 1.500- 2.000  tl isterler bakıma. Yani öyle hava filtresi falan kirli olduğunu düşünmüyorum yakıt filtresi aynı keza hep aynı istasyon dan alıyorum. km zaten şehir içi kullanım. yapacak bir şey yok yani 

Hocam motor yağı 15bin km ya da 1 yıl da özelliğini kaybetmeye başlamakta hangisi önce gelirse ozaman götürmeniz gerek

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anladım çok teşekkürler. Peki servise gittiğim de sadece yağ ve suya bakalım desem. Bakımı ne gerekiyorsa 30 k da yaptırırız desem olur mu acaba. ben bu işlerde bilgi sahibi olmadığım için sizlere danışmak daha mantılı 

anladım çok teşekkürler. Peki servise gittiğim de sadece yağ ve suya bakalım desem. Bakımı ne gerekiyorsa 30 k da yaptırırız desem olur mu acaba. ben bu işlerde bilgi sahibi olmadığım için sizlere danışmak daha mantılı 
Olmaz. Olur ama olmaz. Periyodik bakım olarak geçmez. 

Parçaların ömürleri yıl ya da 15bin olarak hesaplanır. O sebeple ne gerekiyorsa onu yaptırmanız iyi olacaktır. Örneğin yakıt filtresi 30bin kmde bir değişir . 

polen filtresini çıkartınca bile bakım sayılmıyor diyorlar :)

iyi niyet garantisinde olay bakım yaptırmak değil servise yeteri kadar para vermiş olmak.

ilk bakıma motul yağı kendim götürdüm, kullanamayız dediler. Yasal olarak kullanmanız gerekiyor dedim, kullanırsak iyi niyet garantisi biter dediler :)  

Geri
Üst Alt