ÖTV Matrahi güncellendi

Tabi birde toplumda şu slogan var!

Alayım bi dsg FR leon +110 bin  giydirmeli?

Satarken nasıl olsa verdigim farkı geri alırım ????

Bu anlayışa göre 

Leon fr dsg ha 375 ha 1 milyon 375 

Al 1,3 milyona sat 1,4 milyona. Kayıp yok ? Hakkaten yok !!!

Olmayan arabaların ötv leri inmiş :D :D   bu gün 4 farklı markayı aradık evet indi ama araç yok dediler, Eylül ayında üretilse bile ekimde belki gelir dediler :)   :)  bu indirimden de teneke sesi geldi :D  

@forjust1day Manuel 241.200,00 TL  şimdi tekrar kontrol ettim. haala aynı... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz  bayii de araç zaten yok, olmadığı halde geçen hafta bana manueldeki %80 ötv yi %50 olarak hesaplayıp 241 çektiler. Dsg için uygulamıyorlar sadece manuel fakir arabası:)  yani burada 241 zaten onları yaptığı indirimlerdendi ama suan rakam 289 değiştiriler bakalım ilerleyen saatlerde ne olacak önemli olan dsg araçlarda yapacakları indirim ama zor gibi…

2A601C94-A99A-4CB7-90BA-21B30A1A9032.jpeg

Benim listede 30 haziranda kalmış sayfayi yeniliyorum düzelmiyor , iphone azizligi sanırım 

Bazı arkadaşlar olayı ötv indirimi sanıyor. Durum öyle değil. Ötvye girme fiyatı değişti araçların. Şunun şurasında dövizler 50krş 1tl arası oynadığında tekrar fiyatlar %80 ötv ye girecek. 

sözüm yeni leon fr manuele. Önceki ana fiyatı 150.252 tl idi. Bugün düşük ötv dilimine sokmak için açıklanan fiyatı 149.800küsür tl 😄 bırakın dövizin 50-60 krş oynamasını 1 kuruş oynasa tekrardan %80 dilimde. Ve bayilerde böyle bir araç yok.kimsenin umudunu kırmak istemem ama Kimse bu aracı bu fiyattan alamayacak. 

Sosyal medyada felan çok görüyorum. Kimse olayın farkında değil. Herkes ötv indirimi sanıyor. Sözüm meclisten dışarı Devletimiz yine milletimizi çok güzel kandırıyor. Gelçi bizimkilerde dünden razı bişey söyleselerde inansak diye. 

@ogzogz  bayii de araç zaten yok, olmadığı halde geçen hafta bana manueldeki %80 ötv yi %50 olarak hesaplayıp 241 çektiler. Dsg için uygulamıyorlar sadece manuel fakir arabası:)  yani burada 241 zaten onları yaptığı indirimlerdendi ama suan rakam 289 değiştiriler bakalım ilerleyen saatlerde ne olacak önemli olan dsg araçlarda yapacakları indirim ama zor gibi…

Ekli dosyayı görüntüle 49650
@metinkarAnlık olarak liste linkteki yani 241 görünüyor.

Liste fiyatlarında diğerlerinde indirim olacağını zannetmiyorum. Yine de hayırlısı..

@metinkar abi indirim yok araçlarda. Sadece 130bin tl olan  %80 ötv barajını 150bine yükseltiler. Otomatik araçların fiyatları 170binden başlıyor. Onlar değişiklik yok. 
şuan sadece piyasadaki vergisiz fiyatı 130-150bin arasındaki araçlar %80 ötvden %50 ötvye düştü. 

Genel olarak bu yine her zamanki gibi müşteriyi sadece bayii bayii gezdirmek hareketlendirmek için olmuş gibi olacak. Yine de gezenlerden life paket ya da daha üst paket alan da olacaktır.. 

Tabii ki şartlar koşullar değişkenlik gösterebilir ancak ola ki manueller stokta var ya da olacak olsun.. DSG kullanan birisi manuel ucuz diye bilmem ki ne kadar gidip de alır? Elindekine biner yine almaz gibi geliyor. Ha ancak al sat ile yine nasıl olsa ileride vergi dilimi sebebiyle firlayabilir diye alıp koyar gibi olasıklarla anca..

"Herkese 1.0 manuel hayırlı olsun.."  derken ben de olabilirse diye yazmıştım. Bana da pek bulunamayacak gibi geliyor.

Her bu giriş fiyatı ötv vs durumu ile ilgili bir şey olsa hemen dsg ve manuel kıyaslaması yapılıyor.

R line alıp manuel alınamıyor olduğu gibi , impression alıp dsg de alınamıyor.

Seçenekler ortada.. life style r line almak demek sadece dsg için almak anlamı taşımadığı gibi, impression da özellikle manuel diye alınmıyor ya da alınmayacaktır..

@yunusaktas91 @golfmk7fan Bende Ankara Doğuşla görüştüm. Yeni matrahın sadece Golf 1.0 Manuel Impersesion modelinde geçerli olduğunu, ellerinde bu modelin bulunmadığını ve diğer modellerde indirimin hiç bir etkisi olmadığını söyledi.

Toyota corolla modelleri icin indirimi gayet yansitmis gozukuyor. Arac bulunabilirse flame donanimi tam sinirda mantikli bi arac.

Film dalavere ile fiyatlar aynı kalacak.  yakıtta yapılan eşel mobil gibi yapılan indirim  komik piyasaya etkisi % 2 bile olmaz halkın gazını alıyorlar.  %50 yi %30 yapıyorum  %70 de %50 olacak diye beklenirken olana  bakın.:) 

Firmalar alt seviye paketlerde  yalıtımdan  bir çok parçaya kadar kırpıyor. Toyota yakında kapıya fitil koymayacak.:)

Kardeşime  polo  bakıyorum  da fiyatlar şaka gibi 120/150 bin lira ülkenin çivisi çıktı.  

Vergi kutsaldır zihniyetinin abuklugu üzerine 

Manuel / dsg fr  leon +110 muhabbeti yaptık ama, 

Sanki dsg yi yerde tekmeledik linç etmeye kalktık gibi anlaşılmasın

1.6 tdi devam etse?

1.5 tsi xxx araç 265 iken 

Varmı vergi dilimi hikayesine dizel farkı +110 bin verecek enayi ???

Yada sunroof ?

Var mı dır ? Aman sunroofum olsun diye 265 sınırını aşıp +110 bin bayılacak sunroof sevdalısı mahalle delisi??

Bulmuşlar uyuyan milleti  sınıyorlar zekasını ???

Geri
Üst Alt