Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Komik olacak ama, o cihazı yapmışlar. 

Polisler onu tespit eden cihazı da yapmışlar diye duydum.
O halde ben sorayım.   :000043-medium:

Radarı tespit eden ama kendisi tespit edilemeyen legal bir cihaz var mıdır?

Cevap: Yandex. Aslında bir software 

Nasıl: Tüm kullanıcılar radar yerlerini işaretledikleri için. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ne zamandır bu konuya yazacak oluyorum memlekete gidince ceza kağıtlarını da eklerim inşallah şimdi toptan yazayım

Önceki aracım i20 dizel ile aracı 15 Temmuz 2015 te aldım.

1)Şereflikoçhisar Ankara istikametinde-132km/h-1 Eylül 2015

2)Eskişehir-Çifteler Ankara istikametinde-129km/h-20 Eylül 2015

3)Ordu Giresun istikametinde-83km/h-20 Eylül 2015

4)Eskişehir-Çifteler Eskişehir istikametinde-122km/h-23 Ocak 2016

5)Eskişehir-Sivrihisar Ankara istikametinde-125km/h-07 Şubat 2016

6)Ordu-Nefise Akçelik Tüneli-126km/h-07 Şubat 2016

7)Kırıkkale-Delice-123km/h-25 Haziran 2016

Ve 24 Temmuz 2016 da Golf'ümüzü alır almaz cezalar silsilesine devam aradaki fark artık daha hızlı giriyorum radara :)  

8)Uşak-Banaz şehir merkezi-80km/h-24 Temmuz 2016

9)Eskişehir-137km/h-17 Eylül 2016

10)Amasya-Merzifon -141km/h-14 Ocak 2017

Bu cezaların 7 tanesi Rize-Kütahya veya tersi istikamette yaşandı.

Geçen yaz aylarında Erzincan - Refahiye Yolu üzerinde Hız sınırından iyi ceza yedim . bu hayatımda yediğim ilk hız cezası idi (15 yıl süre zarfında) Tam 412 TL ... Vallahi aracım o kadar yakmadı git gel memlekete :)  

Not: Sadece sitemizden yenen cezalardan yola cıkarsak ciddi paralar. örneğin buraya yazanlardan alınan paralarla 1 Golf 7 daha alınabilir :)  

İlk cezamız bugün Kocaeli-Sakarya yolundan geldi. 133 km hıza 206 tl  >:

IMG_6113.JPG

istanbulda ceza uygulaması olan noktalar nereler? Ben aracı aldım alalı ceza yemedim. EDS'lerin kayıt almadığını artık konunun TEDES'e geçtiğini duymuştum. Ceza uygulaması olan TEDES noktaları nereler?

İlk cezamız bugün Kocaeli-Sakarya yolundan geldi. 133 km hıza 206 tl >:
/monthly_2017_02/IMG_6113.thumb.JPG.95ffeca18463ab2854493aa04e2de18a.JPG
1 km için itiraz hakkınız var. Ödedikten sonra şansınızı deneyebilirsiniz.

dükkanımızın önünde ceza yedim geçenlerde. karşıdaki dükkan komşusu uyardı, polis arabana ceza yazıyor diye. gittim polisin yanına. hayırdır memur bey,1.5 yıldır dükkanımın önüne parkediyorum, hiç bu yüzden ceza yemedim. ne dese beğenirsiniz; parkettiğim yer yani dükkanımın önü otobüs durağına yakınmış, durağın 15m uzağına park serbestmiş. :)

böylece bir kuralı daha öğrenmiş olduk. paşa paşa cezayıda ödedik. :)

@ft19 Duraklarda sıkıntı olmaması için(2-3 otobüs aynı anda geldiğinde sıkışıklık yaşanmasın diye) 15 metre ileri ve geri park yasağı var. Amasya'da ki durakların hepsinde yerde çizgi, kenarda da tabela var. Uyan var mı derseniz, mâlum. :)

bana polis arkadaşın söylediği durak levhasının bulunduğu yerin sağdan soldan 15m ilerisine. bana pek mantıklı gelmedi açıkçası. 

bana polis arkadaşın söylediği durak levhasının bulunduğu yerin sağdan soldan 15m ilerisine. bana pek mantıklı gelmedi açıkçası. 
o zaman polis doğru söylemiş, mevzuatta yazan da bu hocam. 

Geri
Üst Alt