7.5 Golf için cam film

Memur yanlış bilgi vermiş . İlk çevirmede uyarı verirler trafikten men etmezler filmi sökmediniz ikinci çevirmeye aynı şekilde girdiniz bu sefer aracınızın meni için belge imzalarsınız . Bundan sonraki süreçte ise ön cam filmini sökersiniz  emniyete gidip aracınızı göstersiniz . 2-3 farklı araçla farklı seferlerde bu süreci işledik . 
Bilgilendirme için teşekkürler hocam, doğrudur.

Bu süreçte memurların doğru düzgün bilgi sahibi olmadığını görmüş oldum. Can sıkıcı durumlar.

Öyle veya böyle netice itibarıyla iş cam filmini sökmekle sonuçlanacağı için ön cama yaptırılmasını tavsiye etmiyorum.

@mbonat tamamen saydam olan hiç bir şekilde renk içermeyen sadece ısı için yapılan filmlere de yasak var mı? yok mu? benim bilgim yasak olmadığı yönünde. 

@mbonat tamamen saydam olan hiç bir şekilde renk içermeyen sadece ısı için yapılan filmlere de yasak var mı? yok mu? benim bilgim yasak olmadığı yönünde. 
Hocam PP60 ile ceza yedim, bir arkadaşım da air80 ile yedi. Air80 biraz talihsizlik olmuş ama, bizimkisi kendi söylemiş film olduğunu. :)

Şuan için ön cama herhangi bir film yapıştırılması ceza sebebi..

Aracın 4 bir tarafı açık renk olsa  sorgulama bile yapmayabilirler. Tabii ki ihtimal.. 

Örneğin bir çevirmede (ön camımda film yok , ön kapılar 3m cs35, arka kapılar ve bagaj camı cs20 bir de araç koyu renk..) memurun biri sorgu yaparken diğeri bana bir ön camdan bir yan camdan bakıp "teknik olarak" ölçüm yapıyordu :)

Eğer ki bir cihaz ile ölçüm yaparak bir aralık belirlenip kontrol edilirse o zaman yorumlanabilir olmaktan çıkar ve insanlar en azından belirlenen kritere uygun filmi yaptırabilirler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf7 olsa neysede 7,5 için cam filmi tavsiyesinde bulunmak çok zor :)

şaka bi yana llumar marka istiyorsanız ,llumar ahmet var, çok iyi ustadır. ama filmler pahalı.

ön cama air80 yaptırın tavsiyemdir. polis sizi tanıyan bi hasmınız değilse özellikle farkedip anlaması çok zor :)

ön cama air80 yaptırın tavsiyemdir. polis sizi tanıyan bi hasmınız değilse özellikle farkedip anlaması çok zor :)
IMG_20210816_112757-02.jpegCitroen'in cam filmi muhtemelen air80. Araç kameramda Cpl filtre var. Ön camımda film yok. Fark ortada.

Polis araçlarındaki kameralarda yansıma önleyici filtre varsa tespit etmek zor değil. 

Bu arada yukarıdaki görsel, geçenlerde bahsettiğim virajda çıkan sürpriz yumurta.

On 11.08.2021 at 9:50 AM, ogzogz yazdı:

Tecrübe ile atlatmış olduğum olası bir kaza da denilebilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf7 olsa neysede 7,5 için cam filmi tavsiyesinde bulunmak çok zor :)

şaka bi yana llumar marka istiyorsanız ,llumar ahmet var, çok iyi ustadır. ama filmler pahalı.

air80 i ben de tavsiye ediyordum ancak artık edemiyorum.

yaptırdıktan bir kaç ay sonra çizik fark ettim, uygulama kaynaklı sonradan çıktı zannettim götürdüm gösterdim sonradan çizilmiş kullanıcı hatası dediler. Uygulamadan sonra yıkamaya bile vermedim aracı, yani çizebileceğim bir durum olmadı, nasıl çizildi hala çözebilmiş değilim ama demek ki çok kolay çiziliyor. Şimdi sürekli gözüme takılıyor kıyabilsem söküp atacağım.

Geri
Üst Alt