YOL SESİ VE ARAC İCİ GÜRÜLTÜ.

Qwerty80

Yeni Üye
İsim
Eren
Arkadaşlar herkese merhaba. 

2013 Golf 7 1.2 TSI comfortline kullanıcısıyım. Aracımdan 30 40 km hızlardan itibaren bir uğultu sesi geliyor. Yol sesi de var ama daha çok motor sesine de benzeyen bir uğultu sesi var. Forumları inceledim lastiklerden olabileceği söylenmiş. Daha önce 2014 polo kullaniyordum bu sesin 5te 1i bile yoktu. Kalın lastiklere veya araç ağırlığına bağladım ama, bu ses çekilmez bir hal aldı. Yaşayan, çözen veya fikri olan arkadaşlar aydınlatabilir mi acaba? Teşekkürler. 

Hos geldiniz

Arac kac km de

Lastiklerin marka ve modeli nedir kac km dir kullandiniz

Poryalardan olabilir lastikleriniz iyi durumdaysa

Upvote 0
Golflerde on camların oralardan bir ruzgar sesi geliyor ancak bende cözemedim tam nereden geldigini, ayrica lastiklerde cok etkilidir yol sesi konusunda eskidiyse ve sert hamurlu bir lastik ise ses yapmasi kacinilmaz

Upvote 0
Bende 3 senedir Michelin CC+ var. Cok guzel ugulduyo :)

Yonlu lastiklerde olurmus. Ruzgarin aksina cikintilar varmis. Yani donus istikmatine bakan tirtiklara ruzgar carpinca bu ses olurmus. Haliyle lastik eskidikce de sertlestigi icin artarmis bu ses...

Upvote 0
teker rulmanlarini kontrol ettirin golf yalitim olarak başarılı bir araç usta olmama ragmen kendi aracimdaki yol sesi sandigim ses meger arka poryanin bozuk olmasiymis

Upvote 0
teker rulmanlarini kontrol ettirin golf yalitim olarak başarılı bir araç usta olmama ragmen kendi aracimdaki yol sesi sandigim ses meger arka poryanin bozuk olmasiymis
+1 

Porya/bilye sesi karıştırılabiliyor. 

30-40km de ne yol, ne lastik ses yapmaz. 

Upvote 0
@Qwerty80 arkadaslarin dediklerine katiliyorum bilyadan geliyor olabilir 30-40 km hizlar yol ve lastik ugultusu icin dusuk bencede, poryalardan olmasi daha muhtemel. 

Upvote 0
Benım  arabada da  40-50 km  hızlarda  uğultu geliyordu  teker  bilyaları değişti düzeldi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt