Golf 7 1.2 tsi için motor yağı seçimi

@Tulkas sarı  bidonu  pıyasada  bulmassın    https://superoto.com.tr/   orjinal yetkılı satıcı 

karter  tapasını yalama  yapmışlardır  tornaya  ihtiyaç var  dikkat et

Moderatör tarafında düzenlendi:

@rager007 hocam güzel video paylasmisiniz teşekkürler bu videodan ne anlamalıyız.ayrica ben son 2 yıldır lis.molly 4200 topaç kullaniuorum

@cengiz74 Kısaca  video ne anlatıyor. 

ilk test 1 dönen 1 sabit yani sürtünmede ne kadar  az aşınırsa yağ o kadar iyidir.  ( Kumpas ile aşınma değerleri belirtilmiş.)

Sonraki test  soğukta akışkanlık -18 derece de  test edilmiş  bu aracınızın kışın ilk marşta iyi yağlanmasını sağlar. Bu nedenle  ısınması beklenmektedir.  - Derecelerde ne kadar akışkan olursa o kadar iyi 

son test  kaynama noktasında buharlaşmadan dolayı ne kadar kayıp var. Ortalama  4/5 litre yağ konan bir araçta  10 bine gelmeden 500ml eksilir ben 8 bin km de 500ml yağ ekledim  yeni nesil araçlar özellikle Vag grubu motorlar yoğun  yağ buharı ile çalışmaktadır. Yağ kapağını açtığınızda net görürsünüz.  Video da simüle edilmiş  140C  ısı ile en çok kayıp  toptec 4200 de   en az kayıp motul de vs... 

@rager007 yani bu durumda en iyi yağ motul mu oluyor?

(telefondan yazarken eksik olmuş harfler anlaşılması için tekrar yazıyorum aracım 2014 golf 7 benzinli.şuan 58 binde son 2 senedir liq.molly 4200 toptac kullanıyorum)

@cengiz74 Teste göre Motul daha az aşındırıyor metali + Kış aylarında mobil kadar akışkan olmasada  2  sırada  buharlaşmada  toptec  daha iyi  aynı derecede diğer markalar ısıma soğuma sonrası daha fazla kararıyor yüzlerce kere ısıma soğuma olacağını düşünürsek  ordada toptec 14.29 saniye  castrol  katran gibi olmuş..   bence devam edin toptec  4200e  motul de olabilir sahtesi çok sık sık yağ denemeyin .. bide bunu deneyim vs.. mucize ürünler değil  Motorun  sağlığı yağ kadar soğutma sıvısı ile alakalı  ona da baktırın  motorun genel ısısı  yağın erken bozulması için diğer etken .   geçen servise bir arkadaş polo getirmiş bakıma. soğutma sıvısı pas hiç değişmemiş  özel servis elemana söylemiyor. :)  ben 2 tur temizlettim  en dik yokuşta bile tdi  golf 105 derecede yağ :)

@rager007 hocam ben de motul düşünmüştüm ama kararsızım ,değişime 3 ay var da ha ayrıca bahsettiğinz motor soğutma sııvısından haberim yoktu .) eserviste hiç bahsetmemşiti gitiğimde bunu söyliycem deüiştirisnler 7 yaşında arabam .teşkkürler

@cengiz74 Bende  aracı aldığımda  21 ay önce,  gittiğimde  bir şey olmaz dediler vs..  sonra kalorifer ısıtmıyor.:)  orta konsolun altındaki petek  sirkülasyon  yaparken tüm pisliği toplamış  peteği söktürüp  şişleme tekniği kaynak vs.. yaptırdım  tüm sıvı akıtılıp  saf su + LIQUI MOLY Radyatör Temizleyici 1 litre gün içinde 3 saat kadar kullanıp bir gün sonra servise gittim yine camur gibiydi akan su tekrar uğraşamadım.  saf su + motul g13  konuldu şu anda çok memnunum  genleşme kabından arada sırada  sıkıştırınca  su tahliye ederdi oda kalmadı .. yağ  115 /120 dereceleri görüyordu  ona da çok etkisi oldu .. motorun verimli çalışması önemli yakıttan ömrüne kadar etkisi çok 

@ByHG her zaman fabrikanın önerdiği yağın kullanılması gerektiğini düşünüyorum golfler için castrol edge.

@ByHG her zaman fabrikanın önerdiği yağın kullanılması gerektiğini düşünüyorum golfler için castrol edge.
Fabrikanın önerdiği Casrtoll edge pro LL3 yetkili servisten başka hiçbir yerde yok.
Yada yurtdışı sitelerden başka.

5 litre LL 5/30  70 EURO  yaklaşık 700 lira yağ. aynı yağ ülkemizde yarı fiyatına :)   Bence aynı kalitede değil  birde sahtesi var.  :)  

4 saat önce, rager007 yazdı:

Yanlışınız var ülkemizde yarı fiyatına değil., keşke öyle olsaydı., aksine en az 5 katı daha pahalı satılmakta..

@forzaGilles gelir seviyesi orantısı olarak demek istemedim. Burda 350 /400 lira aynı yağ professional değil LL normalde bir ürün yurt dışında neyse bizde tl karşılığı aynıdır. Ülkemzide doluyor muhtemelen kalite farkı var. :)

@rager007 yokuşlarda motor sıcaklığı  105 derece yazmışsınız fazla değil mi benim herzman 90 derecede sabit.aracım1.2. beniznli bu arada.

Ayrıca motor soğutma sıvısının ne kadar zaman aralığında değiştirmek gerek 

@rager007 yokuşlarda motor sıcaklığı  105 derece yazmışsınız fazla değil mi benim herzman 90 derecede sabit.aracım1.2. beniznli bu arada.

Ayrıca motor soğutma sıvısının ne kadar zaman aralığında değiştirmek gerek 
Yağ sıcaklığı sürekli değişiyor nasıl 90 da sabit hocam biz bi yokuş çıktığımızda atıyorum 30 sn hafif rampa çıktık 95-105 arasına geliyor hemen sen motor soğutma sıvısı sıcaklığı ile karıştırıyor olmayasın

Geri
Üst Alt