Golf 7 1.2 tsi için motor yağı seçimi

ByHG

Yeni Üye
İsim
Hanifi
Golf 1.2 TSI için hangi yağı öneriyorsunuz.

Castrol Edge -Motul-Liqui Moly vs

Kullandıklarınız memnun kaldığınız hangisi?VW motorunda Castrol yazıyor ama ne ilginç ki yorumlarda çok farklı görüşler mevcut.

D600A8B5-6C0E-48AA-8A21-540F27899814.jpeg

499105E3-04B6-4695-A98F-F9CA1518C942.jpeg

548378DF-59DF-4487-B625-6D9951EBBC4D.png

Aracım  golf 7 2013 TDI  daha önceleri castrol   kullanıyordum  araç çok sesli çalışıyordu,  motul specific  5.30  yada   Liqui Moly  lLonglife 3   5.30  kullandım  ikiside harika  araç  çok sessizleşti  ikisinde tavsiye ederim.  Senin araça  olurmu  yağ seçiciden  bakmak gerek

Top tec4200   8 bin km geldiğinde ortalama 500ml  eksiltiyor.  10bin km lere geldiğinizde en az 500 ml eklemiş oluyorsunuz dizelde. Belirli  miktarda yağ buharı vs.. kayıp oluşuyor .

Kaliteli yağ  toptec 4200 /  Motulde çok sahte var. 

Adsız.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms Yeterince açıklamış. Bunun gibi çok konu mevcut. Kendi adıma konuşmak gerekirse Mobil 1 5w30 Esp kullanıyorum çok memnunum 👌

@Baho_34 Ben sürekli Castrol Edge kullanıyorum diğer yağlardan hiç kullanmadım

Sürekli Castrol kullanıyorum değiştirsem mi diyorum yorumlar hep farklı 

@Baho_34 Ben sürekli Castrol Edge kullanıyorum diğer yağlardan hiç kullanmadım

Sürekli Castrol kullanıyorum değiştirsem mi diyorum yorumlar hep farklı 
Sürekli yağ markasını değiştirmek iyi bişey değildir ama misal Mobil veya Liqui Moly kullanmaya karar verdiniz diyelim ve seçtiğiniz X marka yağı sürekli  kullanmaya devam ederseniz hiç bir sorun yok.,

Ancak bu sene Mobil kullanıyım., öbür sene Motul denerim., bir sonraki sene başka marka deneyeyim gibi durumlar pek iyi değildir. 

Castrol eskiden 10 sene öncesine kadar  iyi bir yağdı ama şimdi eskisi gibi kaliteli olduğunu söyleyemem.

@forzaGilles peki Castrol değiştirsem hangi yağı kullanmalıyım Castrol edge sürekli kullandığım yağ 

@ByHG Aracım  golf 7 2013 TDI  daha önceleri castrol   kullanıyordum  araç çok sesli,sarsıntılı  çalışıyordu,  motul specific  5.30  yada   Liqui Moly  lLonglife 3   5.30  kullandım  ikiside harika  araç  çok sessizleşti , titreşim azaldı, çekiş arttı ikisinde tavsiye ederim.  castrol hikaye  anlıcan 

@ByHG bundan  sonra  devamlı   Liqui Moly  Longlife 3   5.30  sarı bidon  kullan.

yağ değişimden  öncede   LIQUI MOLY MOTOR CLEAN Motor İçi Temizleyici kullan.

Liqui moly kullanıyorum memnunum ama piyasada bu yağı bulmak çok zor. Başıma şöyle birşey geldi karter tapasından az bi kaçırma vardı acil yaptırayım dedim yağın komple değişmesi ihtimaline karşın aradım taradım hiçbi dükkanda bayide bulamadım. Acil ve kritik durumlarda böyle bir problem olabiliyormuş demekki, internetten sipariş verip 2 3 gün yağın gelmesini beklemenin problem olabileceği de kimsenin aklına gelmiyor doğal olarak. Ha yanında sürekli yedek bir bidon bulundurursak hiç sıkıntı yok

Geri
Üst Alt