Boğaz kelebegi yağlanma...

Mmt0634

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet
Merhabalar şu anda fethiyedeyim tatildeyim fakat aracımi kullanamıyorum nedeni 

Aracımın boğaz kelebeginde yağlanma var ve alt karter korumaya kadar inmiş durumda şans ederi kontrol amaçlı açtığımda gördüm 2 gündür aracı kullanmadım bugün çalıştırdım gaz kelebeginden benzin kokusu geldiğini de hissettim istop ettim...

Resimleri de paylaşacağım aracım yetkili servis bakımlı 1.2 tsi 105 bg manuel 2014 model...

Yetkili servisı aradım çok yoğunlar 4 gün sonraya randevu veriyorlar özel servisler baya yoğun sanayi çok kalabalık tanıdığım güvendiğim usta da yok yardımınıza ihtiyacım var açıkçası...

Resimler ;

IMG-20210730-WA0026.jpeg

IMG-20210730-WA0019.jpeg

Yolda bir kaç defa vites değiştirirken kendiliğinden gaz verdi araç devir saati 2.500 devir çıkıp tekrar indi araştırdım gaz kelebegi temizlenmesi gerektiğini söylüyorlar...

Alıntı ;

Gaz kelebeğinin yağlanmasının sebebi karter havalandırma sistemidir. ... Bu valfin arızalanması durumuna sürekli açık kalacağından bir miktar yağ ve yağ buharı sürekli kaçacak ve gaz kelebeğine ulaşacaktır. Bu durum gaz kelebeğinin yağlanmasına neden olur.

Karter havalandirma sistemi nedir anlayamadim 

Hem yag geliyor hem benzin kokusu araca korkudan kullanamiyorum 

Başına gelen varmidir bu tarz sörün çözümü ne olabilir acaba işgüzar ustaların elinde kalmam umarım 

Cidden bende bu durumu düşünür oldum hocam yani servis bakımlilar dökülüyor resmen yada algıda seçicilik mi yapiyoruz bilemedim, yok mu şöyle servis dısı gidip bozulan golf 😁 saka bir yana bu durum biraz ilginclesmeye basladi hocam ve dikkatimi ceken arizalar genelde yakit kaynakli.

Sıcak hava Golflere iyi gelmiyor galiba. Kış aylarında (en azından forumumuzda) bu kadar sorun çıkaran Golf duymadım. Sanki Alman malı değil Rus malı...

Geçmiş olsun. 

Boğaz kelebeğini sökmek temizlemek mesele değil hocam videolar izleyerek siz de yapabilirsiniz. Bir pazar günü meraktan söküp takmıştım.

Ancak bu duruma sebep olan başka bir arıza ve sıkıntı varsa onu bulup gidermek mesele.

Yani binmemeye devam edicez :))

o değil sorusu olsun üzüm süre binelim die servise soktum aracı 

akü, triger seti , bujili bakim, devirdaim değişti serviste sonra ne hikmetse araç on radyatör delindi bide serviste radyatör değiştirdik 2 defa içinde ki antifiriz değişmiş oldu 1.600 km arayla...

Araç servisten çıktı geldik tatile arac yatıyor bu başladı :((( 

Bezdim ya vallahi bezdim usta bulamadım serviste selam vermeye gelmiyor abone oluyoruz ne hikmetse yapılan iş değilde alakasız yerden arıza veriyor :(

karter havalandirma sistemi neyse onu bulmak gerekiyor... 

sanırım kimsenin başına gelmemiş aman gelmesin de bakalım ne yapacam yarın da pazar yine yatar  nasıl gezeyim  yag geliyor benzin kokusu geliyor kelebekten şaka gibi ama gerçek :((( 

muhtemel pazartesi yol yardım çağırıp servise cektiricem ki onda da saçma sapan kelebek değişecek şu bu diyecekler yine gider bu 5 bin civarı die düşünüyorum 

@Mmt0634 alın bakalım hocam servisten bi fiyat. 

Kaç lira yumurtlayacaklar? O degisecek bu degisecek 27.000? 37.000 ? 

Yetkili Servis ne degisecek derse tamam kabul derim ?

Orj. Kaucuk Paspaslar !!!!

Bunun dısında aman deyim ugramam.

@Mmt0634 alın bakalım hocam servisten bi fiyat. 

Kaç lira yumurtlayacaklar? O degisecek bu degisecek 27.000? 37.000 ? 

Yetkili Servis ne degisecek derse tamam kabul derim ?

Orj. Kaucuk Paspaslar !!!!

Bunun dısında aman deyim ugramam.
Gidecek yerim yok abi ne yapayım :(

fethiyede sanayide ustalara da güvenemem ki :(

moralim çok bozuldu bi tatil yapalı dedik burnumdan geldi...

tavsiye edecek bir arkadaş veya konuya hakim biri varmidir die yazayım dedim ama nafile:(

Ne yapıcam bilemedim...

Siz aracınızı kime götürüyorsunuz sanirim Ankarada siniz...

Fethiyeye Ankaradan geldim ailem Ankarada yazin sık sık Ankaraya uğrarım ustanızı bi arasam yol gösterse saçma sapan kurcalatmasam...

Zaten yeni 12 bin verdim servise artık kalmadı birşey uzun süre sorunsuz kullanmak için verdi göya sifirladim dedim aracı ama yok olan oluyor servise uğramak istemiyorum ama araca da kulanamam 

Servisi aradım arıza ışığı yakmadıysa bin diyor iyi de benzin kokusu yag canlı bomba gibi nasıl kullanayım :((( 

Usta olmazmı var tabi ! 

Ama bu işler 90 lı  yılllardaki 0800 lü terapi/tedavi hatları gibi uzaktan görüsmeyle olmaz.

Adına Usta dedigimiz usta  hastayı görmeli dinlemeli gaz/devir/rölanti/yağ kacağı tepkilerini bizzat gözlemlemeli.

Araç ankaraya bi sekilde (sürünerek dahil) gelirse özelden yada burdan görüselim . Adres bende

Usta olmazmı var tabi ! 

Ama bu işler 90 lı  yılllardaki 0800 lü terapi/tedavi hatları gibi uzaktan görüsmeyle olmaz.

Adına Usta dedigimiz usta  hastayı görmeli dinlemeli gaz/devir/rölanti/yağ kacağı tepkilerini bizzat gözlemlemeli.

Araç ankaraya bi sekilde (sürünerek dahil) gelirse özelden yada burdan görüselim . Adres bende
Peki abi teşekkür ederim...

Su anda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa canı gonulden bekliyorum....

Konumum muğla fethiye...

Pazartesi ya servise gidecem yada cekiciyle yükleyip Ankaraya göndercem:( 

Çağrem yok babama yollarım en kötü ihtimal ilgilenir dediğiniz ustaya götürür abim...

Servise gireceğine çekici ücreti verme daha uygun olur sanırım bide iş çözülür ne yapıcam bilemedim :((( 

Ok ! 

Yaşanmıs bir hikaye benim için.

2012 de edirne keşanda bozulan arkadasın chevy cruze aracını arkadaşın ikameti olan istanbula değil ankarada ki Adı "USTA" olan opel üstadımıza göndermistik cekiciye yükleyip.

Araç yüklensin gelsin . 

Adres bende ! 

Bu arada gösterecegimiz umut ustanın meslegi babadan gecme vw ustasıdır (umut usta)

20 yıllık Opelcimiz ayrı yerde (memis usta) 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sorunum gunceldir yarına kadar fethiyede usta arıyorum 

Geri
Üst Alt