16” hita’dan 17” dijon janta geçiş

İsim
FMY
Araç
Golf MK7
Herkese merhabalar,

İlerleyen bir zaman içinde jant ve dolaysıyla lastik değişimi düşünüyorum. Konfor kaybı pek yaşatmayacak ve 4 mevsim kullanabileceğim lastik düşüncem var. Spor yay vs düşüncem olmadığı bir tık üstü olan highline paket orjinali 17” düşünüyorum. Genel anlamda lastik ve jant tavsiyeleriniz nedir ? Neye dikkat etmem gerekir özellikle 2. el jantta? 

Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
nokian weatherproof  iyi bir lastik  ben 2 yılın üstünde kullandım  polo araçta  küçük araçlarda  mantıklı  a-b segmenti.  büyük araçlarda çok yol yaparsanız dişlerde  dökülme olabilir.( Tabanın bir kısmı yazın iş görsün diye bir kısmı kışın.) Bu konuda şikayet çok baktığımızda genelde c ve d  segmenti 1250-1500kg arası araçlarda sorun oluyor.  16  pulse jant ile kullanmıştım 68DB  çok memnun kalmıştım yakıtı da çok etkilemedi. Alacaksanız Extra load yanak bakın tabandaki dişlerin arası çok boş ve kolay çivi girebiliyor. Yazlık lastiklere kıyasla tabanda çok boşluk var ve biraz zayıf.  Miche..... cross pahalı  ve yazlık lastik karakteri var.  nokian weatherproof  daha fazla kışlık. 

Bulabilirseniz opsiyonel 17 jantlara bakın derim. Madrid, geneva, sebring gibi. Tabi fiyat farkı da olacaktır.

Geri
Üst Alt