Golf 7 Branda

tolqa35

Üye
İsim
Tolga
  Arkadaşlar merhaba aşağıdaki linkteki brandanın siparişini verdim. Sıfır araçlar(yeni boyanan) 3 ay kullanılmaması gerektiği uyarısı var. Gerçi Sn. Murat Hocam 1 sene kullanmamak gerektiğini yazmıştı bir konuda. İnşallah bir sorun yaşamam malum ağaç ve kuş pisliği ile başım belada. bu arada aracı sadece hafta sonları kullanıyorum.

Not : Brandayı aracınız temizleyip kuruttuktan sonra kullanınız. Her kullanımdan sonra önden arkaya doğru düzgün bir biçimde sararak toplayınız. Yeni boyanmış araçlarda ilk 3 ay kullanmayınız. Yağışlı havalarda brandayı kapatmadan önce aracın kuru olmasına dikkat ediniz. Sık kullanılıyorsa 3-4 ayda bir yıkamanız brandanın ömrünü uzatacaktır.

http://www.hepsiburada.com/bylizard-volkswagen-golf-7-branda-miflonlu-p-OTART9059036

Moderatör tarafında düzenlendi:
  Arkadaşlar merhaba aşağıdaki linkteki brandanın siparişini verdim. Sıfır araçlar(yeni boyanan) 3 ay kullanılmaması gerektiği uyarısı var. Gerçi Sn. Murat Hocam 1 sene kullanmamak gerektiğini yazmıştı bir konuda. İnşallah bir sorun yaşamam malum ağaç ve kuş pisliği ile başım belada. bu arada aracı sadece hafta sonları kullanıyorum.

Not : Brandayı aracınız temizleyip kuruttuktan sonra kullanınız. Her kullanımdan sonra önden arkaya doğru düzgün bir biçimde sararak toplayınız. Yeni boyanmış araçlarda ilk 3 ay kullanmayınız. Yağışlı havalarda brandayı kapatmadan önce aracın kuru olmasına dikkat ediniz. Sık kullanılıyorsa 3-4 ayda bir yıkamanız brandanın ömrünü uzatacaktır.

http://www.hepsiburada.com/bylizard-volkswagen-golf-7-branda-miflonlu-p-OTART9059036
Değerli Tolga Hocam;

bulunduğunuz yer müsaitse  Branda gerebileceğiniz metal ayaklı bir çerçeve yapmayı öenrebilirim.

Aracın üzerine branda serilmesi konusunda fikrim değişmedi. Ancak aynı fikirde olmasak da beni andığınız için teşekkür ederim.

En kötü olasılıkla kaliteli boya koruma yapılarak kuş pisliği ve reçine etkisi azaltılabilir. 

Fakat en az bu kadar önemlisi ön camın önüne yığılan ve su kanalını tıkayan yaprak ve çerçöpe karşı dikkatli olunmalı

Portatif garaj çok iyiymiş , yere sabitlenen bir kancası var. Rüzgar için çözüm olabilir. Tabi bu garajları kullanmak için ayfrıca bir açık garaj söz konusu sanki  :000042-medium:

portatif garaj güzel seçenek, ama ben alsam apartmanda sorun eden çok olur, görüntü kirliliği vs,

şu anda bana ait yerde ağaç var, hem de çam ve nar ağacı :)  pasifiği aldığımda ne yapacağım bilmiyorum...

Portatif garaj çok iyiymiş , yere sabitlenen bir kancası var. Rüzgar için çözüm olabilir. Tabi bu garajları kullanmak için ayfrıca bir açık garaj söz konusu sanki  :000042-medium:
Apartman garajınız varsa açık olarak, komşularla görüşüp ben böyle bişey yaptırmak istiyorum diyebilirsiniz, garajda kimseye zararı dokunmayacak bir noktaya yaptırıp kullanılabilir :)

portatif garaj güzel seçenek, ama ben alsam apartmanda sorun eden çok olur, görüntü kirliliği vs,

şu anda bana ait yerde ağaç var, hem de çam ve nar ağacı :)  pasifiği aldığımda ne yapacağım bilmiyorum...
Ben biliyorum :)

Kod adı: Ceramic Pro 9H

Değerli Tolga Hocam;

bulunduğunuz yer müsaitse  Branda gerebileceğiniz metal ayaklı bir çerçeve yapmayı öenrebilirim.

Aracın üzerine branda serilmesi konusunda fikrim değişmedi. Ancak aynı fikirde olmasak da beni andığınız için teşekkür ederim.

En kötü olasılıkla kaliteli boya koruma yapılarak kuş pisliği ve reçine etkisi azaltılabilir. 

Fakat en az bu kadar önemlisi ön camın önüne yığılan ve su kanalını tıkayan yaprak ve çerçöpe karşı dikkatli olunmalı
  Geçen sene yağmurlu havada Megane aracımın kliması bozuldu. Hava yağmurlu olması nedeniyle neredeyse yolda kalıyordum. Klima çalışmadığı için ön cam buhar yapıyor yolculuk çok zorlaşıyordu. Zor bela Aydın İzmir yolculuğum gerçekleşti, ertesi gün Garantisi biten aracımı servise götürdüm. Kontroller yapıldı. Aracı teslim alan arkadaş telefonumu şarja taktığım kablodan kaynaklandığını bu nedenle kullanıcı hatası olduğunu söyledi.  garantisi bitmiş aracın kullanıcı hatası olsa ne olur  dedim kendi kendime.Gözardı etmesini rica ettim vedalaştık. Klimayı Yenisi ile değiştirdikten sonra abi bunun garantisi bitmiş sana sormadan işlem yaptığımız için ücret talep etmiyoruz dediğinde bayram etmiştim. Neyse aracımı teslim alıp arkadaşa güzel bir bahşiş verip vedalaştık. Bir hafta sonra gene yağmurlu havada klima tekrar bozuldu ama bu sefer aracın içi su doluydu. Söylene söylene gene servis yolunu tuttum. Bu sefer şarj aletinide kullanmamıştım. Teslim ettim aracı ertesi gün gittiğimde aracın ne koltukları yerindeydi ne de ön göğüs. kaynar sular döküldü başimdan. Park yerindeki ağaç pislikleri Sn Murat Hocamın dediği gibi ön camın su kanallarını tıkamış. Su gideri olmadığı için içeriye sızan yağmur suyu klimayı bozmuş. Arabayı bir haftada toparladılar.. O Zaman'dan beri hep dikkat etmeye çalışıyorum. Ama sıkıntılı bir süreçti benim için. Bu nedenle Sn Murat Hocamın dediği gibi ön cam su deliklerini mümkün mertebe temiz tutmakta fayda var. SELAMLAR...

Not; Sn Murat Hocamın uyarısını görünce başımdan geçen olayı yazmak istedim uzun olduysa affola...

portatif garaj güzel seçenek, ama ben alsam apartmanda sorun eden çok olur, görüntü kirliliği vs,şu anda bana ait yerde ağaç var, hem de çam ve nar ağacı [emoji4] pasifiği aldığımda ne yapacağım bilmiyorum...
Şu anda ağaç sorunu benim de başımda, diamond gloss yaptırdım ama ertesi gün yine ağaçtan dökülen tozlar. Portatif garaj da aynı apartman hiç olumlu bakmaz :(

Sent from my iPad using Tapatalk

@tolqa35

Değerli Tolga Hocam;

Emin olun bir musibet bin nasihatten iyidir.

Ancak bilgi paylaşımı ile bu musibetleri yaşanmadan önlemeye çalıştığımız ve nispeten başarılı olduğumuz içindir ki pek az geri dönüş oluyor.

Sitemizin bir başarısı da mükemmele yakın düzende tasnif edilmiş konuları.

Fakat bu; istediğini arayanın kolayca bulması ile buraya üye olmadan çekip gitmesiyle bizim potansiyel üyelerimizi kazanmamıza mâni olsa da  ...

Olsun biz en temiz bilgiye en kolay ulaşılan bilgi platformuyuz...

Sadece buradaki nezih ortamı görenler ve fark ederek katılmak isteyenlerin platformu oldu..

İşte gurur duyulacak kısmı burası.

:000177-medium:

son zamanlarda daha çok araba yerine motorsiklet kullanıyorum. Bu sebeple arabanın üzerini branda ile örtüp toz-polen'e karşı önlem almak istiyorum. Branda tavsiyesinde bulunabilecek kişilerden yardımlarını bekliyorum.

son zamanlarda daha çok araba yerine motorsiklet kullanıyorum. Bu sebeple arabanın üzerini branda ile örtüp toz-polen'e karşı önlem almak istiyorum. Branda tavsiyesinde bulunabilecek kişilerden yardımlarını bekliyorum.
Değerli Hocam;

Branda tavsiye edilmiyor üretici tarafından. 

Hem ısınınca sıcaklığı muhafaza etmesinden hem kimyasallar salgıladığı için aracın cilası üzerinde dokuma izi bırakmasından

Değerli Hocam;

Branda tavsiye edilmiyor üretici tarafından. 

Hem ısınınca sıcaklığı muhafaza etmesinden hem kimyasallar salgıladığı için aracın cilası üzerinde dokuma izi bırakmasından
Aracimi koyduğum yerin tepesi ve 2 köşesi kapalı. Direk güneş ışığına maruz kalmadığı için çok isinacagini sanmıyorum. Amacim tozlanmasini önlemek.

Yok bu durumda bile boyaya zarar verir diyorsanız o zaman ortmeyeyim.

Geri
Üst Alt