Boya Koruma

Boya koruma işinde eğer kristal, nano gibi olaya gireceksiniz ve bu işe aşina değilseniz tavsiyem elleşmeyin prof. kişilere yaptırın çünkü kürleşme süresi vs. gibi durumlardan dolayı boya üzerinde kalıcı bir beyaz tabaka bırakmanız söz konusu olabilir buda ancak pasta ile gidirebilir.

Araç üzerinde amatör olarak kendiniz yapmak isterseniz bir çok ürün mevcut. Tavsiyem aracınızı yıkayıp yapabilirseniz kil uygulaması, sonrası C2V3 uygulaması, parlaklık içinde üzerine sonax xtreme brilliant shine bu işlemleri yaptıktan sonra ayda bir kez aracı yıkadığınızda sonax xtreme ile sık-parlat işlemi yapmanız yeter uzun süre sizi götürür. 

Yıllarım oto boyası DYO ve 3M satmak ve eğitimini vermekle geçti.Yakın zamana kadar pasta ve poliş vardı. Şim di bir sürü ürün çıkardılar ve fahiş fiyattan uygulama yapıyorlar.Bunların faydası yokmu  Muhakka vardır Ama belirli bir süre bu süre içinde bukadar para vemeye değermi tartışılır.Ben kendi golfume 3M vaksını yapıyorum 2 ayda bir bence yeterli.Birde aracınızı kaliteli yıkamacılara yıkatın kullanmış oldukları deterjan çok önemli mutlaka bilindik bir marka olsun Aracını oto koruma yaptırdın kostik değeri yüksek bir deterjan ile yıkattığında aracın üzerinde korumadan eser kalmaz.

Çok çok gerekmedikçe aracınızı pasta yaptırmayın araca boya uygulandığında en üst tabakayı UV filitre si olan tabaka alır.Siz bu tabakayı pasta ile alırsanız boyanın zırhını delmiş olursunuz çok kısa sürede boyanın matlaştığını görürsünüz Bu olaya meydan vermemek için poliş ve vaks kullanın Pastada gerekiyorsa hare giderici pasta tercih edin

Umarım faydalı olmuştur

Yıllarım oto boyası DYO ve 3M satmak ve eğitimini vermekle geçti.Yakın zamana kadar pasta ve poliş vardı. Şim di bir sürü ürün çıkardılar ve fahiş fiyattan uygulama yapıyorlar.Bunların faydası yokmu  Muhakka vardır Ama belirli bir süre bu süre içinde bukadar para vemeye değermi tartışılır.Ben kendi golfume 3M vaksını yapıyorum 2 ayda bir bence yeterli.Birde aracınızı kaliteli yıkamacılara yıkatın kullanmış oldukları deterjan çok önemli mutlaka bilindik bir marka olsun Aracını oto koruma yaptırdın kostik değeri yüksek bir deterjan ile yıkattığında aracın üzerinde korumadan eser kalmaz.

Çok çok gerekmedikçe aracınızı pasta yaptırmayın araca boya uygulandığında en üst tabakayı UV filitre si olan tabaka alır.Siz bu tabakayı pasta ile alırsanız boyanın zırhını delmiş olursunuz çok kısa sürede boyanın matlaştığını görürsünüz Bu olaya meydan vermemek için poliş ve vaks kullanın Pastada gerekiyorsa hare giderici pasta tercih edin

Umarım faydalı olmuştur
teşekkürler alpay hocam, bu konu epey bir sektör yarattı, ben de faydası olduğuna inanıyorum, ancak etkin olduğu süre konusunda sizinle aynı fikirdeyim, zaten bu uygulamaları yapanlar da sonrasında yıkama konusunda özensiz davranılırsa bu ürünlerin etkilerini kısa zamanda kaybettiklerini söylüyorlar... yaptırmayı tercih etmeyenler için önerileriniz faydalı olacaktır, forumumuza hoş geldiniz, umarız bilgi sahibi olduğunuz konularda yazmaya devam edersiniz...

@bravo32 abdullah hocamın aracı kaç kmde merak ettim şimdi ilk aldığı günler biraz konuşma fırsatımız olmuştu  :000043-medium:

vay @EMRAH ATTS hocam :)  4200 km oldu, uzun süreli yakıt 6.3 

Buralara yaz geldi hocam, umarım yolunuz düşer marmarise de marinada nargile keyfi yaparız :)  

@bravo32aaah ah hocam innsallah çok isterim tabiki sıkı dostluğunuzdan dolayı teşekkür ederim

her konuda numaram sizde yardımcı olmaktan onur duyarım :('

eyvallah hocam baş tacısın, sağolasın. :'(

@bravo32 Ankarada dogus otodaki automaster ile görüştüm. Nano boya koruma ile zirkonit korumadan bahsetti. Bu korumalardan birini secersek; motor koruma, göğüs deri ve plastik koruma, direksiyon ve vites topuzu koruma, jant koruma ve cam su itici ücretsiz olacakmış. (Koltuk koruma arac teslimatinda hediye kupon verilmişti. ). Fiyata gelirsek nano koruma (1 yil garanti ve 52 yikama dayanıklıliginda) 600 Tl +kdv, zirkonit koruma (2 yil garanti ve 6 yil dayanikli) olursa 1200 Tl +kdv dediler. On kaput filmi ise 500 Tl. Uygulama sabah 8:30 dan aksam 18:00 kadar surecek. Kucuk hasar çizik var ise uygulama suresi uzayacak. araci teslim alali 1hafta oldu. Yarin konusup randevu alacagim. Sitede Zirkonit koruma yaptiran yok bildigim kadariyla. Teşekkürler selamlar.
@HCİHAN

Hocam siz uygulama yaptırdınız mı bende boya korumayı bugün sordum 1300 tl dediler zorconite marka bahsetmiş olduğunuz paket

Kullanan deneyen var mi acaba? Nasıldır?

dün akşam ben diğer konuya yazmıştım satıcı fiyatı arttırmış. kendisi ile iletişime geçilirse bence yine aynı fiyata verebilir. hocam ürün geldikten sonraki yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Merhabalar bugün de Bursa da ceramic Pro icin fiyat aldım kdv dahil 1770 tl 4 kat uygulama yapılacak motor koruma yapılacak kk 7 taksit sizce bu fiyat nasıl?

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

uzmanından araçların üzerindeki boyalar ve boya koruma uygulamalarıyla ilgili bilgi almak ve kararlarınızı buna göre vermek ister misiniz?

@ladinkayin sevgili hocam, bu konu forumumuzda epey konuşuluyor, farklı görüşler de var saygı duyuyoruz ancak her işi uzmanına bırakmak, en azından önce bir dinlemek  lazım, bizim forumun manifestosu: "önce bilgi sahibi ol, sonra fikir!.." olduğundan uzmanı okumakta fayda var sonra yine herkes kendi süzgecinden geçirir, gönlü ne istiyorsa yapar, yaptırır...

@ladinkayin sevgili hocam, bu konu forumumuzda epey konuşuluyor, farklı görüşler de var saygı duyuyoruz ancak her işi uzmanına bırakmak, en azından önce bir dinlemek  lazım, bizim forumun manifestosu: "önce bilgi sahibi ol, sonra fikir!.." olduğundan uzmanı okumakta fayda var sonra yine herkes kendi süzgecinden geçirir, gönlü ne istiyorsa yapar, yaptırır...
Elbette hocam, biz doğru bildiğimizi arkadaşlarla paylaşırız, bu tür uygulamaları yaptıran ve hatta bundan ticari kazancı olan kişilerde bu ortamda olabilir ve görüşlerini yazarlar. Golf sahipleri de hepsini okuyup kararlarını verirler :) Ayrıca teşekkür ediyorum otomobil boyası konusunu referans gösterdiğiniz için.

Geri
Üst Alt