Çift j led far kısa ampül sorunu

Etzel34

Üye
İsim
Okan
Arkadaşlar çift j lef far almıştım forumdan ampül tavsiyesi istedim kısalar için herkes stark led 360 h7 önerdi gittim taktırdım fakat gece performansı perişan hiç memnun kalmadım sanki sarı halojen farlarım daha fazla aydınlatıyordu durum sizlerdede aynı mı? Uzunlar gömülü olduğu için çok iyi selektörü falan ama kısa performansı berbat asfaltı bile aydınlatamıyor resmen.. 

Arkadaşlar çift j lef far almıştım forumdan ampül tavsiyesi istedim kısalar için herkes stark led 360 h7 önerdi gittim taktırdım fakat gece performansı perişan hiç memnun kalmadım sanki sarı halojen farlarım daha fazla aydınlatıyordu durum sizlerdede aynı mı? Uzunlar gömülü olduğu için çok iyi selektörü falan ama kısa performansı berbat asfaltı bile aydınlatamıyor resmen.. 
Slm bence replika far isine girmek hata. ben de cift j almistim anca 1 hafta dayandim. stark 360 led takmistim aydinlatma sanki bugulu gibiydi asfalt net degildi . ne yaptiysam cozemedim. En sonunda halojeni geri taktim. inanin halojen far daha iyi aydinlatiyor. yani isik asfalta raha doygun bi sekilde yansiyor. aydinlatma performansini bu sekilde olcmustum. En sonunda halojen fara csp led ampul taktim. halojen gibi cizgi olustu karsidan gelenin gozunu de almiyor. en mantiklisi bu gibi geldi bana. Replika sadece sekilden ibaret. goze guzel gorunuyor gunduzleri falan ama gece aydinlatma perfonasi dusuk. J led farin performansini arttirmak icin en iyi yontem ise zenon kit ile kullanmak. o da muayeneden gecmiyor. 2 sene de bir fari sokup takmak gerekiyor . anliycaniz bu ise girmek bi suru zorlugu getiriyor. En saglam cozum osram leddriwing led far. onun icinde 10bin tl yi gozden cikarmak gerekiyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuda detaylı bi ampul karşılaştırma yazisi yazmıştım, 360 Sadece Led TR'de bu kadar popüler, o da aslinda isi cok detay arastiran bilen değilde kulaktan dolma usta gaziyla ilerleyen ve yaptigim en iyisi diyenlerden kaynakli. Kisa far'da gayet tatminkar performans veren bi led var elimde bir cift, istanbuldaysaniz gelin deneyelim derim, konuyu bulursam link atarim birazdan buraya.

Ki daha iyileride var ama ben uygun fiyatlı ama iyi performanslı bişey bulmaya çalıştım.

Adam akilli Led'lerin hic biri TR'de yok, TR'de adi gecen ledlerin Avrupa ve Amerika'da esamesi okunmuyor, burdakilerin hepsi rebranded ucuz Çin malı Led'ler, iyi bisi beklemek cok zor. Sadece belki Photon'un en ust serileri biraz ama onlar bile eh işte.

Iyi bilinen piyasada en cok adi geçen iki markanin distributorleriyle tanistim ve beraber denemeler yapip baya muhabbet ettik, biri abi farkındayız da buranin piyasası fiyat duzeyi bilgi ve beklenti seviyesine gore urun getiriyoruz, senin dediklerini getirsem kaç kisi alacak, e mecbur bunlari getiriyoruz onun da en iyi sekilde reklamını yapmak zorundayiz dedi :)

@CemK alttaki resimdeki ledte bariz kalite var marka modeli nedir acaba

Bunun cözümü led xenon alacaksın beyinli balanslı hocam h7 gibi normal 100-150 tl ledler takarsan bırak önünü görmeyi far ancak kendini aydınlatır 

@yusufacs hocam Led Xenon nedir :)

Led Led'dir Xenon'da Xenon, Led Xenon diye bisey yoktur, o piyasa uydurmasi bi terim.

Haklisin Xenon en iyi çözüm, ama Led'lerde de Xenon kadar olmasada iyi çözümler var.

[mention=3715]mustik[/mention] hocam 
Halojen dara hangi marka csp Led taktınız, nereden aldınız? 
N11 den aldim golf 7 icin uygun olanlar cikiyor aratin stark marka tak calistir oyle fari sokmeye de gerek yok kisalar icin elinizle ampulu yerlestirip takmak ocin cevirin takiliyor kisalar uzunlarqda yine stark h15 aldim oda n11 uzerinden ve gayet guzel aydonlatma sagladi

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 360 ledle beraber replika j far kullanıyorum. Aydınlatma olayindan çok anlamam ama şu şekilde bir tespitim var. Asfalt rengi koyulaştıkça aydınlatma performansı düşüyor. Tünellerde bunu daha iyi fark ediyorum. Ama ilginç bir şekilde , stabilize yolda, mıcırlı yolda , biraz eskimiş rengi griye yaklaşan sıcak asfalt yolda, aydınlatması olmayan yollarda  gayet iyi. Test etmek icin  Arkadaşımın leon fr'ıyla yan yana getirip farları açtım ondaki orjinal ledlerle pek bir fark göremedim. Bende durum resimlerdeki gibi

20210306_205010.jpg

20210306_205006.jpg

@Etzel34 bi yanlislik olmalı halojen daha iyi demissiniz .Ben kendim kullaniorum led 360 .çok memnunum.halojen.farin daha iyi aydinlatmasi çok zor .kişisel fikrim 

@Akif Nalca mutlaka orjinal ile aynı olamaz ama kötü deil aydinlatmasi heleki halojenin aydinlatmasi daha iyi olması imkansız .

Geri
Üst Alt