Aracın kendi kendine kilitlenmesi

Tulkas

Üye
İsim
Emre
2014 golf7 comfort aracımda şunu farkettim bazen araç dışındaylen tüm kapılar kapalıyken bir süre sonra kilitleniyor sanki anahtar düğmesine basmışım gibi, bazen de yanında dakikalarca bekliyorum kendini kilitlemiyor. Aslında güzel bişey kilitlemeyi unutursak kendini kilitlemesi ama ayarını kuralını bulamadım. Varmı bilgisi olan?

Orada şu şart var, eğer kumanda dan aç tuşuna basar ve kapıları aç kapa yapmaz iseniz kendi kilitler, ancak kumanda dan açar ve herhangi bir kapıyı aç kapa yaparsanız kilitlemez

@Tulkas  kilitli aracı kumanda ile  açıp herhangi bir kapı açmazsanız 30 saniye sonra tekrar kilitler. Yanlışlıkla ya da unutulma durumunda kendiliğinden kilitlenmesi olarak düşünülmüş birşeydir..

Bahsettiğiniz durum buysa çalışma prensibi budur.

Tamam olayı şimdi anladım, denedim aynen sizlerin dediği gibi kapıyı açmazsak kendini kilitliyor sadece. Teşekkürler herkese🙂

Tamam olayı şimdi anladım, denedim aynen sizlerin dediği gibi kapıyı açmazsak kendini kilitliyor sadece. Teşekkürler herkese🙂
Galiba bağlatı problemi oldu benim tarafımdan. Arkadaşlar yazmışlar , ben de aynı şeyi yazmışım. Ben yazarken görünmüyordu. O sebeple tekrar tekrar yazmış oldum.  :)

Neyse ki sonuç ortada. İnce düşünülmüş detaylarda , golf ile ilgili sonradan fark edebileceğiniz bazı detaylar ile karşılaşabilirsiniz.

Konu aşağıda..

Bi keresinde buna güvenip kapıları araçtan inip markete gideceğim zaman "Zaten otomatik kilitleniyor" zannedip kilitlemeden gitmiştim geldiğimde kilitlemediğini görünce çalışma prensibini anladım. Aslında araçtan indikten belli bir süre sonrada otomatik kilitleme yapsa güzel olurmuş

Ben de anahtarın yakınlığı uzaklığıyla ilgili olduğunu düşünmüştüm hep kendini kilitler diye güvenerek bikaç kere kilitlemeden ayrıldığım oldu Allah'tan sorun yaşamadım o zamanlar

@Tulkas  kilitli aracı kumanda ile  açıp herhangi bir kapı açmazsanız 30 saniye sonra tekrar kilitler. Yanlışlıkla ya da unutulma durumunda kendiliğinden kilitlenmesi olarak düşünülmüş birşeydir..

Bahsettiğiniz durum buysa çalışma prensibi budur.
Aynen öyledir ve yanlış hatırlamıyorsam 40sn olacaktı bir ara saymıştım 🤭😂🤣

Bi keresinde buna güvenip kapıları araçtan inip markete gideceğim zaman "Zaten otomatik kilitleniyor" zannedip kilitlemeden gitmiştim geldiğimde kilitlemediğini görünce çalışma prensibini anladım. Aslında araçtan indikten belli bir süre sonrada otomatik kilitleme yapsa güzel olurmuş
Aslında makam aracı olarak kullanılabilecek modellerde (örnek:passat) istediğiniz bu özellik fabrikada ekleniyor, kapilarin otomatik kilitlenmesi ama o anahtar aracin icindemi disindami diye calismiyor her halukarda kilitliyor, anahtar kontakta olasada kilitliyor, herhalde daha detaylica dusunulumus baska bir guvenlik faktorunden dolayi bunu yapiyor. 

Araçlarımızda yok, kodlaması da yok.

Hiç olmaz ise kodlayabilseydik.

Araçlarımızda yok, kodlaması da yok.
Hiç olmaz ise kodlayabilseydik.
Anahtarsiz giris olan araclarda kodlama yapilabiliyor. Leon aracimda ben kendim kodlamistim.

Ama belirli bir sure beklemiyor. Aracin herhangi bir kapisi acilip kapaninca hemen tum kapilari kilitliyor.

Bu sistem olmayan araclarda denemedim, muhtemelen olmuyordur.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt