1.6 dizel geç calisma

aydinlik1905

Yeni Üye
İsim
Süleyman
Merhaba arkadaşlar, 1,6 dizel aracının çalışması bazen 4 5 marş sürüyor, sizin aracının kaç marsta alıyor 

@aydinlik1905 benim araç 2013 model 95binde 1.6tdi aracım her zaman tek marşta çalışır sizin araç 4-5 marşta çalışıyorsa sorun var demektir ayrıca aracınız ile ilgili biraz bilgi verirseniz daha sağlıklı bilgi alırsınız 

Upvote 0
@ZITIPAŞA çözemedim bende bi okuyor tek marsta alıyor bi oluyor 4 5 marsta alıyor anlam veremedim araba sıcakken de soğukken de böyle canı isterse alıyor direk istemezse geç çalışıyor:)

Upvote 0
@aydinlik1905 peki calistiktan sonra araci kullandiniz diyelim 30-40km yada 40-45dk sonra stop edip tekrar calistirdiginizda tek seferde aliyor mu? araci kullandiktan sonra ve sabah calistirmad aküyü ölçme imkaniniz varmi multimetre yardimi ile once aküyü bir kontrol ettirin akü yeni ise yada sağlamsa herhangi bir ariza düşmüş mü diye bilgisayara baglatmakta fayda var ondan sonra diğer parçalardan/aksamlardan süphelenmek daha dogru olur

Upvote 0
Bu son 1-2 aydır sanki benim araçta da oluyor biraz daha geç çalışmaya başladığını hissettim. 2015 tdi benim araç da. Akü hiç değişmedi henüz. Akü geliyor benim aklıma direk.

Upvote 0
Bu son 1-2 aydır sanki benim araçta da oluyor biraz daha geç çalışmaya başladığını hissettim. 2015 tdi benim araç da. Akü hiç değişmedi henüz. Akü geliyor benim aklıma direk.
6 yıl giden akü??

Ne güzel !  (Yarın sabah araba çalışmasa ? Rahmetli zamansız öldü diyecek biri çıkmaz sanırım)

Tam 2 yıl 9 ayda rahmetli oldu bizim fabrikasyon akü (sebang efb+) 

Upvote 0
@Savatage Valla inanması zor aracı aldığımdan beri aküsünü yeni değiştim bende aynı şekilde (Araç 2014 sonu üretim : ) )
Orjinal aküsü vardı üzerinde..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Savatage Valla inanması zor aracı aldığımdan beri aküsünü yeni değiştim bende aynı şekilde (Araç 2014 sonu üretim : ) )
Orjinal aküsü vardı üzerinde..
Adam gibi oldugunu bidiğimiz  varsaydığımız varta efb ile optimal beklentim 5 yıl (sebang dan sonra taktık)

Varta agm ile 7 yaşından gün alınmalı en azından.

Bunlar beklenti tabi ve (start stop %90 off konumunda kullanılarak)

@MertHaktan fabrikasyon yaşamaya devam eden akü efb mi agm mi ? 

Upvote 0
@Savatage Aynen ben de şaşıyorum bitmemesine. Orjinal varta aküler duruyor hala. Araç ağırlıklı olarak uzun yolda kullanıldığından bu kadar dayandığını düşünüyorum. Şehir içi işe git gel kullanılmadı hiç. Diğer aracımda sıfır taktığımız akü en fazla 2 yıl dayanırdı sebebi 5-6 km git geri gel şeklinde kullanımdan dolayı. Akü yeterince kendini şarj edecek zaman bulamıyor bu yüzden çabuk bitiyor.

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar, 1,6 dizel aracının çalışması bazen 4 5 marş sürüyor, sizin aracının kaç marsta alıyor 
Aynısını bi aralar bende yaşadım. Ne zaman ortaya çıkacağı kestirileniyor. 100.000 Km den sonra ortaya çıktı. Bir süre geçtikten sonra yapmamaya başladı. Bir kaç kişiden de duydum. Şuan aracım 141.000 de ve hiç bişi uygulamadım.

Upvote 0
@Savatage Varta Agm start stoplu aküydü hocam. Aracim manuel,fakat şuda bir gerçek hocam şayet sürekli start stop kullansaydım bu kadar gideceğini sanmıyorum genellikle nadir kullanırım. 

Upvote 0

Birçok ihtimal olabileceği gibi,

hava değişimleri ve sürüş alışkanlıkları farklılık gösterdiğinde de geç çalışma durumaları olabilmesi muhtemeldir. 

Bir ara bende de olmuştu ama şuan yok. Hatta far değişimi esnasında akü bağlantısını 2 saat kadar sökmüştüm. Galiba akü kontrolü kendiliğinden  yeniden ayarlıyor olabilir.

Net olarak şu diyemem.

Buradan,  akü bağlantınızı sökün ve deneyin anlamı çıkmasın ama bi deneyeyim bir değişiklik olacak mı bakalım diyenler için de belki çözüm olabilir..

Upvote 0

Geri
Üst Alt