2019 1.6 TDI Golf - Manuel Çalıştırın Uyarısı

Ayhan5353

Üye
İsim
Ayhan
Arkadaşlaf bazen arabayi calistirip hareket etmek icin  araci p den d ye alip ayagimi frenden cekip hareket etmeye calistigimda arac stop ediyor. Ozellikle klima acikken yapıyor bunu. Her zaman olmasa da bazen oluyor. Star stop da kapali. Basina gelen varmi. 

Hocam bu uyarı manuelde araç kalkarken stop ederse geliyor ama dsg de neden olur bilemedim.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ayhan5353 Devir çok mu düşük ? aracı ilk çalıştırdığınızda klimayıda açın ve devir saati kaçta kalıyor bir bakın. 700-800 ün altındaysa devir çok düşük olunca kapatıyordur. 

Hocam bu uyarı manuelde araç kalkarken stop ederse geliyor ama dsg de neden olur bilemedim.

Çünkü DSG'de stop etmiş. Bir şeyler ters gidiyor ve araba d modundayken stop ediyor

Arkaya arıza atmış olabilir, bir bakar mısnız

@mehmetmert  Bilgisayarda yetkili serviste bakildi hic bir problem.bulunamadi. klima kapali iken hic yapmiyor desem yeridir. Sadece bir kere yapti ama actigimda klima aciksa hareket etmeye calistigim n stop ediyor bazen. Arastirdjm.ayni motor superb passat bunlarda da cok varmis. 

Hocam belki kuruntu diyeceksiniz ama basınc pompasina baktirin derim, benim aracta yolda giderken stop etmisti ve ekranda tek beliren uyari buydu. Ama tabiki calismadi arac.

2015 polomu yeni aldığım zaman 2 kere basima gelmisti ama daha sonra hic basima gelmedi. DSG linaracin istop etmesi enteresan,

Konuyu merak ettim, takipteyim

Öncelikle merhaba. Golf 7.5 2019 model 1.5 TSİ dsg aracımda p konumuna aldığımda aracı manuel çalıştırın diyor. Sürekli yapmıyor. Bir sorun mevcut mu bilemedim huylandım.

Elektronik park freni aktif değil çünkü. Çekmeniz gerekiyor. O zaman uyarı vermez.

Hareket halinde durdunuz. =>Autohold aktif ve frenler aktif. Ama el freni aktif değil.=> Araçta start/stop aktif oldu stop durumdasınız. =>

Sürücü kapısı açıldı. Elektronik park freni aktifleşir. Kontak açık durumdaydı. Araç uyarı verir manuel olarak çalıştırın diye.

Elektronik park freni aktif değil çünkü. Çekmeniz gerekiyor. O zaman uyarı vermez.

Hareket halinde durdunuz. =>Autohold aktif ve frenler aktif. Ama el freni aktif değil.=> Araçta start/stop aktif oldu stop durumdasınız. =>

Sürücü kapısı açıldı. Elektronik park freni aktifleşir. Kontak açık durumdaydı. Araç uyarı verir manuel olarak çalıştırın diye.
Arabayı durduğum zaman ilk d den n ye alırım elektronik park freni çekip p konumuna getiriyorum ve o zaman motoru manuel çalıştırın diyor.

Geri
Üst Alt