2016 dsg golf uğultu

Serkan15

Yeni Üye
İsim
Serkan
Arkadaşlar merhabalar yeni almış olduğum 2016 1.4 tsi dsg aracımla sadece 90-100 km bandına geldiğimde sanki firezeli bir yola girmişim gibi hafif bir uğultu oluyor.100 km hızı geçtiğimde ses kesiliyor sesi duyduğumda vitesi boşa aldımda ise ses kesilmiyor teker bilyalarından şüpheleniyorum daha önce böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar var mı ? 

90 km hızda başlayıp 110 km hızda susan benzer bir uğultum vardı, ön sol teker porya bilyasında sorun var denildi, değiştirdim sorun yok 1 yıldır.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
@soulflyy Teşekkürler.Bu arada ilk defa dsg kullandığım için açıkçası ondan şüphelenmiştim kavrama falan diye.Yakın zamanda servise gideceğiz o halde ..

Upvote 0
[mention=20856]soulflyy[/mention] Teşekkürler.Bu arada ilk defa dsg kullandığım için açıkçası ondan şüphelenmiştim kavrama falan diye.Yakın zamanda servise gideceğiz o halde ..
Geçen yıl servis ile disarda yaptırma arasında 3 kat fiyat farkı vardı ona göre araştırın.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
teker balyası yapıyor , seyyar balans makinası olan bir yere gidip tek tek baktırın hangi tekerde uğurtu olduğunu söylerler , ona göre bilyayı alıp değiştirin servisle falan uğraşmayın çok yüksek rakamlar istiyorlar benim sağ arkada vardı 350tl ye çözdüm 290 bilye - 50 usta - 10tl soğuk limonata işlem tamam :)

Upvote 0
benim arabada  80 km de sonra  uğultu geliyordu  şanzuman  rulmanları değişti  düzeldi.3000tl bayıldım. 

seninki  teker bilyasından  olabilir 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
uğultu 110-120den sonra kesiliyorsa kesinlikle bilyedir .. hızlandıkça ses gidiyor ama 90-120 arası  ötüyor , şanzıman belli devirden sonra hep yapıyor arkadaş 100den sonra ses kesiliyor dediği için bilye olarak değerlendirdim :)

Upvote 0
İnşallah teker bilyasındandır diyeyim o zaman sadece 90 ve 100 km arası yapıyor çünkü  nasıl anlaşılacak peki usta lastikleri sökünce anlar sanırım servise mi gitmek  lazım rot balans yaptırayım diyorum anlaşılır sanırım orda 

Upvote 0
İnşallah teker bilyasındandır diyeyim o zaman sadece 90 ve 100 km arası yapıyor çünkü  nasıl anlaşılacak peki usta lastikleri sökünce anlar sanırım servise mi gitmek  lazım rot balans yaptırayım diyorum anlaşılır sanırım orda 
lastikler üzerinde iken aracı kaldırıp seyyar rot balans makinası ile lastiği çeviriyorlar hızlıca, zaten tek lastik dönüyor ve o hızda uğultu geliyor hangisi ise rahatça tespit edebiliyorlar..

Upvote 0
Gormussunuzdur bazi rot-balanscilarda lastikleri sokmeden bir makina ile arac uzerinde dondurup yapiolar balansi, iste o makina ile ceviriolar ve sonra dinliyorlar ve size soyluyorlar hangisinin bilyasinda sknti oldugunu tespiti kolay aslinda, o seyyar makinasi olan bir balansci tespit edebilir bilyalardaki sorunu

Upvote 0

Geri
Üst Alt