Yetkili servisten orjinal aksesuar degişimi

FatihTan

Üye
İsim
Fth
Herkese merhabalar, iyi forumlar. Aracım 2020 1.5 comfortline, bugüne kadar aracımda herhangi bir aksesuar vs değişimi yapmadım, ama highline far ve arka stoplar ve katlanır ayna hoşuma gidiyor, eğer değişim yaparsam orjinallerini tercih etmeyi düşünüyorum, merak ettiğim konu bu parçaları vw yetkili servislerinden sipariş edip değiştirmek çok fahiş fiyatlara mı mal oluyor, neden kimse tercih etmiyor, bu konulara yabancıyım, forumdan okuduğum kadarıyla genellikle uzakdoğudan gelen ürünler tercih ediliyor, tek neden maliyet mi arkadaşlar

Selamlar hocam, bu konu ile ilgili daha önceden yapılmış bir araştırma ve sonuçları mevcut olacak. sonuç olarak maliyet yüksekliğinden dolayı yaptıracak olan kişi vazgeçmişti. tekrar vazgeçtiğinde de vazgeçtimi bilemiyorum ama en mantıklısı aracı satıp isteğinize uygun bir araç almak. forma bakın ilgili konuyu bulacaksınız.

@Culture33 anladim hocam dediğiniz gayet mantıklı, geçen yıl aracımı aldığımda 35.000 TL farkla highline teklif etmişlerdi, bazen pişman oluyorum highline tercih etmediğime ama yine de seviyorum golfümü :)

@FatihTan araç değiştirmek isteseniz de bazen aklınızdakileri yeni araçta bulamayabiliyorsunuz.Ben katlanır aynayı doğuşta,farı osram'da arka stopları da muhtemelen doğuş'ta değiştireceğim.Ender'de multimedia ve direksiyon değiştirdim herhalde ilk ve son gidişim  :)

@FatihTan arka stoplar ve katlanır ayna  ender  elektronikte  yaptırırsın

ön farlarıda  osramdan alırsın 

harika  olur

@FatihTan araç değiştirmek isteseniz de bazen aklınızdakileri yeni araçta bulamayabiliyorsunuz.Ben katlanır aynayı doğuşta,farı osram'da arka stopları da muhtemelen doğuş'ta değiştireceğim.Ender'de multimedia ve direksiyon değiştirdim herhalde ilk ve son gidişim  :)
Hocam buralardaki ürünler de anladığım kadarıyla yan sanayi peki orjinalleri gibi kaliteli olacak mı aynı performansı verecek mi merak ettiğim konu bu, ayrıca aracımı satmam durumunda bu parçalar orjinal değil denilip değer kaybı olur mu

@mufayu Bende bir daha gitmem ender elektroniğe shark anten taktırdım yamuk yapıştırdılar, krom pedal taktırdım yerinden çıkıyor, çinli carplay takdırdım ses kalitesi hoşuma gitmedi sattım, gizli özellikler sınırlı( benim arabamda anahtarsız çalıştırma var yurt dışında araba çalışırken araba kilitlenebiliyor gizli özelliklerden bunu yapamayız dediler, kadran selamlama vs onları yaptılar), led plaka aydınlatma taktırdım memnun kaldım... 

[mention=19510]mufayu[/mention] Bende bir daha gitmem ender elektroniğe shark anten taktırdım yamuk yapıştırdılar, krom pedal taktırdım yerinden çıkıyor, çinli carplay takdırdım ses kalitesi hoşuma gitmedi sattım, gizli özellikler sınırlı( benim arabamda anahtarsız çalıştırma var yurt dışında araba çalışırken araba kilitlenebiliyor gizli özelliklerden bunu yapamayız dediler, kadran selamlama vs onları yaptılar), led plaka aydınlatma taktırdım memnun kaldım... 
Aynen öyle.Birçok işimde @zulalyol abi tek geçerim.Pedal'ı sağolsun @frknyldrm trimle uğraşmadan gözü kapalı taktı :) Ender'in önünden geçince kafamı halısahaya çeviriyorum artık ((:)
Multimedyayı takarken nasıl yaptılarsa vitesin krom çerçevesi yamulmuş parmağı kesti attı temizlik yaparken.

Hocam buralardaki ürünler de anladığım kadarıyla yan sanayi peki orjinalleri gibi kaliteli olacak mı aynı performansı verecek mi merak ettiğim konu bu, ayrıca aracımı satmam durumunda bu parçalar orjinal değil denilip değer kaybı olur mu
Siz hangi ürünü düşünürseniz hepsini bulabilirsniz tercih meselesi ve aksine aracınıza değer katıyorsunuz.Orjinal olduğu sürece sorun olmaz hocam.Bir de kendi isteklerinizi başka alıcı beğenmeyecek diye ertelemeyin hayat kısa zevk alın nacizane fikrim :)

@FatihTan hocam ayna ve stoplar yan sanayiden iki kat pahalıdır. Ama farlar 5-6 katı bulur. Tavsiyem stoplar temiz çıkma bulunabilir ve ben olsam böyle yapardım. Ayna ise inanın bir markanın replika ürünü orijinalden daha kaliteli. Dişli seti metal. Çok daha sağlam. Ben ayna işinde tercihimi replikadan kullanırım. Farlar ise ya hiç yaptırmayın yada kesinlikle orijinal yapın. Orijinal far için bir çok bileşen gerekiyor. Sadece far olarak düşünmeyin. Ekstra maliyetleri var. 

Geri
Üst Alt