Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Eskişehir - ANKARA arasında ortalam hızın başladığı sivrihisardan sonra genelde gazlarım , ortalama hız ölçen sabit radarlardan dolayı ara ara gazlar ortalama hızımı ayarlarım ,fakat geçen hafta aynı yola hareketli radarda koyduklarından hız cezalarıma yenisini ekledim, 24/02/2016 tarihi itibariyle 7'inci radar cezamı yemiş olmanın verdiği huzurla yaşamıma devam ediyorum. :)

ilk ve tek cezamı yanlış parktan yedim, haklıydı kesen polis memuru ne diyebilirsiniz ki &:  Ama esas cezayı HGS'den yedim, bir kere geçmek zorunda kaldım bakiye olmadan o çok koydu X(

Yahu neolacak,anayol üzerinde iki kamera tak, giriş çıkış 50km hızı aşınca yolla 200-300 ceza gitsin.

Başımda kavak yelleri eserken ilk cezamı Nato kavşağında yedim kardeşimin emanet toros'la.

Kavak yellerinin kaynağı sağ koltuğumda oturan şimdiki eşim ve  yıllardan 1998...  kemer cezasıydı.. ama park ederken bile kemer takmayı alışkanlık edinmeme vesile oldu kendime kızgınlığım.

Neticede bir kural varsa uyulması ve bizlerin esenliği için konmuş...

Deli zamanlarımda delice ve şimdilerde gurur duymayacağım şeyler yaptım... 

Radar konusunda resmen, hastalık derecesinde ve paranoya seviyesinde takılı olduğum için her daim dikkatle kullandım. bu güne kadar radar cezam yok.

İzmir - Afyon - Ankara - Konya-Uşak, İstanbul, Bursa, balıkesir, Antalya, Denizli, Alanya civarındaki bütün radarları ezbere bilirdim. 

Nerede gece radarı, nerede hareketli, nerede sabit, nerede mobil (araçlı) radar var? Hepsini saat saat bilirdim...

Mesai 08:00'de başlar hazırlıklar derken 09:00 ila 11 arası mesai ve 2 saat istirahat sonrası tekrar tek saatlerde araçlı ve mobil radar görevdeydi mesela...

Bana kalırsa ibretlik olan İzmir - Antalya karayolunda özellikle Korkuteli'den sonra devriye gezen hareketli radar değil ambulanstı..

Radarın olması veya olmaması fark etmez... Yolu bilmeyen, tekerleğin birini düşük bankete veya mıcıra kaptıranlar için uçurumları, yol kenarlarını devriye gezerlerdi...

Bana inanın keskin viraj levhasından sonra 120 km hızla girseniz aracın sarsılmadan çıktıktan sonra şaşar kalırsınız. ama gel gelelim hiç bir tabela yokken hızınızı 50 km/s e düşürmeniz gereken virajlar da bulunur.. Kısacası tam bir tuzaktır Antalya yolu..

En çok da kendine güvenen ve kendisini usta şoför adleden ve/veya gerçekten de usta olsa da bir anlık dikkatsizliği, uykusuzluğu veya ayarsız sağ ayağı nedeniyle olması gereken hızın üzerine çıkanları çıkamadıkları virajda veya yol kenarındaki uçurumda onları bekleyen Azrail'in nöbetinden geriye kalanları toplamak için devriye gezer Ambulans ve Jandarma..

Ben yeni araç alanlara bile içerisinde kaza ve bela geçen bir cümle kurmamak adına dikkatle seçerim sözlerimi ve "sevdiklerinizle birlikte güle güle keyfini sürmelerini ve keyifle sürmelerini dilerim.

Şimdi de benzer bir dileğim olacak.

Dilerim kurallara uymak eziyet olmasın ve dilerim kurallar hep sizin yanınızda kalsın ve dilerim sınırlamalara hiç ihtiyaç olmasın...

Şu mesajımı hatırlatayım sizlere vakti olanlara..

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk cezamı samsun türkiş kavşağında yedim gece gezici radara yakalandım 100 le girmişim 70 le gidilcekmişşşş 3 şeritli yolda  s=s15

Bir sene oldu sanırım 

Tekirdağa giderken Malkara ışıklarda 50 ile geçmem gerekirken 78 le geçtim diye yemiştim cezamı. Şimdi 70 olmuş hatta yolda çalışma var diye kaldırmışlar bile :(  

Manisa dan İzmir e geçerken hemen Bornova girişinde çevre yolunda 105 le ceza yedim, meğer 90 imiş limit.

Artık radar olayı kalkıyor zaten pilot uygulama eskişehir ankara arası yapılıyordu genele yayacaklar.. Mesala eskişehir den saat 14.00 da cıktın kamera seni cekıyor ve zamanını, hesaplamışlar 120 km hızla ankara ya 2 saatte varır diye, eger siz 1 saat 59 dakikada girerseniz ankaranın girişindeki kamera sizi cekıyor zaman aralıgını hesaplıyor ve evinize direk ceza geliyor.. *örn gercek zaman dilimi değil..

Sent from my iPhone using Tapatalk

istanbulda çevreyolundan piyalepaşaya doğru inerken gezici radara denk gelmiştim.

FSİ motordan TSİ motora geçeli tam 1 hafta olmuştu sanırım onun verdiği gazla biraz fazla makas attım ona uyuz oldu polis arkadaşlar :)

Aynadan bakınca ön camında bir sürü kamera olan bir araç fark ettim sonuç 1 hafta sonra eve geldi 90 la gittigim için 180 tl :)

Birde şu var o günde iddaa tutmuş kuponu tahsil için bayiye gittim tutar tam 180 tl bayiden çıktım ve amcam aradı cezan gelmiş hayırlı olsun :)

Erken ödeyerek 130 yatırmıştım sanırım 50 lira bana kalmıştı kupondan :(' :('  

Tekirdağ'dan Muratlı'ya girişte daha köprüye gelmeden 66 km. hız ile giderken 412 TL ceza kesmişler..

İşin ilginç tarafı ceza 24 Nisan tarihli..

1 Mayıs'ta o yol için hız limiti 70 km. ye yükseltilmiş..

Ceza bana 11 Mayıs'ta tebliğ edildi..

Üstelik ceza yazılan arabayı 30 Nisan'da satmışım :)

Bu durumda itiraz hakkım olur mu?

Tekirdağ'dan Muratlı'ya girişte daha köprüye gelmeden 66 km. hız ile giderken 412 TL ceza kesmişler..

Sivasla eskişehirin ligde kalma hikayesine döndü bu iş :D

Yasal itiraz suresinde hız sınırı yükseltildiğine göre itiraz hakkınız var hocam. 

İtiraz sürecinden önce Cezayı ödemeniz gerekebilir 

Biliyorsunuz aracı satarken czalar online yansımadığı için gecikme olması cezanın size ait olmadığının kanıtı sayılmaz.

27 Subatta izmir mavisehir serinkuyu arasinda shell istasyonunun hizasinda bi radar var(tepede kamera seklinde) orada hiz siniri 70 imis ben 90 km den ceza yemisim.

en son cezamı 2014 yılında yemiştim bir önceki aracımla İzmir Altınyolda 70km hız sınırı olan yerde 111 km ile gitmişim cezasıda 356 tl o zaman baya koymuştu :) Emniyetten konuyla ilgili resim istedim eksik olmasın göndermişlerdi. 

35 LD 098.jpg

Geri
Üst Alt