KAZA YAPTIM

Aydo

Üye
İsim
Aydobaba
Merhaba forum sakinleri Golf 2018 aracımla ışıkta dururken önümdeki araç durduk yere geri vitese taktı kornaya asıldım ama sol ön çamurluğu götürdü karşı taraf herşeyi kabullendi serviste yaptırmaya karar verdim orjinal parçası olsun herşeyi diye bu süreçten sonra ne yapmam gerekir değer kaybı tutarını nasıl alabilirim ne kadar alabilirim bilgi verir misiniz

102D4D7F-F038-45E5-A1E8-CE7C205BF299.jpeg

Konu dışı ama kiş lastigi mi kullaniyorsunuz

Lastikler çok dişli duruyorda

Geçmiş olsun hocam, kaskonuz varsa eğer aracı servise bırakın ve işlemleri kaskonuzdan açın. Karşı taraf suçlu olduğu için kaskonuz karşı tarafın trafik sigortasından onarım ücretini alır. İkame aracınızı alıp kendi aracınızın onarılmasını beklemek haricinde yapacağınız bir şey yok.

Konu dışı ama kiş lastigi mi kullaniyorsunuz

Lastikler çok dişli duruyorda
Evet kış lastiği var :) 4 mevsim de olabilir.

4 mevsim syron marka geçen kış aldım 

Kaskom da mevcut ama işlemlerimi kaskodan mı yaptırayım kasko deldirme muhabbeti var dediler onu da tam bilmiyorum 

Kaskom da mevcut ama işlemlerimi kaskodan mı yaptırayım kasko deldirme muhabbeti var dediler onu da tam bilmiyorum 
karşı taraf hatalı ise kaskonuzda hasarsızlık indirminz  kaybolmaz.

Geçmiş olsun büyük birşey olmamış neyseki kaputa vs denk gelmemiş.

Peki ben direk pazartesi günü servise aracı götürüp yaptırılması için bıraktığımda kaskomdan karşılanmasını isteyeceğim fakat hatayı kime verdiğini pazartesiye kadar bilemediğimiz için herhangi bir sıkıntı olur mu ve araç servisteyken bana servis tarafından hangi araçlar nasıl veriliyor onu da sorayım size 

@Netrodo çok sağolun evet çok birşey yok durduk yere taktı geri vitese sözde beni görmemişte neyse böyle atlattık 

Peki ben direk pazartesi günü servise aracı götürüp yaptırılması için bıraktığımda kaskomdan karşılanmasını isteyeceğim fakat hatayı kime verdiğini pazartesiye kadar bilemediğimiz için herhangi bir sıkıntı olur mu ve araç servisteyken bana servis tarafından hangi araçlar nasıl veriliyor onu da sorayım size 
Geçmiş olsun. Tutanağa ne yazıldığı belirler suç oranını.  Hatalı tamamen karşı taraf ise karşı tarafın trafik sigortası sizin hasarı karşılayacak. Kaskonuz delinmez. Kaskonuz sadece sizin yerinize işlemi takip eder. 

İkame araç olarak kaskodan talep edersiniz. Servis size araç vermez.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Karşı taraf rapora ben çarptım diye yazdıysa sorun yok. Bu gibi durumlarda hatalı kimse rapora hatanın onda olduğunu yazmalı yoksa sonrasında kıvırırsa uğraştırır sizi. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun 

Aynısı başıma gelecekti neredeyse kırmızıda geri geldi suv bi araç kornaya basınca yarım metre kala durdu o günden beri öndeki araçla aramda en az 2-3 metre mesafe bırakıyorum ışıklarda..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@agacmalzeme yazısında cümleye direk kırmızı ışıkta beklerken geri manevra yaptım yazdı suçu kabulleniyorum tarzında birşey yazmadı 

Geri
Üst Alt