Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

@Recep Gül 50 dır hocam o yol %10 sollama payı 55 ...

Sonuç olarak 56 da af yok yaşadığım ilçede bu şekilde hergün yazıyorlar ondan biliyorum saygılarımla 

Sollama payını da katmıştım işte polise itiraz ettim son limit 55 dedi yazdı cezayı

Eskişehir ESPARK AVM civarında 74/B maddesinden 488 TL ceza yedim. 6 senedir ilk cezam bu.

merak ettiğim, ihlal yaptığıma dair cezayı kesen trafik şubeden kanıt isteme hakkım var mı?

Az önce E-devlete düstü, Tarih: 22.07 .2109 Tekirdag-Malkara D110-03 K.YOLU SANAYI ONU KESAN IST. 235 lira hemen ödiyeyimde indirimli olsun, daha gelecek 2-3 tane daha var yaz tatilinden

Eskişehir Çevre yolunda otogara yolcu yetiştirirken, mobil radara yakalandım, sonuç 50 TL lik otobüs bileti yanmasın diye 488 TL trafik cezası. 

Anlamadığım 29 ekimde sabahın köründe o polis aracının orada ne işi var :)

Eskişehir ESPARK AVM civarında 74/B maddesinden 488 TL ceza yedim. 6 senedir ilk cezam bu.

merak ettiğim, ihlal yaptığıma dair cezayı kesen trafik şubeden kanıt isteme hakkım var mı?
Mahkemeye başvurmuştum cezanın iptali için. bugün yanıt geldi ve reddedildi  :D  ama bu vesileyle ihlali yaptığıma dair kanıtı (video kaydını) görmüş oldum. Bilginize...

• Beğen
Tepkiler: SCC
Mahkemeye başvurmuştum cezanın iptali için. bugün yanıt geldi ve reddedildi  :D  ama bu vesileyle ihlali yaptığıma dair kanıtı (video kaydını) görmüş oldum. Bilginize...
İhlalin videosunu paylaşsaydın iyi olurdu😁

yaya geçicinden geçmekte olan ailenin kimlikleri apaçık ortada olduğu için ve bu durum kişisel verilerin gizliliği ilkesine aykırı olabileceği için ikinci bir ceza yemek istemiyorum :D  artık KVKK adında bir kurumumuz var biliyorsunuz ve hiç de bu konuda acımıyorlar  ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar.

Bir sorum olacak. Su an Eskisehir’den İstanbul’a dogru yoldayim. Az once Bilecik-Bozuyuk arasinda bir radari gectim. Sag seritteki EDS logolu hiz tabelasinda otomobil icin 110 yaziyordu. Sol seritteki bariyerlerde de yol calismasi tabelalarindaki gibi sari renkli hiz tabelalari vardi. Once 70, sonra da 50 tabelasini gectim, 200 metre ileride de radarin yanindan tahmini 80 km/h ile sagimdaki kamyonun yanindan gecerken flas patladi.

Ceza kestiyse ya bana ya yanimdaki kamyona kesti ama anlamadigim seylerin birincisi, ayni mesafe icinde hiz sinirina dair iki farkli tabela varsa bunlardan birinin digerini hukumsuz kilmasi gibi bir durum var midir, varsa mantigi nedir? İkincisi, sag seridimdeki kamyonlarin hiz sinirlari benden dusuk olmasina ragmen benimle ayni hizda gitmeleri. Tircilar kamyoncular radarlari ezbere bildigi icin ceza yiyecek hizda gecmezler diye dusunuyorum ama flas niye patladi ona da kafam takildi. 

Fikirlerinizi bekliyorum. 

@yunusaktas91 Tipik bir ceza, avrupada böyle cok ceza yedim, sari tabelalara dikkat etmeniz gerekirdi. Büyük ihtimalle yolda calisma vardi, böyle durumlarda hiz limitini düsürürler

Buradaki sorun, hiz limitini cok cabuk düsürmeleri, ne oldugunu anlamadan cezayi yiyorsun

Selamlar.

Bir sorum olacak. Su an Eskisehir’den İstanbul’a dogru yoldayim. Az once Bilecik-Bozuyuk arasinda bir radari gectim. Sag seritteki EDS logolu hiz tabelasinda otomobil icin 110 yaziyordu. Sol seritteki bariyerlerde de yol calismasi tabelalarindaki gibi sari renkli hiz tabelalari vardi. Once 70, sonra da 50 tabelasini gectim, 200 metre ileride de radarin yanindan tahmini 80 km/h ile sagimdaki kamyonun yanindan gecerken flas patladi.

Ceza kestiyse ya bana ya yanimdaki kamyona kesti ama anlamadigim seylerin birincisi, ayni mesafe icinde hiz sinirina dair iki farkli tabela varsa bunlardan birinin digerini hukumsuz kilmasi gibi bir durum var midir, varsa mantigi nedir? İkincisi, sag seridimdeki kamyonlarin hiz sinirlari benden dusuk olmasina ragmen benimle ayni hizda gitmeleri. Tircilar kamyoncular radarlari ezbere bildigi icin ceza yiyecek hizda gecmezler diye dusunuyorum ama flas niye patladi ona da kafam takildi. 

Fikirlerinizi bekliyorum. 
Eds ort hızdan da ceza yazıyor diye biliyorum eds bölgesine giriş ve çıkış ortalamanız belirlenen limitten yüksek olabilir 

Eds ort hızdan da ceza yazıyor diye biliyorum eds bölgesine giriş ve çıkış ortalamanız belirlenen limitten yüksek olabilir 
Yok hocam hiz koridoru gibi bir uygulama degildi. Sorun hangi seride yazdigi degil, kamyonla ayni hizda gitmeme ragmen flasi patlatmasi. İyi ihtimalle flasi kamyona patlatmistir diye umit ediyorum. 

@yunusaktas91 Tipik bir ceza, avrupada böyle cok ceza yedim, sari tabelalara dikkat etmeniz gerekirdi. Büyük ihtimalle yolda calisma vardi, böyle durumlarda hiz limitini düsürürler

Buradaki sorun, hiz limitini cok cabuk düsürmeleri, ne oldugunu anlamadan cezayi yiyorsun
Gunduz vaktiydi ama calisma falan yoktu. 20 metre aralarla bir 110 km/h bir 70 km/ bir daha 110 km/h sonra 50 km/h tabelasi olunca insan hangisine uyacagini sasiriyor. Bir de yokus asagiydi yol, anlasilan kumpasa geldik. :)  

Aynı yer mi bilmiyorum ama Bilecik taraflarında olması lazım geçen yaz 90 km ile geçmiştim Eds kutusunun yanından flaş yakmıştı ama ceza gelmedi otomobil için 110 km yazıyodu üstteki tabelada .İstanbul yönünde düzlüğün sonunda sola doğru viraj veya kavşak var gibiydi sanırım yolun sağındada  benzin istasyonu olabilir 

Geri
Üst Alt