Boya Koruma

@magic naptınız hocam karar verebildiniz mi?
boya korumayı kendim yapmayacağıma karar verdim evet, ama kim yapacak onu bilmiyorum :)

herhalde araç geldiğinde bir süre yaptırmam, meg'den alacağım ürünlerle onu yıkarım, oynarım falan... sonra bakarım...

siz ne yaptınız?

sormayın valla hocam hala muallak.

bir tarafım seramik korumayı hazır kampanya ile 1000e bulmuşken meguiars ile bitireyim diyor..

bir tarafım abdullah, 1000 tl verme ona sen babalar gibi sonaxta 390 a nano yap sonra meg. sarı şampuan götürür diyor.. nette genelde negatif sonax yorumlarını görünce anında vazgeçip en azından ziabart ile bitireyim diyorum ve dememle beraberde 700 ona vereceğine zorla imkanını meguiars seramik yaptırmalısın diyorum ve başa dönmüş oluyorum. inception..  :000296-medium:
Değerli Abdullah Hocam;

İşi ucuza bitirmek mümkün. Hatta hiç boya koruma yaptırmamak da. mümkün; fakat sonradan kuş pisleyince, zift veya reçine yapışınca ve çıkmayıp leke bırakınca , ah edip ilenmeyecekseniz bunu yapın.... 

Sonax, Ziebart'ın yanında gerek garanti anlayışı, gerek kullanılan malzemeler ve gerekse işçiliği ile sanayideki oto boyacılarla aynı düzeyde kalır.

Meguiar's ın sarı veya mor şampuanı boya korumaya en az zarar verecek şampuanlardan bir kaçıdır. Bunlar boyanın üzerindeki cilayı korumak için yapılan boya korumayı temizlik esnasında bir miktar aşındırırlar doğru; ancak götürdüğü kadar içerdiği cila ile korunmasına da yardım eder. 

Biraz wax ile boya korumanızı da korursunuz olur biter..

İnception'daki ana fikir bir fikrin insan zihnine yerleştirilip yerleştirilmemesinin imkan araştırması idi.. Umarım ben başarabilirim...

Ceramic pro 9H..

Ceramic pro 9H..

Ceramic pro 9H.....

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bravo32 Ankarada dogus otodaki automaster ile görüştüm. Nano boya koruma ile zirkonit korumadan bahsetti. Bu korumalardan birini secersek; motor koruma, göğüs deri ve plastik koruma, direksiyon ve vites topuzu koruma, jant koruma ve cam su itici ücretsiz olacakmış. (Koltuk koruma arac teslimatinda hediye kupon verilmişti. ). Fiyata gelirsek nano koruma (1 yil garanti ve 52 yikama dayanıklıliginda) 600 Tl +kdv, zirkonit koruma (2 yil garanti ve 6 yil dayanikli) olursa 1200 Tl +kdv dediler. On kaput filmi ise 500 Tl. Uygulama sabah 8:30 dan aksam 18:00 kadar surecek. Kucuk hasar çizik var ise uygulama suresi uzayacak. araci teslim alali 1hafta oldu. Yarin konusup randevu alacagim. Sitede Zirkonit koruma yaptiran yok bildigim kadariyla. Teşekkürler selamlar.

nedense içimde dayanılmaz bir ceramic pro yaptırma isteği belirdi birden...

Arkadaşlar Boya koruma için şayet MTV sini Malum Yeşil Banka  ( Bo...s kredi kartlarıyla ödeme yapanlara ACT oto bakım hizmetlerinde geçerli bir kampanya var belki değerlendirmek istersiniz diye söylemek istedim. cep telefonlarına bugünden itibaren 25.03.2016 SMS bilgilendirme ve kampanya kodu gelecekmiş. ACT 45 sanırsam uygulanacak olan boya koruma işlemi :)  

@magic hocam, bende ceramic 9h a boş değilim. Ziebart diamond gloss ile ikisi kalmıştı zaten sadece, büyük ihtimal bunu yaptıracağım, düşünmek için son 1 haftam :)  Belki de bu kararda en büyük etkenlerden biri de, dün Çınarlı ziebartla görüştüm ve diamond a 850 dediler, sonraki yıllık yenilemelerde de %40 indirim varmış.. 2 seneyi baz alırsak 9H oldukça mantıklı. (tabi 1500 e yaparlarsa.. )   Bir de 3m filmledik mi yaratığı bizim olayımız tamamdır. Sonrası meguiars şampuan.

@HCİHAN hocam bunu yarın araştıracağım.

@bravo32 hocam izmirde yaptiracaksaniz eger. Eski Çınarlı uce sonax yeni haliyle ACT de Ali bey vardir ACT nin kurucusu. Onunla bir gorusun fiyat alın. Kendisini tanırım yillar sonra oda beni tanır iyi bir indirim alabiliriz. İscilik bakimindan yillarca ust uste türkiye nin en iyi sonax bayiligi ödülünü kaptirmamistir. Sonra da zaten ACT yi kurdu.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@bravo32 hocam izmirde yaptiracaksaniz eger. Eski Çınarlı uce sonax yeni haliyle ACT de Ali bey vardir ACT nin kurucusu. Onunla bir gorusun fiyat alın. Kendisini tanırım yillar sonra oda beni tanır iyi bir indirim alabiliriz. İscilik bakimindan yillarca ust uste türkiye nin en iyi sonax bayiligi ödülünü kaptirmamistir. Sonra da zaten ACT yi kurdu.

boya koruma için ne kadar indirim alabiliriz.

Teşekkür ederim hocam, aynen İzmir de yaptıracağım ama ürün kalitesi olarak ziebart ve 9h daha iyi gibi düşünmüştük. Act de hangi ürünler kullanılıyor acaba, en iyisin arayıp bir görüşmek..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim hocam, aynen İzmir de yaptıracağım ama ürün kalitesi olarak ziebart ve 9h daha iyi gibi düşünmüştük. Act de hangi ürünler kullanılıyor acaba, en iyisini arayıp bir görüşmek..
Ben kendi aracim icin ona danismistim.

Ankara dan izmire boya koruma icin gelemeyecegim icin Ankara da ki sonax bayilerini ona sormustum iscilik bakimindan. Ilk sordugu aracin yeni olup olmadığı. 2. Sorusu da araci kac sene kullanmayi dusundugum du. ACT nin kamikaze vb. Kaplamalarindan bahsetti. Fiyat hic sormadim ama isciligi iyidir ve ilgili bir insandir araclarla.

Bir şeye insan ne kadar özen gösterirse o kadar problem çıkıyor :)  

Tam da niyetleniyorduk 9h a, fakat 1500 tl diye planladığımız Özgörkey de kısa bir süre önce ceramic pro 9h ı bırakmış ve 455ceramic diye başka bir ürüne geçiş yapmış. 

İzmir için konuşmak gerekirse Birmot ve Otokoç yapıyor 9h uygulamayı, onlarda 1770 + kdv yani aşağı yukarı 2100 tl ye yapıyorlar. 

Ziebart gaziemir 700 demişti ama nette son derece olumsuz yorumları var. (tecrübesi olan var mı acaba? ) son olarak Ziebart çınarlı ise 850 gibi bir rakam istedi diamond gloss a

bizim buradaki ziebart diamond glossu 2 saatte bitirdiği ve cam filmi sırasında bej döşemelerde su izlerine neden oldukları için yüzlerini görmek istemiyorum . sonaxın ürünleri uygulamaları hakkında tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim.

sonax nano hybrid uygulamasını düşünüyorum.

bizim buradaki ziebart diamond glossu 2 saatte bitirdiği ve cam filmi sırasında bej döşemelerde su izlerine neden oldukları için yüzlerini görmek istemiyorum . sonaxın ürünleri uygulamaları hakkında tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim.
sonax nano hybrid uygulamasını düşünüyorum.
şimdi böyle haberler alınca da insan sıfır aracı götürüp teslim etmek istemiyor...

Geri
Üst Alt