Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Herkese Selamlar,

Geç tebliğ edilen ceza mağduruyum maalesef. Ard arda toplamda 9 ceza birden geldi. Mayıs.19'dan itibaren şuan için Ekim.19'da kaldım. Muhtemelen Ocak.20'ye kadar en az 3-4 tane daha gelir. Yediğim cezalardaki hızım hep 92-95 km arası. Hız limiti ise 80. Sabahları şirket aracımla fix geçtiğim bir yer olması sebebiyle belirteceğim yerden geçecek olan arkadaşların dikkate almasını rica ederim.

Her sabah 6.30 arası beylikdüzü'nden kağıthane'ye giderim. Enteresan olan cezaların hepsini şirket aracımla yedim. Özel aracımla da aynı yerden aynı şekilde geçiyorum. Acaba radarın ve kameraların çalışıp/çalışmadığı bir saat olabilir mi? Yoksa özel aracıma kıyak mı geçiyorlar anlamadım doğrusu. Şimdi sizlere lokasyonu belirtiyorum ;

Beylikdüzü E-5 üzerinden Ankara yönüne giderken 5M migros'u yada marmara park'ı geçtikten sonra hemen yoğuş aşağa bir rampa var. Bilenler bilir hemen sağa TEM için yan yol ayırımı var. Tam o yol ayrımına gelmeden üsteki kameralar çok güzel fotoraflar çekiyor. Dikkat edin arkadaşlar.

image.png

Herkese Selamlar,
Geç tebliğ edilen ceza mağduruyum maalesef. Ard arda toplamda 9 ceza birden geldi. Mayıs.19'dan itibaren şuan için Ekim.19'da kaldım. Muhtemelen Ocak.20'ye kadar en az 3-4 tane daha gelir. Yediğim cezalardaki hızım hep 92-95 km arası. Hız limiti ise 80. Sabahları şirket aracımla fix geçtiğim bir yer olması sebebiyle belirteceğim yerden geçecek olan arkadaşların dikkate almasını rica ederim.
Her sabah 6.30 arası beylikdüzü'nden kağıthane'ye giderim. Enteresan olan cezaların hepsini şirket aracımla yedim. Özel aracımla da aynı yerden aynı şekilde geçiyorum. Acaba radarın ve kameraların çalışıp/çalışmadığı bir saat olabilir mi? Yoksa özel aracıma kıyak mı geçiyorlar anlamadım doğrusu. Şimdi sizlere lokasyonu belirtiyorum ;
Beylikdüzü E-5 üzerinden Ankara yönüne giderken 5M migros'u yada marmara park'ı geçtikten sonra hemen yoğuş aşağa bir rampa var. Bilenler bilir hemen sağa TEM için yan yol ayırımı var. Tam o yol ayrımına gelmeden üsteki kameralar çok güzel fotoraflar çekiyor. Dikkat edin arkadaşlar.
/monthly_2020_04/image.thumb.png.73c781243a540a2dad66ec1a986b2ed4.png

Gecmis olsun hocam

İstanbulda geçen seneye kadar bu uygulama yoktu

Ankara uygulaması yani!

82 sınır her türlü ana bağlantı yolu çevre yolu.

Tam benlik uygulama 

Tdi la bile az yakmaya kanırtanlardandım  zaten!

İyide radar cezam hiç yok degil

Otoban kullanmayım dedim geçen yaz ankaradan çıktım eski e5 den düzceye gidip pakmaya fabrikaya makine parçaları bırakıcaktım iş gezisi yani

Gerede  girişde meskun mahal hız sınırı 50 imiş 59 la 230 ceza kitlediler (eds)

Otobanın gözünü seveyim 

130 sınırı var 

110 fix giderim yıllardır.

• Beğen
Tepkiler: SCC
@frknyldrm Frankfurt'ta arkadaşım var, benzer durumda itiraz edip ödeme yapmadığını söyledi.

@frknyldrm Frankfurt'ta arkadaşım var, benzer durumda itiraz edip ödeme yapmadığını söyledi.
Bu daha da enteresanmış. :D

Araba ortada, cezanın iptal olması için ancak aracın çalınmış olması gerekir herhalde. Kulağa pek mantıklı gelmiyor, kafama yatmadı.

O zaman burada hız koridorlarındaki kameralardan geçerken arabanın içinde yere düşürdüğümüz telefonumuza uzanıyor olsak cezadan muaf olacağız.  :)

Ceza şahsa değil, arabaya kesiliyor zaten. :)

Ben mi yanlış biliyorum yoksa? 
Aynen öyle hocam, ceza kağıdıda plaka yer zaman gittiğin hız yazıyor, şahsi bir isim yazmıyor. Bu şekilde Araç kimin üzerineyse ceza makbuzuda o kişinin adresine gidiyor. Yani o an arabayı dedem bile kullansa ceza araç sahibine geliyor. 

Arkadaşlığınız ne dercede bilmiyorum ama bu bahsettiğiniz imkansıza yakın, keyfiye kesinlikle ceza iptali olmaz, fakat şöyle bir durumda olabilir; 

*Radar cihazı arızalıdır itiraz edersiniz iptal olur

*Cezanın kesildiği mevkide siz hiç bulunmamışsınızdır iptal olur Vs 

Ama herşey yerli yerindeyken ve siz haksız durumdaysanız öyle yada böyle o cezayı ödemek zorundasınız. Devlet kolay kolay yanılmaz, yanılırsada zaten gereğini yapıyor. 

Samsun - Bolu arasını neredeyse ayda bir gitmekten dolayı nerede radar var çok iyi bilirim. Genelde Golf ile gidip geldiğim için hep 120'ye sabitliyorum ortalama hız sınırı olmayan yerlerde.

Geçen sefer Transporter ile Samsun'dan Istanbul'a gidiyorduk. Ilgaz'ın girişine radar koymuşlar ilk defa. Yol da bomboş. Hız sabitleyicisi olmadığından dolayı bildiğim yol olmasından mütevellit arada 130 falan da yapıyorum. Radarı gördüm hızım 114. Tam da ''oh be'' girmedim derken ileride polis yolun ortasına geldi ve el hareketiyle sağa geçmem için işaret yaptı...

İçimden ''hasss...'' dedim. Ulan bu araba kamyonet olarak geçiyor... 10 km düşük gitmem lâzımdı diye... Ama çok geç. Golf'ten gelen 110luk yolda 120 ile gitme alışkanlığı işte.

Velhasıl, Transporter için 100 ile gidilecek yolda maksimum sınır 110 olduğu için 4 kmh farkla yıllar ve on binlerce km sonra ilk defa ceza yedim.

Ve içimden keşke 3-5 km hız fazlasına yazacaklarına sinyal vermeyenlere, gündüz sis farı açanlara, hatalı sollama yapanlara vs yazsalar diye geçirdim fakat kural kuraldır...

28 şubatta kırmızı ışık. 

Normalde dikkat ederim ancak, döner kavşakta 2. Işık kırmızı yanmış öndekilerin peşine dalıp geçmişim. Belki saniyelik bir şeydi ama affetmemişler.

İtiraz vs olmasın diye 2 tane de fotoğraf eklemişler. İlkinde Işık kırmızı iken aracım ışığın gerisinde , ikincisinde de geçmiş gitmişim. Benim hemen arkamdaki aracın fren lambaları yanıyor o cezadan yırtmış o anda.

282 liraydı sanırım erken ödemeyle 220 civarına denk geldi. Normalde unutmuştum ama e-devletten mail geldi bugün 45 gün önceki cezayı haber veriyor.

Samsun - Bolu arasını neredeyse ayda bir gitmekten dolayı nerede radar var çok iyi bilirim. Genelde Golf ile gidip geldiğim için hep 120'ye sabitliyorum ortalama hız sınırı olmayan yerlerde.

Geçen sefer Transporter ile Samsun'dan Istanbul'a gidiyorduk. Ilgaz'ın girişine radar koymuşlar ilk defa. Yol da bomboş. Hız sabitleyicisi olmadığından dolayı bildiğim yol olmasından mütevellit arada 130 falan da yapıyorum. Radarı gördüm hızım 114. Tam da ''oh be'' girmedim derken ileride polis yolun ortasına geldi ve el hareketiyle sağa geçmem için işaret yaptı...

İçimden ''hasss...'' dedim. Ulan bu araba kamyonet olarak geçiyor... 10 km düşük gitmem lâzımdı diye... Ama çok geç. Golf'ten gelen 110luk yolda 120 ile gitme alışkanlığı işte.

Velhasıl, Transporter için 100 ile gidilecek yolda maksimum sınır 110 olduğu için 4 kmh farkla yıllar ve on binlerce km sonra ilk defa ceza yedim.

Ve içimden keşke 3-5 km hız fazlasına yazacaklarına sinyal vermeyenlere, gündüz sis farı açanlara, hatalı sollama yapanlara vs yazsalar diye geçirdim fakat kural kuraldır...
Yukarıdaki mesajı yazarken 3 günde 3 ceza daha kitlemişler. Çanakkale, Bursa, Sinop!
Bunlar henüz tebliğ edilmedi; e-devletten gördüm. Biri kırmızı ışık, diğer ikisi hız sınırı. Fotoğraf yok bir şey yok.

Nasıl itiraz edebilirim? İtiraz edip süreci bilen ya da sonuçlandırabilen var mı? Trafik şubeye gidip fotoğraf talebinde bulunabilir miyim?

WhatsApp Image 2020-04-15 at 15.28.14.jpeg

Yukarıdaki mesajı yazarken 3 günde 3 ceza daha kitlemişler. Çanakkale, Bursa, Sinop!
Bunlar henüz tebliğ edilmedi; e-devletten gördüm. Biri kırmızı ışık, diğer ikisi hız sınırı. Fotoğraf yok bir şey yok.
Nasıl itiraz edebilirim? İtiraz edip süreci bilen ya da sonuçlandırabilen var mı? Trafik şubeye gidip fotoğraf talebinde bulunabilir miyim?
/monthly_2020_04/1373650354_WhatsAppImage2020-04-15at15_28_14.thumb.jpeg.540106f32f1aae1dca2c6677b030cd47.jpeg
Hocam acele etmenize gerek yok eve tebligat fotolu yakın zamanda gelecektir.Ben Çanakkale-Ezine yolunda en son ceza yedim 499tl indirimli 366 ödedim.Bana cezadan 4 ay sonra geldi tebligat geldi.
İtiraz olayı sıkıntı biraz çıkarmı bişey zor derim.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ankara-İstanbul otobanında Gerede-Çamlıca gişeleri arasında ortalama hızdan ceza yedim 2 hafta önce. Acelem olduğu için hızlı gitmem gerekti. Ortalama hız çalışmıyordur diye düşünmüştüm ama 154km/h ort hız ile 288 TL ceza yedim. 157km/h olsa 598 TL olacaktı.  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fcsrn Hocam bu ortalama hız muhabbetini biraz açabilir misiniz? Ben de Ankara-İstanbul arası yol yapıyorum ama üst sınır nedir, nasıl hesaplanıyor kaynak bulamadım.

Tekirdağ tarafı otobanda ortalama hız 145.. ve sonuç ceza ;(

Geri
Üst Alt