Yeni araçlar için kablo tavsiyesi

İsim
Ozan
Araç
A4 B9 2.0TDI Quattro + Golf 7.5 1.0 TSI DSG Comfortline
Selamlar herkese,

Benim araç a4 b9 MLBevo platformunda, anladığım kadarıyla son model VWler de benzer özelliklerde, yani ucuz kablolar zaten çalışmıyor.

VAG camiasına çok uzağım, yeni yeni öğreniyorum o yüzden saçmalarsam kusura bakmayın :)

Çok pahalı olduğu için alıp almama konusunda kararsızım ancak almaya karar verirsem hangisini almam gerektiğini anlamak için konu açıyorum :)  aslında en azından şuan yapacağım pek bir şey yok, sadece koltuk ısıtmaların çalışmama problemimim var onunda kaynağı belirsiz panelin kodlamasından da olabilir daha derinlerde de olabilir. En kötü ihtimal orijinal panele dönmem gerekebilir ki bu tekrar component protection kaldırma gerektirir. Central electric kodlamasında bir sorun olmuşta olabilir vs. 

3 alternatif var aklımda:

1) VAS5054a klonu

en pahalı seçenek ancak aynı zamanda en kapsamlısı. peki seçerken neye dikkat etmek lazım?

2) VCDS klonu

@CemK hocamın (özetle) arm işlemcili klonların çalışacağını yazdığı bir mesajını okumuştum, ancak az önce SFD koruma varsa 5054 klonunun dahi çalışmayacağını okudum yine @CemK hocamdan. SFD koruma nedir, hangi işlemlerde devreye girer onu dahi bilmiyorum :)

3) OBDeleven

diğerlerine göre kısıtlı ancak orijinal cihaz ve daha güvenli görüyorum. ikinci el değeri de daha yüksek olur sanırım.

Özellikle VAS5054a ve VCDS konusunda nelere dikkat etmem lazım noktasında yardımlarınızı rica ediyorum.

2021 Caddy için Reall  21.3.0 ARM chip'li Güncelleme yapılabilen kablo aldım tam olarak çalışmadı bende SFD koruması olmamasına rağmen Bazı ünitelerde security access şifrelerinde hep hata verdi. Şifresiz Adaptasyonda da değişikliği kaydetmiyor. Kaputu açmayınca da bağlantı kurulamıyor. Benim aldığım kablo linkini veriyorum 2021 model araçlara alırken Satıcıya özellikle 2021 model aracınızda çalışıp çalışmadığını sorun ve aldığınızda çip kısmının resmini çekin aksi bir durumda para iadesi alırsınız. Ben yarı parasını aldım kabloyu da 2020 model aracı olan bir arkadaşa sattım. Çalıştığına emin olduğum kablo alırım artık. Bu konuyu takip ediyorum. https://tr.aliexpress.com/item/1005002345284449.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
2021 Caddy için Reall  21.3.0 ARM chip'li Güncelleme yapılabilen kablo aldım tam olarak çalışmadı bende SFD koruması olmamasına rağmen Bazı ünitelerde security access şifrelerinde hep hata verdi. Şifresiz Adaptasyonda da değişikliği kaydetmiyor. Kaputu açmayınca da bağlantı kurulamıyor. Benim aldığım kablo linkini veriyorum 2021 model araçlara alırken Satıcıya özellikle 2021 model aracınızda çalışıp çalışmadığını sorun ve aldığınızda çip kısmının resmini çekin aksi bir durumda para iadesi alırsınız. Ben yarı parasını aldım kabloyu da 2020 model aracı olan bir arkadaşa sattım. Çalıştığına emin olduğum kablo alırım artık. Bu konuyu takip ediyorum. https://tr.aliexpress.com/item/1005002345284449.html
sizin konuyu geç gördüm hocam (bu konuyu açmadan hemen önce), aliexpress ile pazarlık etseniz daha çok alabilirdiniz, ben hep %100 aldım sorunlu ürünlerde. Sizdeki kabloyuda benim araçta bir denemeyi teklif edecektim ama onun içinde geç kaldım :)  

@zulalyol Yine en iyi seçenek odis gibi dörünüyor. Vcds klonuna aliexpress sayesinde erişim çok kolay ama model yükseldikçe bu kabloların kullanımı da olmuyor malesef. Odis ile ilgili bilgim çok kısıtlı açıkcası internette de çok bir bilgi göremedim. Bu kablonun klonları var mı, programı crakli mi, tr de bazı sitelerde kablo 1000-1200 civarına satılıyor bunlar orjinal mi gibi bir çok soru işareti mevcut kafamda :)

@zulalyol VCDS Vag-Com hakkında biraz kötü de olsa tecrübe sahibi olduk. Odis konusunda biraz bilgi verebilir misiniz? Orijinalini nerede nasıl ve ve kimden alabiliriz? Teknik destek için yardım alabileceğimiz bir platform var mı?

@zulalyol Yine en iyi seçenek odis gibi dörünüyor. Vcds klonuna aliexpress sayesinde erişim çok kolay ama model yükseldikçe bu kabloların kullanımı da olmuyor malesef. Odis ile ilgili bilgim çok kısıtlı açıkcası internette de çok bir bilgi göremedim. Bu kablonun klonları var mı, programı crakli mi, tr de bazı sitelerde kablo 1000-1200 civarına satılıyor bunlar orjinal mi gibi bir çok soru işareti mevcut kafamda :)
klonlar alide 700 civarı 

https://tr.aliexpress.com/item/4000069840439.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.182978d4To8m4Z&algo_pvid=f5ff018a-3a64-462f-b0d3-99759e994f26&algo_exp_id=f5ff018a-3a64-462f-b0d3-99759e994f26-0

Moderatör tarafında düzenlendi:
@wiox En temizi Ross-Tech üzerinden orijinalini almak sanırım, hem destekte veriyorlar. 199$ https://store.ross-tech.com/shop/cat/VCDS/
Hocam ürün 199$, sitesinde kargo hesabı yapınca 70$ bir fiyat çıkıyor birde üstüne gümrük vergisi eklenince 300$ diyebiliriz. Amatör kullanıcı olarak bu kadar para vermek benim açımdan hiç mantıklı değil maalesef. Fiyatlardan olmasa tabiki her şeyin orijinali güzel :)  

ben aslında amerikaya gidince ikinci el orijinal almayı planlıyordum bi ara ama pek çıkmıyor, çıkanlarda pahalı gidiyor. diğer taraftan ne zaman giderim o da belirsiz. üzerine birde koltuk ısıtma çalışmıyor :)  

Geri
Üst Alt