Kavrama Volant vs.

soulflyy

Üye
İsim
Ozan
Merhabalar başımdan geçen bir serüvenden bahsetmek istedim belki birilene fikir olur, tdi dsg aracımda cam suyu eksiltme sorunu vardı, sanayide bir ustaya göstermek istedim, ön tamponun sökülmesi lazım önce kaportacı ya gidelim birlikte dedi, aracı giderken kendisi kullandı," ben vw serviste 20 sene usta başılık yaptım dükkanımı yeni açtım" vs vs muhabbet ederken senin kavramada sıkıntı var kalkışlarda vuruntu var diye söyledi, ışıklarda beklerken araç sallanıyor diye ekledim, ne kadar tutar dedim 5-6 bin kavrama, ayrıca volant da değişecek ikisi bir değişir diye ekledi, direk servisi aradım 10 bin TL kavrama fiyatı, öncesinde yazılım atıyoruz düzelmez ise açıyoruz dedi servis, başka bir yere sordum kavrama değişir volant arızalı değilse taşlanır dedi, yazılım işi hikâye para tuzağı vs bir sonuç alamazsın yaptırma dedi usta, başkasına gittim kavrama değişir volant taşlanmaz kim dedi sana taşlanır diye ekledi, başka bir yere göstereyim birde dedim anlattım durumu, enjektorlerine bakalım belkide enjektör dür dedi, ve dediği gibi enjektörün biri cihaza bağlayınca hata verdi, araç kalacak bizde 1-2 gün, enjektör tamiri adaptasyon vs yapılıp bitince haber veririz dediler, sonra gelirim diyerek pompacıya kendim götürüp baktırdım temizlik ve adaptasyon ile 1 saatte işlem bitti, ışıklarda vs araçtaki sallantı sorunum dan eser kalmadı ama kalkışlardaki ara ara vuruntu devam etti, dün aracın yağını değistirirken ustaya ön takım vs değişecek birşey var mı diye sordum, fotodaki şanzıman alt takozu sorunlu değiştirelim istersen dedi cüzi bir miktara değiştirttim ne vuruntu kaldı ne başka birşey, 100-200 TL lik bir parça yüzünden kavrama volant değistirtcektiler bana, biraz uzun oldu anca bukadar kısalta bildim yazıyı
7a77a965a10d2d02382fa892fdd90c1a.jpg

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun hocam.Sorsan herkes usta Allah işi bilen ustaya denk getirsin.

Geçmiş olsun hocam.Sorsan herkes usta Allah işi bilen ustaya denk getirsin.
Arada bir usta daha vardı onuda es geçmeyelim, Instagram da reklamına denk gelince sordum değişimi ne kadara yapıyorsunuz diye, servis fiyatına yakın bir fiyat verdi, sebebini sorduğumda Almanya'da ve bulunduğum şehirde vw servisinde çalıştığını kavramın servis dışında alınması halinde orjinal olmadığını muadil olduğunu söyleyip servisine davet etti, servis orjinal cihazı olduğunu kavramayı sökmeden kavramada sorun olup olmayacağını söyleyebilirim dedi, peki dedim ve cihazı bağlayıp birşeylere baktı kavraman sağlam dedi, kavrama yazılımını sordum, yazılım dedikleri adaptasyon bende yaparım dedi ve uzun uzun uğraştı, kendisi aracı kullanıp bilgisayar benim kucağımda olduğu için ekranda adaptasyonun başarısız olduğunu gördüm, olmuş gibi bak yaptım dedi sesimi çıkarmadım, senin sorunun dpf diyince nereden anladınız dedim, eminim bak cihazdan bakalım dedi, ok dedim, bir türlü dpf menüsünü bulamadı ve herhangi bir değer okuyamadı doğal olarak, hemen boşaltalım dedi würth dpf sıvısı ile kaç TL diye sordum 500 TL 1 şişe sıvı 300 TL işçilik, sıvının okadar pahalı olmadığını biliyorum koşarak uzaklaştım doğal olarak

:lol:  Cam suyundan nerelere gitmişsiniz ucuz yırttınız ve bundan sonra DPF - DSG Kuralları - Enjektörlerinize iyi bakın :)  Ben enjektör katkısı + Uzun yolda bilgisayarla aktif rejenerasyon açıyorum. Manuel araç ordan yırttık :)

[emoji38] Cam suyundan nerelere gitmişsiniz ucuz yırttınız ve bundan sonra DPF - DSG Kuralları - Enjektörlerinize iyi bakın [emoji4] Ben enjektör katkısı + Uzun yolda bilgisayarla aktif rejenerasyon açıyorum. Manuel araç ordan yırttık [emoji4]
Aynen cam suyu kabında ufak bir çatlak vardı onu göstereyim derken volant kavrama enjektör çıktı başıma, konu nereden nereye geldi bende anlamadım, işin garibi cam suyu kabınıda kendim tamir ettim, tampon inecek vs üşendi adam yoğun diye, bu arada gittiğim pompacı vw grubu bir araç kullanıyordu, vw lerde enjektörlerin ne sıklıkla arıza verdiğini ve enjektör temizleyicileri sordum, vw grubundan pek ekmek yiyemediklerini, enjektör temizleyici kullanıp sorun yasamayanlarıda gördüğünü, kullanıp enjektör bozanlarıda, şahsen tavsiye etmedi, sabit güvenli yerden yakıt ve her bakımda yakıt filtresi değiştirmemin faydalı olacağını belirtti.

[mention=20856]soulflyy[/mention] valla hocam büyük geçmiş olsun. Bildiğin dolandırmaya çalışmışlar.
Dolandırma mı diyelim iş bilmemezelik mi anlamadım bunlar yüzünden yüzlerce tamir, bakım videosu izledim, araçta inanılmaz bir gıcırtı sesi vardı nereden geldiğini anlayamadım yetkili servise gittim, direksiyon muhafazası dan geldiğini söyleyip işlem yaptılar düzelmedi, sonrasında gaz pedalından geldiğini fark ettim başka bir yetkili servise gittigim gres sürdüler dışarıdan etrafına düzelmez ise gaz pedalının değişeceğini söylediler sonuç değişmedi, bulduğum bir video ile kendim söktüm, würth slikon sprey ile fotodaki yerden içeri hortum ile sıktım ne ses ne başka birşey, servise usb çalışmıyor dedim konsol sökülecek dendi onuda kendim söktüm yabancı forumlarda araştırarak, bunlar insanı usta yapar.
e308572e61790dec8c760282f6a5d6f9.jpg
05aadbf7fc09aafb0eda63b3e5ba0404.jpg

Aynı problemler bende de oluyordu, servis kavrama değişmeli dedi. 10binkm oldu karışmadım, ve bi zaman yaptı sonra yapmadı bu problemleri, şuanda bir sorun yok gibi. Ama yinede bende mi değiştirsem bu söylediklerinizi 🤔🤔🤔

Aynı problemler bende de oluyordu, servis kavrama değişmeli dedi. 10binkm oldu karışmadım, ve bi zaman yaptı sonra yapmadı bu problemleri, şuanda bir sorun yok gibi. Ama yinede bende mi değiştirsem bu söylediklerinizi [emoji848][emoji848][emoji848]
Benim şuan herhangi bir problemim yok, ara ara araç boştayken ufaktan deprem oluyor gibi sallanıyordu, enjektörün 1 tanesi atıyorum 4 bar basınç ile püskürtme yapması gerekirken 3.2 civarı bir oran verdi ufak bir işlem ve adaptasyon yapıldı, fotodaki parça ile de 1 den 2 ye vites geçişlerinde vuruntu sorunum yok şuan, değiştirmişken motor kulaklarınıda değiştirmek istedim ama sökmesi dert diye pek yanaşmadı ustalar, orjinal cihaz kullandığını ve kavramada sorun olup olmadığını görebilirim diyen ustayı işlem yaparken seyrettim, cihaz yönlendirmesi ile dur kalk, ileri git geri git, hızlan vs komutlar verirken cihaz, şanzımandan tuhaf mekanik sesler duyuluyordu, anladığım kadarı ile kavrama boşluğu vs cihaz görüyor, tam hâkim degildi orjinal yazılıma iyi bir usta bulsaydım hem kavrama testini hem enjektör testini hemde alt kulak üst kulak vs kontrollerini yapsaydı kapı kapı gezmeme gerek kalmazdı, sonuç olarak 4-4 lük nokta atışı birini bulmak zor sanırım.

Geri
Üst Alt