Boya Koruma

@magic hocam biz koruma falan yaptıramayız ben diyim size  :000042-medium:

şimdi böyle haberler alınca da insan sıfır aracı götürüp teslim etmek istemiyor...
 valla hocam , şimdi sonax hakkında da milyon tane şikayet gördüm. wax alıp kendim mi becermeye çalışsam diye düşünmeden edemiyorum , en kötü daha az zarar veririm diye düşünüyorum. 

valla hocam , şimdi sonax hakkında da milyon tane şikayet gördüm. wax alıp kendim mi becermeye çalışsam diye düşünmeden edemiyorum , en kötü daha az zarar veririm diye düşünüyorum. 
diğer konuda yaptığım alışverişi paylaştım, sanki öyle olacak...

@magic hocam biz koruma falan yaptıramayız ben diyim size  :000042-medium:
böyle haberler okudukça, bir tanıdık tavsiyesi alamayacaksak olacağı o... sprey wax da aldım zaten hafiften başlarım...

@magic@magic

Merhaba, bana göre en iyi boya koruma bildiğimiz kaliteli ciladır. Hele araç yeni ise diğer kimyasalları hiç düşünmem. Aracınızı cila yapabilecek bir yeriniz var ise, iyi bir kurutmadan sonra uygulanabilir. Yukarı da sayılan çoğu şeyi bugüne kadar olan araçlarımda denemişimdir, kendim de yapmışımdır, yaptırmışımdır da. Kamuda çalışmama rağmen baba mesleği mobilyacı idi. Sanayilerde oto boyacıları ve yıkamacıları iyi bilirim. Çıraklığım yanlarında geçti diyebilirim. Aracın iç temizliği için dediğiniz yerlere gidilebilir. Ama dışı için sadece cila yeterlidir. Boyayı besler ve korur.

@magic hocam, ben bitirdim artik bu isi, sonunda geldim ziebart a diamond gloss yaptirdim, hatta bununlada yetinmedim filmde cektirdim. Ondeki kelebeklere cekememisler, takmadim. Boya koruma cok etkileyici ama film ile ilgili bir camda puruz farkettim, kendilerine ilettim yeniden cekecekler.

Ekli dosyayı görüntüle 3157
Abdullah hocam çok güzel olmuş, maşallah... memnun kaldıysanız ne güzel siz kurtuldunuz :)

@bravo32 arac harika olmus. Plaka zaten 10 numara. Cocuklugum Dalaman'da gecti :)

bostancı şubesiyle konuştum, diamond'a 749 dedi, dedim ki ben golftutkusu.com'dan arıyorum, indirimli nakit fiyatınızı soruyorum:

o zaman 550 TL dedi :)   ön camlara 2 film için de 300'den 200'e düştü...

Yusuf kardeşime duyurulur, @yusuf :000074-medium:

bostancı şubesiyle konuştum, diamond'a 749 dedi, dedim ki ben golftutkusu.com'dan arıyorum, indirimli nakit fiyatınızı soruyorum:

o zaman 550 TL dedi :)   ön camlara 2 film için de 300'den 200'e düştü...

Yusuf kardeşime duyurulur, @yusuf :000074-medium:
Çok güzel hocam. Fiyat gayet iyi.

Değerli Arkadaslar würth marka malzemeyle boya koruma yaptıran var mı daha önce? Varsa nasıl sonuç aldılar? 300 TL fiyat söylediler bana bu malzemeyle boya koruma için
e1ef0e8c971b36226a2b1c806188c93f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Burak1907 hocam würth iyidir ama piyasada bundan çok daha iyi ürünler ile çalışan firmalar var, onlara yönelmenizi öneririm.

o fiyata wüth malzeme kullanacaklarsa ve iyi işçilik varsa yaptırılır. daha iyi malzeme kullanan yer çok az. mesela ataşehir swiss-wax ancak 1000tl'den aşağı yaparlar mı bilemiyorum.

Bu işin içinde olan biri olarak 2 ayda bir vaks ile yapılan koruma oldukça uygun olacaktır. Hem de boyayı UV ye karşı koruma sağlar

Bu işin içinde olan biri olarak 2 ayda bir vaks ile yapılan koruma oldukça uygun olacaktır. Hem de boyayı UV ye karşı koruma sağlar
Alpay hocam, işin içinde dediniz, tam olarak hangi işle uğraşıyorsunuz? boya koruma konusunda biraz daha ayrıntılı bilgi alabilir miyiz sizden? vax dediğiniz mesela maguiars'ın sıvı vax'ı var, 2 ayda bir bunu sürsek boya koruma kadar etkili olur mu?

Geri
Üst Alt