O-7 (kuzey marmara otoyolu) denen tuzak

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Gecen hafta kocaeli sakarya il merkezlerinde idim.

Google haritalara ,,, navigasyon +  yol tarifleri o ülkenin yerel yönetimleri tarafından önerilen yollar olarak bilgilendirme yapılıyor ve gönderiliyor.

Şimdi 

O-7 kuzey marmara otoyolu 

E-80,,  35 yıllık bildigimiz ist-ankara otobanı (TEM)

D-100 klasik istanbul ankara karayolu (parasız devlet yolu)

Sakarya merkezdesin !

Google navigasyonu acıp ankara rota ciziyorsun

Yolunu 25 km uzatıp O-7 ye sokmaya çalışıyor. 

O-80 nerede ? Hicbir sekilde harita üzerinde bu alternatif gözükmüyor.

Sinir tavan yapıyor tabi

İlla kuzey marmara otoyolunu kullanmaya zorluyor google haritalar.

Israrla o güzergahın tersine gittim. (,E-80 e dogru)

35 km uzaklaşıyorsun , halen U çek O-7 ye yönlen diyor. 

Yeni rota olusturmuyor. (En can alıcı nokta bu )

Hep geri dön !!! 

Geçiş garantili enayi avında google haritalara  bile ayar vermişler

IMG_20210719_144659.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kesinlikle tuzak katılıyorum

Özellikle girmedim kuzey otobanina

İstanbul Kastamonu geldim

Camlica giselerden kuzey otoban girisine kadar sacma bir yogunluk vardi sanki tum otoyol yogun gibi

Kuzey otoban girisini gectikten sonra tem otoyol boştu

Büyük tuzak var ortada enistem yemi yutmuş girmis kuzey otobanina

Kesinlikle tuzak katılıyorum

Özellikle girmedim kuzey otobanina

İstanbul Kastamonu geldim

Camlica giselerden kuzey otoban girisine kadar sacma bir yogunluk vardi sanki tum otoyol yogun gibi

Kuzey otoban girisini gectikten sonra tem otoyol boştu

Büyük tuzak var ortada enistem yemi yutmuş girmis kuzey otobanina
Balık (sazan ) burcundan olan bi dünya insan giriyor tabi . İster istemez.(zaten burdan kurtarıyorlar)

Yesil tabelada O-7 yi gören direk pas geçsin isterse yol 50 km uzasın .

İstanbul kadıköy den çık

Osmangazi + bursa + izmir otoyoluna 367 lira ver

Yavv benim tdi golf istanbul izmiri 190 lira lık yakıtla tamamlarken 367 yol parası tam haram para.

O otoyola helalinden girip parasına acımamam icin altımda A6 olması lazım.

Tırt golfle 367 yol parası mı olur

Bilmeyen vatandaşlar için mis gibi tuzak !!! 

Geçenlerde Avcılar'dan Beşiktaş'a dönüyorum. harita açık ve '' daha hızlı bir nota bulundu'' dedi. bakmadan seçtim 20 dakka kısalıyor yol diye. 5 dakika sonra bir baktım Avrasya tünelinden Anadolu yakasına geçirip tekrar 1.köprüden Beşiktaş'a veriyor yolu.. Has... la başlayan malum Türkçe tamamlamasını zikredip döndüm normal yola. 

Dikkatli olmak lazım kesinlikle.

@Nfk 15 yıl sonra afganlara suriyelilere kullandırsınlar , o yolları. (Ben kullanmam)

Uzun ince yollardan cıkıp  usd li yollara girilmez.

IMG_20210719_153740.png

@Nonda ben 120 bine high / tdi aslan gibi sıfır golf alırken tırt değildi tabi.

Bugün 350 bine (üretim devam etse mk7,5 tdi high) 

Parasını helal eder mi ? 

Bence etmez!

Teslimattan sonra bi burukluk olmaz mı ? 

Ulenn 350 bin verdik ?? Hatamı ettik denir mi bugün?

Bu nedenle mezara götürecegim bir araç artık 

A6 /golf mukayesesi de ayrı konu tabi.

Aslan gibi golfümüz var

Honda civic hatası yapmayacak kadar akıllı davrandık 2018 de 

@Savatage abi malum ekonomik şartlar sen satmadan ben de satmiyorum 100 bine geldik inceden bir tatile gitmeye bakar anlayacağın gittiği yere kadar devam... Faydalı bir konu olmuş okumasam yolum düşse ozelllikle İstanbul'a kesinlikle problem yasardim

yandex bilerek hep paralı yola sokup yolu uzatıyor şarköy den istanbul a gelişte kuzey marmara ya veriyor tem i göstermiyor bile hediyesi 40 tl 

Ben bu tırnakçı zihniyet ürünü kuzey marmara otoyolundan kaçmak için navigasyon ile baya savaştım sağolsun carplay bana kafayı yedirdi ve izmit ten körfezden yalovaya saptıracağına istanbula devam ettirdi kuzeyden geçiremediğini osmangazi den geçirmek için tabi izmit batı gişesimidir nedir oradan geri döndüm ama bayada sövdüm. Carplay google map rezalet çalışıyor bence yolda geçtiğim yeri sanki hiç gelmemişim gibi daha var uzaktasın diye gösteriyor bunun internet ile falanda alakası yok bu baya uygulamanın saçmalaması aynı durum sadece teldeyken pek olmuyor ama benim gördüğüm iphone nun kendi navigasyonu daha iyi gibi google dan, android de eminim daha sağlıklıdır bu durum. Tabi daha tecrübeli arkadaşların tavsiyleri çok daha değerli. 

Eeee??? 

Napıcaz ???

Madem google/yandex kazığa ortak olmus

80 'lerde

Babamın beyaz murat 131 ile ailecek tatile çıkmadan önceki akşam 12 katlamalı karayolları genel müdürlügü renkli baskılı türkiye haritasından harita mühendisi gibi çalısmasından örnek alıp  gidecegimiz güzergahı aralardaki  transit ilce /belde noktaları ile belirleyip hafızaya atıcaz yada wrc gibi yanımızdaki copilotun elindeki kgm haritasından talimat alıcaz(O7 ye bulaşmadan)

Analog navigasyon ! 

Allah kolaylık versin büyük şehirlerde yaşamak cidden zor.

Here WeGo var bayağı eskiden beri kullanıyorum. Onu denediniz mi o nasıl tepki veriyor , paralı yolları seçme diye bi seçeneği vardı çünkü ayarlarında, harita indirme ile çevrimdışı çalışma özelliği de var. Mobil veri kısıtı olan yerlerde/zamanlarda işe yarıyor.

Screenshot_2021-07-19-20-43-50-53_b71d18658519e274790a1f109e40d1e1.png

Kandıra cebeciden 3 buçuk saat gösterdi İstanbulu.
Baktım olacak gibi değil kuzey marmaradan giderim dedim 2 saat gösteriyordu. Kuzey marmaraya dönen yola yaklaştığım sürede ücretsiz yolun dakikası çok hızlı bir şekilde düşmeye başladı ve girmedim kuzey marmaraya 2 saat 15 dakikada geldim İstanbula.
Hani 3 bucuk saat idi??

Bu iş tuzak..
Kuzey marmarayı kullanalım diye para ödüyorlardır bu navigasyon lara.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen bayram Ankara İstanbul seyahatime çıkmadan önce gecesinden güzergaha bir bakayım dedim, İstanbul içini çok bilmiyorum karşıya geçerken öpmesinler diye.. Google maps konumu girdim, şakır şakır yeni otoyolda sokuyor inatla...

Vay uyanıklar vay diyip, kıvrak bir hareketle "ücretli yolları kullanma" seçeneğini seçtim  bir zafer edasıyla.. Yolu çizdi arkadaş, bir baktım 2 saat attı, dedim nasıl olur?

Bizim google maps tabi ücretsiz yollar deyince yılların bedavadan biraz pahalı Ankara İstanbul otoyolunun da hariç tuttuğundan, eski bolu yolundan götürmeye kalkıyor.

Laynn! dedim bildiğin google la devlet el ele vermiş vatandaşı öpmeye kalkıyor. Dedim yolu kendim seçeyim, o da ne yeni otobanı hariç tutamıyorum! İnatla bir yerden oraya sokuyor.

Sonunda çözüm olarak normal (ücretli yollar dahil) seçeneğini seçip, Ankara İstanbul güzergahını çizip, araya durak ekle seçeneğinden sapanca da yol üstünde ara Allah ara bir petrol istasyonu zorla buldum ve durak olarak ekledim. Neden zorla? Çünkü orası otoban olduğundan üzerinde ekleme yapacak hiçbir başka durak seçemiyorsunuz. Eğer yolun yanındaki fabrika, petrol, vs.. eklemeye kalkarsanız da sizi otoyol gişelerinden çıkarıp, ücretsiz Sakarya yoluna sokuyor rota saçma sapan bir hal alıyor, çünkü otoyola direk çıkan hiçbir petrol, fabrika yok... O nedenle otoyol üzerindeki 50km de bir olan bir petrol tesisini seçmeniz gerekiyor durak olarak. 

Gece gece yola çıkmadan az uyuyayım dedim, tam 1 saat uğraştım! 300 lira vermedim amma uykumdan oldum!  

Geri
Üst Alt