Golf 7 Branda

yeni aldığım 2.el highline golf7 yi iç-dış yıkattıktan sonra evin önündeki açık garaja çektim. oğlum askerden gelene kadar kapalı dursun,tozlanmasın,zarar görmesin diye bugüne kadar hiç kullanmadığım brandayı üzerine güzelce örttüm. aracı hergün çıplak gözle dışardan kontrol ederim. 3 gün önce brandanın araç üzerinde olmadığını farkettim. aracın yanına gittiğimde brandanın aracın önünde yerde paramparça vaziyette duruduğunu gördüm. aracın tampon ve kaputunda pati izlerini görünce bu işi kedi veya köpeğin yaptığını anladım. o gün bugündür olayın failini arıyorum. s=s19

diyeceğim o ki; sakınılan göze çöp batıyor. :) Allah cümlemizi beterlerinden korusun. 

yeni aldığım 2.el highline golf7 yi iç-dış yıkattıktan sonra evin önündeki açık garaja çektim. oğlum askerden gelene kadar kapalı dursun,tozlanmasın,zarar görmesin diye bugüne kadar hiç kullanmadığım brandayı üzerine güzelce örttüm. aracı hergün çıplak gözle dışardan kontrol ederim. 3 gün önce brandanın araç üzerinde olmadığını farkettim. aracın yanına gittiğimde brandanın aracın önünde yerde paramparça vaziyette duruduğunu gördüm. aracın tampon ve kaputunda pati izlerini görünce bu işi kedi veya köpeğin yaptığını anladım. o gün bugündür olayın failini arıyorum. s=s19

diyeceğim o ki; sakınılan göze çöp batıyor. :) Allah cümlemizi beterlerinden korusun. 
Faruk hocam geçmiş olsun.

Acaba brandanın dokusu kedinin hoşuna mı gitti ?

Kadifemsi plastikler benim çok hoşuma gidiyor. Mesela şemsiyemin tutma yeri böyle bir malzeme ile kaplı, onu elimde döndürüp durmaktan büyük keyif alıyorum ve tırnaklamak istiyorum :D  

Aynı duyguyu Focus 3 Titanium'un deri direksiyonunu tutarken yaşamıştım, yumuşacıktı ve parçalama isteği oluşmuştu :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE

evet dokusu güzeldi. :)  sıfır ve hiç kullanmamıştım. Allahtan bağlama yerlerinden bağlamamıştım. sadece alttaki lastik büzgülü yerler tutuyordu. yoksa brandayı aşağı indirmek için arabanın boyasınada zarar verirdi hayvancağız. zaten brandanın üzerinde kıllar vardı.üzerine bi güzel yatmış uyumuş sanırım. :)

@MSE

evet dokusu güzeldi. :)  sıfır ve hiç kullanmamıştım. Allahtan bağlama yerlerinden bağlamamıştım. sadece alttaki lastik büzgülü yerler tutuyordu. yoksa brandayı aşağı indirmek için arabanın boyasınada zarar verirdi hayvancağız. zaten brandanın üzerinde kıllar vardı.üzerine bi güzel yatmış uyumuş sanırım. :)
Ucuz atlatmışsınız hocam :) Bazı araçların motor bölümüne girip kaput korumasını tırmalıyorlar :D  

On 25.02.2016 at 10:19, fcsrn yazdı:

@tolqa35 Maliyeti nedir bilmiyorum ama şunlar çok iyi duruyor, tabi sert rüzgara karşı direncini ölçmek lazım birde

yav bunlardan bi tanede ben istiyorum. çok mu abartıyorum acaba ?

sorabilirseniz memnun olurum hocam. sitede yer sıkıntısı yok. sadece onu koyduğumda insanların bana bakış açısı değişebilir mi acaba ? :)

sorabilirseniz memnun olurum hocam. sitede yer sıkıntısı yok. sadece onu koyduğumda insanların bana bakış açısı değişebilir mi acaba ? :)
Tabi ki Hocam ne demek :)

Açıkçası başta biraz değişiklik olabilir ama aldırmayın. O kadar para verip aldığınız aracı korumak en doğal hakkınız :)

@fcsrn açıkçası tek amacım yeni yıkama sonrası biraz daha temiz kullanabilmek. sabah araca bindiğimde ateş eder :000132-medium:  izlenimini bende yaratması. 

Branda kullanımı yarardan çok zarar olur diyorlar.

@OnurD7 nin paylaştığı gibi branda daha sağlıklı olabilir hafif boşta kalan brandalar rüzgar sebebiyle havalanip sürtünme ile tozlar arabayı cizecegi söyleniyor ve nemli ortamlarda boyaya zarar vereceği. Sikinti sadece toz olması ise güzell koruyucu cilalar tavsiye ederim BSD ürünü hem yapılması kolay hem maliyeti düşük üzerinde toz ve su tutamayıp sadece su ile yikasaniz bile akıp gidiyor. Zaten oto yikamacilardaki dandik kopugun bile tutanamadigini görebilirsiniz. Daha Prof olsun derseniz seramik uygulamara  yonlenmekte fayda var.

Bu konuda tecrübe edinen oldu mu? Benim golf de genelde hafta içi yatıyor. Bu haftada sitede nereye koysam bir sorun oldu en son aklıma branda çözümü geldi. Ama bayağı karşı olan varmış, ne yapsam bilemedim. Durumu kısaca özetleyeyim. Arabamı sitede park edebileceğim en güvenli yer; yaprak, kuş pisliği ve reçine yağmuruna mağruz kaldığı ağaç altı bölümü, geçen hafta diğer taraflarda ya mermer kestiler toza maruz kaldı, ya eşya taşıyacağız dediler çekmek zorunda kaldık vs.. Kısaca en fazla 5 gün kalacak şekilde, güneşe de kısmen maruz kalacak. Önerilerinizi rica edebilir miyim?

not : Araçta Gtechniq Csl + Exov2 var ama yetmiyor sormayın :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende dosemeciden uzun kadife koltuk kılıfı buldum onu kapatmayı düşünüyorum. Branda naylon olduğu için karşıydım kendi fikrim sıcakta ve nemde araca yapışıp boyayı kaldırır diye düşünüyorum. Kadifenin alt kısmı kumaş olduğu için zararı olmaz diye düşünüyorum sizlerinde fikri ne olur acaba

20170813_225551.jpg

Bende dosemeciden uzun kadife koltuk kılıfı buldum onu kapatmayı düşünüyorum. Branda naylon olduğu için karşıydım kendi fikrim sıcakta ve nemde araca yapışıp boyayı kaldırır diye düşünüyorum. Kadifenin alt kısmı kumaş olduğu için zararı olmaz diye düşünüyorum sizlerinde fikri ne olur acaba

Ekli dosyayı görüntüle 12608
Hocam tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

Hayırlısı artık kardeşim bisey olacağını sanmam kumaş oldugundan

Geri
Üst Alt